Skocz do zawartości

Win10 ~ włącza/wyłącza drugi dysk?

BornVillain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uszanowanie.,

Co prawda Win10 to dla mnie nowość jako tako po przejściu kilkuletnim z 7`demki.,ale może ja źle coś myśle,a może po prostu takie są myśli techniczne ;-;

Obecnie mam dwa dysk: jeden ssd 60gb na którym jest system,i jeden dysk HDD 1Tb (czysty).,rzecz w tym że zauważyłem że dzieje się coś takiego

jakby system włączał a może i wyłączał drugi dysk? Jak chce załączyć chociażby menadżera zadań,to jest lekka ścinka,albo trzeba zalączyć drugi raz,i wtedy słyszę

jakby ten drugi dysk się załączał! Tak samo jakbym chciał odpalić HWMonitor`a albo HDTune`a to musze albo zaczekać albo drugi raz załączyć program żeby załapało,

bo i w tym momencie dalej słyszę jakby ten drugi dysk się załączał.. (wspomne że przy rozruchu kompa słychać jak dysk się załącza,po załadowaniu systemu system też go widzi)

Mogłoby to być coś złego,groźnego,czy może już tak po prostu jest w tym systemie? Niby nic,ale troche czasem denerwujące/niepokojące..

Ślicznie dziękuje za jakiekolwiek podpowiedzi! <3 

nh766_44609_black_rock_shooter_czarne_wl

Those nostalgic memories,the times where we are simply had fun !

​     ​

Nie ma żadnych problemów, masz pewnie załączone jakieś opcje oszczędności energii to wyłącza dysk kiedy nie jest używany. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Gdy system nie używa dysku on automatycznie zostaje wyłączony, to normalne i nie masz się czego obawiać. 

Mobo: Aorus Z390 Pro|Cpu: i7 9700|Ram: Patriot Viper 4 3600MHz 16GB|Gpu: Rx 580 8GB|Psu: Seasonic Focus Plus 650W|Cooler: Noctua NH-U12A|Case: Corsair 220T