Skocz do zawartości

GTA V Online - długi okres wczytywania do gry

Fari_Go
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z GTA V Online kiedy loguję się na swoje konto uruchamiam grę wszystko normalnie śmiga, bez problemu po kilku scenach pojawia mi się "menu" gdzie możemy wybrać tryb fabularny lub online.

Gdy wchodzę bez pośrednio na online, większość prób kończy się brakiem odpowiedzi, a jeżeli już zadziała to ładuje mi się to dłużej niż czas który potem spędzam na samej rozgrywce.

Jednak gdy wchodzę najpierw w tryb fabularny (normalnie się uruchamia) a potem w ustawieniach w online już wygląda to nieco lepiej, mogę dzięki temu jedynie uniknąć braku odpowiedzi, a ładuje się nadal dość długo.

Najszybszym sposobem dla mnie jest, wejście przez tryb fabularny, potem w sesje jednoosobową. 

Ma ktoś jakieś rady jak przyśpieszyć ładowanie do gry ?

post-1403164-0-73516200-1494665974.png

58 minut temu, MrAdrian976 napisał:

Nic nie zrobisz serwery znajdują sie w Ameryce dlatego tak dlugo sie ładuje.

A to nie wina mojego komputera? Może dokupić ram, sam nie wiem bo rozgrywka niby na najniższych ustawieniach graficznych ale nie zacina.

Internet mam w miarę dobry. 

post-1403164-0-73516200-1494665974.png

Procesor do najszybszych nie należy ale to raczej nie po jego stronie leży problem. Tak jak pisałem serwery gta 5 znajdują się w Ameryce dlatego sesje wczytują się tak długo.

Mobo: Aorus Z390 Pro|Cpu: i7 9700|Ram: Patriot Viper 4 3600MHz 16GB|Gpu: Rx 580 8GB|Psu: Seasonic Focus Plus 650W|Cooler: Noctua NH-U12A|Case: Corsair 220T 

Dnia 16.09.2018 o 19:20, Fari_Go napisał:

@MrAdrian976 tak z innej beczeki xD, odinstalowanie zbędnych programów ważących 1-5 GB przyśpieszy pracę komputera/gier?

Nie

Mobo: Aorus Z390 Pro|Cpu: i7 9700|Ram: Patriot Viper 4 3600MHz 16GB|Gpu: Rx 580 8GB|Psu: Seasonic Focus Plus 650W|Cooler: Noctua NH-U12A|Case: Corsair 220T 

• 2 miesiące temu...

@Fari_Go Spróbuję Ci pomóc :) Być może się uda, innym także się przyda, tutaj masz jeden artykuł jak można przyspieszyć "gry": https://gry.wp.pl/jak-przyspieszyc-gry-kilka-prostych-trikow-6169955129137281a

Warto zacząć od takich podstawowych spraw jak czyszczenie dysku twardego z zbędnych śmieci. 

Potem czas na całkowitą defragmentację.

Kolejnym krokiem jest pozbycie się zbędnych aplikacji działających w tl. (Narzędziem, które to ułatwia, jest Game Booster).

Program jest bardzo prosty w obsłudze. Po instalacji i uruchomieniu wystarczy kliknąć przycisk "Slide to boost".

Aplikacja automatycznie zatrzyma wszystkie zbędne procesy. Zwolni w ten sposób pamięć RAM i moce obliczeniowe.

Po wyłączeniu gry wystarczy kliknąć przycisk "Slide to restore", aby przywrócić oryginalne ustawienia.

Game Booster oferuje także dodatkowe funkcje. Pozwala na przykład błyskawicznie aktualizować sterowniki sprzętu. Dzięki temu użytkownik ma pewność, że zawsze w pełni wykorzystuje moce swojej karty graficznej czy dźwiękowej.

Sekcja Game Essentials zawiera z kolei listę podstawowego oprogramowania w rodzaju bibliotek DirectX, tutaj także można szybko dokonać aktualizacji.

Kolejną przydatną funkcją jest defragmentacja gier (Game Defrag). Program analizuje wykorzystywane przez aplikację katalogi i przesuwa pliki tak, aby zwiększyć wydajność. Jest to na pewno mniej czasochłonne niż defragmentacja całego dysku.

• 3 tygodnie później...

@Yaesthy Widać, że ty pojęcia nie masz o czym piszesz. :D Te rady są dobre dla komputerów, które są baaaaaaardzo mocno zasyfione (I niepotrzebnymi programami działającymi w tle i wirusami), że mogłyby mieć jakikolwiek wpływ na płynność gry. Artykuł w większości oceniony negatywnie i wyśmiany niejednokrotnie, zajrzałeś chociaż do niego, że innym to polecasz? Szkoda czasu tych, którzy to zaczną czytać i starać się stosować do tego typu "rad".

GTA cały czas się tak wczytuje, nic na to nie można poradzić.

@Fari_Go 

Podaj taktowanie pamięci RAM.

Ile kości posiadasz (podaj firmy)

Podaj najlepiej model płyty głównej (sprawdzimy czy obsługuje tryb DualChannel)

Kolejną sprawą jest fakt czy nie używasz modyfikacji ?

Jaką przepustowość internetu posiadasz, najlepiej podaj ze strony speedtest.net ale do dalszych lokalizacji.

Polecam wypróbować przestawić priorytet aplikacji na Wysoki.

Jeżeli posiadasz antywirus, dodaj folder GTA, a także proces GTAV.exe do wyjatków, aby nie skanował podczas gry.

Edytowane przez Reveres