Skocz do zawartości

Problem z amplitunerem

StuSto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wideo z problemu (wiem, że jest słaba jakość ale zaraz wszystko opisze dokładniej)

Film na youtub

Model: "RADMOR AMPLITUNER FM 5412 STEREO"

Mam następujący problem, gdy podłączam jeden lub dwa głośniki pod PRAWY kanał to obydwa charczą, i nawet jak nie ma dźwięku to jak na filmie ( pasek poziomu mocy o który mi chodzi na filmie jest ten wyżej) głośniki z kanału prawego charczą, przez co korzystam tylko z dwóch głośników podłączonych do kanału lewego, chciałbym sam naprawić tę usterkę, lecz nie wiem co może być źle, bo ogólnie głośniki po podłączeniu do prawego kanału normalnie działają i nawet nie słychać charczenia jak da się je prawie na pełną głośność, lecz wystarczy trochę przyciszyć i już słychać te charczenie,z góry dzięki za pomoc :)

Wyschnięte kondensatory ewentualnie padnięty albo przegrzewający sie tranzystor 2N3055 w końcówce mocy. Nic dziwnego w zabytku

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

• 2 tygodnie później...

Otworzyłem, popatrzyłem ale ilość kondensatorów mnie zdziwiła, jedyne do czego doszedłem to, że do prawego kanału idzie jakiś sygnał, więc postanowiłem zrobić mono i teraz wszystko mam podpięte pod lewy kanał temat do zamknięcia :)

• Aive zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

• Ostatnio przeglądający forum Problem z amplitunerem   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...