Skocz do zawartości

Serwis sms premium dla niepełnoletniego?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć, czy jest jakiś serwis oferujący usługi sms premium dla niepełnoletnich, nie wymagający działalności gospodarczej i działający jako agent rozliczeniowy? Zależy mi na tym, aby móc zarabiać na serwerze, a zarobki mogą być przesyłane na konto PayPal, nie musi być bankowe. Z tego co wiem, homepay i profitsms takie coś oferowało, jednak już te strony nie istnieją.

Ogólnie to żeby uiścić usługi sms-premium nie trzeba mieć 18-stu lat... Same założenie konta i podjęcie partnerstwa z dostawcą sms-premium polega na tym, że musisz spełnić parę drobnych warunków...

1 warunek jest taki, że osoby niepełnoletnie mogą brać czynny udział i partnerstwo w gromadzeniu opłat z sms tylko pod warunkiem, że mają pozwolenie od rodzica...

2 warunek jest taki, że rodzic, jeśli chcesz np. żeby te pieniądze wpływały ci na PayPal etc. muszą ci założyć konto w jakimkolwiek banku który oferuje konto dla powiedzmy, że młodocianych.

3 warunek jest taki, że PayPal wymaga teraz (z tego co wiem lecz mogę się mylić), kart bankowych oraz numeru Iban oraz ważności karty, więc rodzic, jeśli nie będą wpływały określone środki i w danym miesiącu nie zostanie wykonana transakcja przelewowa kartą płatniczą, to bank naliczy minusowe saldo które potem będziesz musiał spłacać z własnej kieszeni ;)

4 warunek Wspomniałeś tu o działalności gospodarczej... hmmm tu można by było polemizować bo, jeśli serwer z którego byś zarabiał nie przekraczałby w ciągu roku ok. 3500 zł to nie musisz się rozliczać... natomiast, jeśli już przekroczy to musisz wtedy zarejestrować serwer jako czynną działalność gosp. Co do rozliczeń to nie ma tak, że jeśli przekroczysz daną sumę to bank tego nie wykryje ;p Przelewy na PayPal są jak w każdym banku, który posiada możliwość przelewu24 czyli online... A przecież w końcu musisz przelać te pieniądze na konto żeby potem je wypłacić, prawda? Wiec wystarczy, że bank zrobi raport roczny twojego konta i zobaczy, że nie odprowadzasz składek to w tym momencie leży twój tata lub twoja mama w urzędzie skarbowym... 

Co do homepay oraz profitsms to były strony które jak każde inne miały możliwość zrobienia wypłaty na konto lecz każda z nich odbierała jakąś cześć % z twojego salda u nich ;) HomePay brał chyba 51% a ty dostawałeś 49 natomiast w profitsms było odwrotnie ;) i oni  musieli się z tobą rozliczać ;) przysyłaliby ci pit lub potwierdzenie rozliczenia.

Świata nie oszukasz hehe :P

Edytowane przez TheRaZerPL

TheMinecraft

#LetsPlayOnceAgain

#TheMinecraft

Śledź nas na FaceBook/TheMinecraftpl!

1. To chyba właśnie nie działa na stronach typu dotpay czy cashbill (btw. na cashbill nie mogę znaleźć opcji rejestracji jako osoba prywatna, widzę tylko możliwość jako osoba prowadząca działalność, pomimo, że w regulaminie są opisane dwie możliwości), z tego co wiem, to za zgodą rodzica można jedynie "bogacić się", a raczej wirtualne konto hostingu, np. Lvlup.pro, jednak nie mogę od nich uzyskać wypłaty, bo to tylko wirtualna waluta do wymiany na usługi, np. serwery. 

2. Zależy mi raczej na wypłacie nawet na konto wirtualne typu paysafecard, dlatego chciałem się zapytać o to zarabianie na premium sms jako niepełnoletni, bo możnaby po prostu poprosić rodzica aby to zrobił, co do paypala, to myślałem, że wypłata na to konto jest automatyczna, poprzez wysłanie pieniędzy na dany email, jeśli serwis jest również agentem rozliczeniowym.

3. Tego nie wiedziałem ;x

4. Tu mi również zależało na tym, aby właśnie serwis był agentem rozliczeniowym i robił to za mnie, abym ja/rodzic nie musiał wypełniać pit-ów ani rozliczać się z podatku, bo robili by to oni (chyba, że to tak nie działa, dobrze to rozumiem?)

Ogólnie profitsms i homepay miały bardzo przyjazną ofertę i politykę dla niepełnoletnich, tworzą konto, robią premium smsy, pieniądze wpływają na wirtualne konto i można je potem wypłacić na konto bankowe rodzica i to jakoś działało, z tym że później obie firmy upadły, dlatego właśnie byłem zainteresowany znalezieniem podobnej, ale wygląda na to, że rzadna nie daje takiej możliwości.

A i zapomniałem wspomnieć, serwer przez długi okres istniał iw byłbym jego "spadkobiercą", serwer przynosił wysokie zyski, dlatego też zależy mi na agenci rozliczeniowym, żeby w wypadku przekroczenia progu kwoty wolnej od podatku nie sprawić kłopotów.

polecam zapoznać się z dostawcą sms premium MicroSMS.pl

ja mam partnerstwo podjęte właśnie z nimi i jest naprawdę wygoda, luz, dogodne api, łatwe generowanie kodów voucher i przede wszystkim wypłacasz kiedy chcesz ;)

poza tym nie wiem czy teraz jest jakiś sens żeby robić serwer bo mojang ma problem z tym że właściciele serwerów zbijają hajs na ich własnym kodzie xD więc gorzej będzie jak np. zblokują dostęp do serwera ;p więc jedyną opcją będzie częsta zmiana ip i tak naprawdę nie podpinanie serwerów z ip numerycznego pod domeny hehe bo oni w większości przypadków skupiają się na domenach, a tak to jeśli VPS ma możliwość zmiennej struktury ip oraz ip karty sieciowej to wtedy można to myślę ominąć ;p 

TheMinecraft

#LetsPlayOnceAgain

#TheMinecraft

Śledź nas na FaceBook/TheMinecraftpl!

"Partner zobowiązany jest do samodzielnego obliczenia, rozliczenia i zapłaty wszelkich 
podatków (podatek dochodowy od osób fizycznych, VAT) a także innych należności 
publicznoprawnych (np. składki na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne), które mogą być 
skutkiem prowadzenia przez niego Sklepu"

Niestety, ale jeżeli przekroczyłbym u nich kwotę 3500 zł, to musiałbym samodzielnie odprowadzać podatek. Nie ma innych agentów rozliczeniowych od dotpay i cashbill?

Cytat

4 warunek Wspomniałeś tu o działalności gospodarczej... hmmm tu można by było polemizować bo, jeśli serwer z którego byś zarabiał nie przekraczałby w ciągu roku ok. 3500 zł to nie musisz się rozliczać... natomiast, jeśli już przekroczy to musisz wtedy zarejestrować serwer jako czynną działalność gosp. Co do rozliczeń to nie ma tak, że jeśli przekroczysz daną sumę to bank tego nie wykryje ;p Przelewy na PayPal są jak w każdym banku, który posiada możliwość przelewu24 czyli online... A przecież w końcu musisz przelać te pieniądze na konto żeby potem je wypłacić, prawda? Wiec wystarczy, że bank zrobi raport roczny twojego konta i zobaczy, że nie odprowadzasz składek to w tym momencie leży twój tata lub twoja mama w urzędzie skarbowym... 

Nie wprowadzajcie chłopaka w błąd, każdy dochód nie przekraczający nawet kwoty wolnej od podatku trzeba rozliczyć - pod koniec roku otrzymuje się zwrot podatku.

W przypadku brania tego na rodziców nie uniknie płacenia podatku, bo jeśli rodzice są zatrudnieni to w ich rozliczeniu podatkowym PIT znajdzie się również dochód z umów o pracę, który na pewno przekroczy wyżej wspomnianą kwotę także podatku nie uniknie. 

Bardziej skupiłbym się tutaj na opcji działalności nierejestrowej, która weszła od maja, tylko problemem będzie zapewne wiek aby zostać partnerem jakiegokolwiek usługodawcy.

14 godzin temu, AlexsanderARG napisał:

Zakładasz z góry że będziesz miał zarobek 3500 netto? Nawet jeżeli przekroczyłby tą kwotę to raczej rozliczenie podatkowe nie jest dużym problemem?

Nie zakładam, serwer wytwarzał wyższe zarobki, ale jako kontynuację zakładam niższe, ale nadal w okolicach 3500 złotych co mnie trochę zaniepokoiło.

13 godzin temu, DJDV napisał:

Nie wprowadzajcie chłopaka w błąd, każdy dochód nie przekraczający nawet kwoty wolnej od podatku trzeba rozliczyć - pod koniec roku otrzymuje się zwrot podatku.

W przypadku brania tego na rodziców nie uniknie płacenia podatku, bo jeśli rodzice są zatrudnieni to w ich rozliczeniu podatkowym PIT znajdzie się również dochód z umów o pracę, który na pewno przekroczy wyżej wspomnianą kwotę także podatku nie uniknie. 

Bardziej skupiłbym się tutaj na opcji działalności nierejestrowej, która weszła od maja, tylko problemem będzie zapewne wiek aby zostać partnerem jakiegokolwiek usługodawcy.

Moi rodzice nie chcą wykonywać PITów, nie zgadzają się również abym ja je liczył. Dlatego z góry zadałem pytanie o agentów rozliczeniowych. Poczytam o działalności nierejestrowanej.

4 minuty temu, HardMCore napisał:

Nie zakładam, serwer wytwarzał wyższe zarobki, ale jako kontynuację zakładam niższe, ale nadal w okolicach 3500 złotych co mnie trochę zaniepokoiło.

Moi rodzice nie chcą wykonywać PITów, nie zgadzają się również abym ja je liczył. Dlatego z góry zadałem pytanie o agentów rozliczeniowych. Poczytam o działalności nierejestrowanej.

To w jaki sposób się rozliczają? PIT musi składać każdy obywatel rp co jeden rok podatkowy.

Dnia 15.08.2018 o 22:12, HardMCore napisał:

wirtualne konto hostingu, np. Lvlup.pro, jednak nie mogę od nich uzyskać wypłaty, bo to tylko wirtualna waluta do wymiany na usługi, np. serwery.

bezpośrednio od hostingu nie, ale możesz sprzedać to wśród użytkowników, na forum nie brakuje chętnych

k3HeXgc.png