Skocz do zawartości

Podłączenie domeny do strony internetowej i serwera

Rekomendowane odpowiedzi

• Marosking zmienił(a) tytuł na Podłączenie domeny do strony internetowej i serwera
Gość マルセル

Jeżeli to ten sam serwer to dajesz w rekordzie A, IP serwera. Jak są dwa różne to dajesz dwa różne rekordy A z różnymi IP.

Aplikacje muszą być uruchomione na domyślnych portach tzn. 80, 443 i 25565. W przeciwnym wypadku konieczne będzie dopisanie portu do adresu.

Dzięki za pomoc. Problem tylko mam, że nie mogę ustawić takiej samej nazwy hosta zarówno dla serwera Minecraft jak i dla strony internetowej.
Dokładniej tłumacząc, mam na myśli to, że np. gdy moja strona nazywa się już szarlotka.pl to nie mogę ustawić takiej samej nazwy dla serwera, tylko muszę dodać coś przed nazwą, np. mc.szarlotka.pl.
Da się coś zrobić żeby nazwy były dokładnie takie same?

Gość マルセル
10 minut temu, BillyBebig napisał:

Dzięki za pomoc. Problem tylko mam, że nie mogę ustawić takiej samej nazwy hosta zarówno dla serwera Minecraft jak i dla strony internetowej.
Dokładniej tłumacząc, mam na myśli to, że np. gdy moja strona nazywa się już szarlotka.pl to nie mogę ustawić takiej samej nazwy dla serwera, tylko muszę dodać coś przed nazwą, np. mc.szarlotka.pl.
Da się coś zrobić żeby nazwy były dokładnie takie same?

Masz wszystko na jednym adresie IP?

Czy rozdzielony serwer WWW i minkraft na dwa adresy?

Gość マルセル
6 minut temu, BillyBebig napisał:

Na dwóch różnych.

Teraz przejrzałem internety pod tym kątem i chyba niestety wydaję mi się, że takiej możliwości jednak nie ma. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Mając jeden serwer tzn. jeden adres IP można pod jedną domeną mieć pełno aplikacji, wtedy każda działa w zależności od portu. Minecraft ma domyślnie 25565, więc klient minecrafta pod takim kątem sprawdza kierującą na podany IP domenę, serwer WWW na 80 lub 443 ( HTTPS ) - działa to analogicznie. Jednak w tym przypadku chyba jedyne rozwiązanie to subdomena.

Strona WWW - domena.pl

Minecraft - mc.domena.pl

2 godziny temu, マルセル napisał:

Teraz przejrzałem internety pod tym kątem i chyba niestety wydaję mi się, że takiej możliwości jednak nie ma. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Mając jeden serwer tzn. jeden adres IP można pod jedną domeną mieć pełno aplikacji, wtedy każda działa w zależności od portu. Minecraft ma domyślnie 25565, więc klient minecrafta pod takim kątem sprawdza kierującą na podany IP domenę, serwer WWW na 80 lub 443 ( HTTPS ) - działa to analogicznie. Jednak w tym przypadku chyba jedyne rozwiązanie to subdomena.

Strona WWW - domena.pl

Minecraft - mc.domena.pl

To nie mieszaj więcej ludziom w głowach. Istnieje coś takiego: https://en.wikipedia.org/wiki/Round-robin_DNS jeśli ustawi się 2 lub więcej rekordów A, wtedy rekord jest buforowany aż znajdzie poprawny adres serwera na którym jest postawiona strona. @BillyBebig jeśli nadal z czymś masz problem to odezwij się na pw.

sygn.png

Gość マルセル
1 godzinę temu, Venom! napisał:

To nie mieszaj więcej ludziom w głowach. Istnieje coś takiego: https://en.wikipedia.org/wiki/Round-robin_DNS jeśli ustawi się 2 lub więcej rekordów A, wtedy rekord jest buforowany aż znajdzie poprawny adres serwera na którym jest postawiona strona. @BillyBebig jeśli nadal z czymś masz problem to odezwij się na pw.

A to nie jest przypadkiem tak, że aby przekierowało na następny to musi upłynąć x sekund? Timeout większości silników www to >30s

Dzięki za pomoc.
Jeżeli będę miał jakiś problem to dam jutro znać.

Okej, przypadkiem znalazłem pasujące mi rozwiązanie.

Stronę internetową mam pod rekordem A, natomiast serwer Minecraft pod rekordem SRV. Rekordy te nie kolidują ze sobą w żaden sposób i na luzie można mieć takie samo IP strony jak i serwera.