Skocz do zawartości

Zarządzanie dozwolonymi komendami na serwerze

GreXXX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem z kolegą zielony w zarządzaniu serwerem ale chcieliśmy zagrać ze znajomymi na własnym serwerze który ostatnio kupiliśmy i tu zaczyna się problem. Niestety nie wszyscy będą stosować sie do tego aby nie zmieniać gamemoda na kreatywny albo nie używać komend typu /xp gdy nikogo nie ma na serwerze. Czy istnieje możliwość zablokowania niektórych komend za pomocą np. PermissionsEx a jeśli tak to może ktoś podesłać przykładowy config który będzie działał z EssentialsX, czy jednak takie pulginy można skonfigurować tylko na komeny które są dozwolonedla danej grupy. Za pomoc z góry dziękuje.^^

(Pulginy które mamy na serwerze:ClearLag, EasyWarp, Essentials,  HealthBar, Lockette, RandomPort, TreeAssist)

Komendy administracyjne są z góry zablokowane dla graczy którzy nie posiadają OP tudzież nie potrzebujesz PermissionEx, ale dobrze podeśle Ci taki pliczek.

Masz tutaj config jakby coś nie działało to pisz i najlepiej w odpowiedzi oznacz mnie @AlexsanderARG wtedy priorytetem staję się odpowiedź Tobie ;)

groups:
  Gracz:
    options:
      default: true
    - essentials.warp.list
    - Essentials.tpaccept
    - Essentials.tpadeny
    - Essentials.home
    - essensials.home
    - essentials.sethome
    - essentials.helpop
    - essentials.msg
    - essentials.tpa
    - essentials.warp
    - essentials.kits.tools
    - essentials.motd.*
    - essentials.delhome
    - essentials.spawn
  Admin:
    options:
      default: false
    permissions:
    - '*'
schema-version: 1
users:

Edytowane przez AlexsanderARG

@AlexsanderARG Dzięki za odpowiedz i podesłanie przykładowego configu. Chodziło mi o to żeby każdy miał dostęp do komend typu tp albo setwarp wykluczając komendy które ułątwiają niektóre aspekty typu gamemode 1, give albo xp itp. bo na starym serwerze często ich kusiło. Wkleiłem twój config do permissions.yml ale plugin nie chce się niestety uruchomić na serwerze. 

20180811114116_1.jpg

Edytowane przez GreXXX