Skocz do zawartości

WoW a inne MMORPG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pewnego czasu szukam jakiegoś RPG, a w oko mi wpadł "legendarny" WoW. Teraz pytanie czy warto go kupować. Niektóre MMORPG są w cenie abonamentu WoWa a również mają dobrą opinię.
Co wyróżnia WoWa na tle innych gier tego gatunku?
Pograłem na Trialu, lecz do 9lvla nie ma niczego ciekawego. Ludzie którzy grają po kilka lat w tą grę mówiłą, że ten trial do 20 nic mi nie da i że są tam flaki z olejem.

Jak zacznę grę to warto odrazu kupować Battle of Azeroth czy do Legionu narazie?

Myślę, że mogę śmiało stwierdzić, że większość graczy zaczęła przygodę z WoWem dzięki Warcraftowi 3.

Niepowtarzalny klimat, fabuła i cały świat Warcrafta wciąga niesamowicie. Dlatego zanim spróbujesz WoWa polecam ograć Warcrafta 3 jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś - jest to dobre wprowadzenie do historii World of Warcraft. 

Jeśli pograłeś w WoWa do 9 lvla, to nie grałeś w tą grę wcale. Polecam pierwszą postać wylevelować samemu do maksymalnego poziomu, bo pomoże Ci to poznać klasę, którą chcesz grać oraz w pewnym stopniu zrozumieć grę. Podczas levelowania gra nie jest zbyt przebojowa, ale potrafi być dosyć urozmaicona. Zdobywasz poziomy robiąc questy, dungeony oraz grając battlegroundy. Jest to co prawda długi proces zanim osiągniesz maksymalny poziom, ale przyjemny. Jeśli jesteś bardziej nastawiony na dynamiczną rozgrywkę, to możesz od razu zboostować postać do 110 poziomu. Gra jest aktualnie tak zrobiona, że poprowadzi Cię za rękę po zboostowaniu postaci, więc powinieneś dać sobię radę, ale jest to trochę skok na głęboką wodę. Boost do 110lvl zmusi Cię do wbicia 10 poziomów, które zostaną odblokowane wraz z contentem Battle for Azeroth 14 sierpnia.

Na maksymalnym poziomie gra odblokuję więcej możliwości. Areny, raidy, rankingowe battlegroundy i dużo więcej. Gra jest naprawdę wciągająca, a wg mnie zwłaszcza rozgrywka PvP. (A gdy masz zgraną ekipę to już wgl!) 

Aby grać do contentu legionowego wystarczy sam prepaid, więc kupno BFA zależy od tego czy chcesz boostować postać czy nie. (Z kupnem BFA dostajesz boost do 110 lvl)

Tyle ode mnie jeśli zachęciłem Cię wystarczająco to zapraszam do gildii https://Gandara.eu

Pozdro!

Edytowane przez buszo

Nie wiem czy wiesz ale każde MMO jest teraz robione pod end game. Dla przykładu ja po nabiciu 10 postaci na max lvl, nawet się nie zabieram do expienia bo jest dla mnie tak męczące i monotonne że nie ma sensu. Zdaję sobie również sprawę że dla nowych graczy też nie będzie aż tak ciekawe, tym bardziej jak znerfili expa. Gra zaczyna się od 110+. Jeżeli chodzi o expienie to jeżeli rzeczywiście ograsz warcrafta, to spoko jest sobie kontynuować kilka wątków fabularnych w wowie, ja tak robiłem może na pierwszych 3 moich postaciach(teraz mam ich ~30). Co do samej gry, nie znajdziesz lepszego mmo tak szczerze, każdy jest wzorowany na wowie, z ewentualnymi próbami usprawnień, ja zawsze jednak wracam do wowa. Jutro wychodzi dodatek, polecam.

+ Jeżeli pomogłem                                    :-]

Jeżeli chcesz się skontaktować zapraszam ts3 : 178.33.168.235:10113

• 2 tygodnie później...