Skocz do zawartości

Odświeżanie 120hz

TheSznajper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,

Na wstępnie powiem iż posiadam laptopa " MSI GE73VR 7RE(Raider)-053PL-BB7770H8G1T0DX10MH " (Gdyby było to dla kogoś potrzebne) Posiada on w sobie matryce która ma możliwość( I odświeża) w 120 klatkach czyli 120hz. Problem w tym iż to ustawienie jest strasznie problematyczne kiedy łącze się przez HDMI z telewizorem lub problem się pojawia kiedy gra nie ma w sobie limitera klatek a komputer nie uciągnie pełnej płynności w 120 klatkach na sekundę. Próbowałem to zmienić tak jak mi wiadomo jak to się robi czyli Właściwości monitora później -- > monitor -- > Częstotliwość odświeżania ekranu(SS poniżej) 

7b9d9166fb5a1781cbc0db058a36ef63_orig.jp

Kiedy klikam w to, to nie mam innej opcji niż 120 Hz. Co robić w takiej sytuacji?

• 4 tygodnie później...

Tylko nie o to mi chodzi. Ja mam laptopa więc połączenie kablem tutaj nie gra żadnej roli. Chodzi mi o to, że nie mam możliwości zmienienia w nim opcji odświeżania z 120hz na 60 hz na przykład. Chciałbym to w jakiś sposób uzyskać.

8 godzin temu, StuSto napisał:

Kabel hdmi nie będzie wstanie uciągnąć 120hz przynajmniej u mnie tak jest, spróbuj może kablem dvi

Skoro TV nie ma obsługi 120 Hz to jak sobie wyobrażasz że nagle będzie ją miał z znikąd? 

Odświeżanie monitora ma sie nijak do ilości klatek w grach. To że matryca ma 120 Hz nie znaczy że każda gra ma mieć 120 fps bo normalnie odtwarza gry w każdym fps. 

Nadal nie zrozumiałem w czym masz ten problem, 120 Hz to normalne odświeżanie matrycy i po co go masz zmieniać na gorsze ? 

Edytowane przez Ktosiu

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Dnia 26.08.2018 o 01:00, Ktosiu napisał:

Skoro TV nie ma obsługi 120 Hz to jak sobie wyobrażasz że nagle będzie ją miał z znikąd? 

Odświeżanie monitora ma sie nijak do ilości klatek w grach. To że matryca ma 120 Hz nie znaczy że każda gra ma mieć 120 fps bo normalnie odtwarza gry w każdym fps. 

Nadal nie zrozumiałem w czym masz ten problem, 120 Hz to normalne odświeżanie matrycy i po co go masz zmieniać na gorsze ? 

Chce zmienić to na gorszę bo w grach które nie obsługują 120 klatek na sekundę a jedyne 60 widzę zauważalne ścinki które mnie irytują. Np w Lolu takie coś występuje.

A jakie to gry nie obsługują 120 Hz ? Człowieku , monitor jest do wyświetlania a nie do porównywania z ilością klatek w grze. Czy będzie miał 60, 100, 120 czy miliony Hz będziesz na nim miał dokładnie taki sam obraz dla którego FPS gry kompletnie nie ma znaczenia. 

36 minut temu, Ktosiu napisał:

A jakie to gry nie obsługują 120 Hz ? Człowieku , monitor jest do wyświetlania a nie do porównywania z ilością klatek w grze. Czy będzie miał 60, 100, 120 czy miliony Hz będziesz na nim miał dokładnie taki sam obraz dla którego FPS gry kompletnie nie ma znaczenia. 

Akurat league of legends obsłguje. Dobra w takim razie jak mam rozwiązać problem taki iż w każdej grze przy wyborze roździelczości ZAWSZE muszę wybierać 120hz odświeżania, przez to właśnie iż nie mam tam opcji zmiany jej na 60hz a opcji do zmiany tego że ustawienia nie mam w samej grze.

Ty nadal nie usiłujesz zrozumieć że to co widzisz nie jest winą odświeżania tylko zbyt wysokich parametrów dla gry. Sam sobie pierdolisz  ustawiając wysokie fps do gry.  

Po raz kolejny wspomnę, odświeżanie nie ma kompletnie nic wspólnego z FPS w grach ! 

Dobra to jeżeli odświeżanie nie ma kompletnie nic wspólnego z FPSami w grach, w takim razie jak mam rozwiązać problem taki, że przy wybieraniu roździałki w grze ZAWSZE mam do wybory WYŁĄCZNIE 120hz a chciałbym 60hz. Bo próbuje Tobie wytłumaczyć, że przez to iż mam takie odświeżanie nie mogę ustawić limitu na 60 FPS przy włączonej synchronizacji pionowej. Ten problem mam nawet jeżeli jest tak jak mówisz, że nie ma to nic wspólnego z FPSami w grze.

Miliony grają na wyłączonej by mieć jak najwięcej FPS a ty z nowymi teoriami wyskakujesz nagle.  Nikt jakoś nie ma żadnych problemów z monitorami 100/120/144 itp wyłączając synchronizację. 

Człowieku,  przy ZAŁĄCZONEJ ograniczeniem maksymalnym FPS w grze jest częstotliwość monitora a nie wymagane FPS, przy WYŁĄCZONEJ nie ma znaczenia ile ma monitor i nie ma ograniczeń FPS. 
Nie ma znaczenia ile FPS ma gra zawsze będzie wyglądała tak samo i działała gra na każdym monitorze. 

Nadal nie zrozumiałeś że obraz ma się nijak do FPS i to nie matryca jest problemem, no chyba że masz uszkodzony multiplekser grafiki czy samą matryce. 

Wyłączenie synchronizacji pionowej powoduje "rozdarcia". 

Masz przykład w tym filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=UiXFwSmzdRE

Rozumiem, że FPSy mają się nijak do obrazu. Po prostu chodzi mi o to, że jeżeli gra jest włączona na 60 FPSach, przy włączonym odświeżaniu 120hz, to widzę ją tak jakbym miał 30 FPSów przy odświeżaniu 60hz. Dlatego właśnie chciałem zmienić sobie do niektórych gier odświeżanie do 60 aby nie mieć tego problemu. Bo myślałem, że to jest tego powodem. Jednakże z tego co Ty mówisz wychodzi na to, że nie ma to kompletnie ze sobą kompletnie nic wspólnego i muszę szukać błędu gdzieś indziej.

5 godzin temu, Ktosiu napisał:

Miliony grają na wyłączonej by mieć jak najwięcej FPS a ty z nowymi teoriami wyskakujesz nagle.  Nikt jakoś nie ma żadnych problemów z monitorami 100/120/144 itp wyłączając synchronizację. 

Człowieku,  przy ZAŁĄCZONEJ ograniczeniem maksymalnym FPS w grze jest częstotliwość monitora a nie wymagane FPS, przy WYŁĄCZONEJ nie ma znaczenia ile ma monitor i nie ma ograniczeń FPS. 
Nie ma znaczenia ile FPS ma gra zawsze będzie wyglądała tak samo i działała gra na każdym monitorze. 

Nadal nie zrozumiałeś że obraz ma się nijak do FPS i to nie matryca jest problemem, no chyba że masz uszkodzony multiplekser grafiki czy samą matryce. 

To sprawdź czy na pewno masz włączony g-Sync i ustawiony właściwy tryb działania dla gry. 

Jesteś pewien czy na 100% przełącza grafikę w czasie gry na dedykowaną ?