Skocz do zawartości

Komputer sie resetuje przy ramach w dual channelu

xavierxcreper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zauwazylem, ze moje pamieci dzialaja w single-channel, a nie w dual channel. Komputer byl skladany w morele- ram zostal zamontowany jeden obok drugiego (w moim drugim komputerze, skladaku z morele tak samo jest). Mam pamieci patriot viper 4 2x4gb 3000mhz i gdy wsadzilem jedna pamiec w odpowiedni slot to komputer sie odpalal, wiatraki chodzily, ale po ok 10s sie resetowal (nie bylo zadnego obrazu na monitorze). Zauwazylem tez, ze przy normalnym wlaczeniu PC mam podswietlany przycisk od wlaczania komputera, natomiast gdy odpalilem pc z pamieciami w dual channelu to nie bylo tego podswietlenia (nie wiem czy to ma jakies znaczenie, ale dopisze). Raczej nie jest to uszkodzony ram/bank pamieci, robilem to bardzo delikatnie. Moje mobo to msi b350m pro vdh- zalezy mi na dual channelu, poniewaz mojemu ryzenowi 3 2200g daloby to troche kopa wydajnosci. W biosie mam ustawione w pamieciach mam wszystko na AUTO, jedynie mam wlaczony xmp na 2933 mhz.. Pozdrawiam.

Edytowane przez xavierxcreper

//

Wyłącz XMP, przełóż pamięci tak by był jeden wolny slot pomiędzy, a pierwsza kość ma być najbliżej procesora. Następnie zobacz czy komp się odpala.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

• 2 tygodnie później...