Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze słuchawek

QerDark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem słuchawek i biorę pod uwagę 2 opcje ale mam nadzieję że ktoś pomoże mi wybrać. Nie przedłużając oto opcje:
1. SteelSeries Arctis 7 (koniecznie czarne) - 600zł
2. HyperX CLOUD II - 330zł

Korzystam ze zintegrowanej karty dźwiękowej i z tego co wiem cloud'y mają kartę dźwiękową 7.1 na USB, trochę się naczytałem i z tego co wiem w arctis'ach jest wirtualne 7.1. Pytanie brzmi czy moja zintegrowana karta dźwiękowa Realtek ALC887 (płyta główna MS-7850) pozwoli mi korzystać z dźwięku 7.1 w arctis'ach? Ewentualnie jeżeli by nie podołała ile bym musiał wydać na dedykowaną kartę dźwiękową i czy to załatwi sprawę? Byłbym bardziej przychylny dla arctis'ów dlatego że spędzam godziny przed komputerem i denerwuje mnie kiedy muszę odejść kilka metrów od pc i muszę ściągać słuchawki na chwile albo jak kable plączą mi się pod nogami. Poza tym ładniej wyglądają a ich poduszki dają oddychać uszom podobno. Czas spędzony przed komputerem to 20% Gra (nie raz więcej), 80% praca (wtedy na przykład słucham muzyki lub rozmawiam na ts3).

Edytowane przez QerDark

Polecam Ci HyperX Cloud'y, te słuchawki mają swoją kartę dźwiękową, w grach sprawują się świetnie, muzyka na nich również brzmi świetnie :D

Pomogłem Ci?

Ty też możesz mi pomóc!

Daj Dzięki i też mi pomóż!

Nie pomagam na PW (ew. odpłatnie)

Dzięki za opinię, już jestem prawie zdecydowany. Czekam tylko aż ktoś mi powie czy arctis będą działały na 7.1 podpięte do komputera na usb bo nie jestem pewny co do karty dźwiękowej czy obsługuje 7.1 a jak nie to jaką kartę dźwiękową kupić.

Edytowane przez QerDark

Te 7,1 to pic na wodę :) zobacz te HyperX Cloud Alpha https://www.x-kom.pl/p/399285-sluchawki-przewodowe-hyperx-cloud-alpha.html to najnowsze Cloudy lepszy od II :) 

- duże, miękkie, wygodne poduszki z ekoskóry,
- dobra izolacja od hałasów zewnętrznych,
- dość głębokie muszle słuchawkowe,
- solidny, metalowy szkielet,
- łączna długość przewodów to ok. 3 metry,
- przewody są odłączane i mają solidny oplot ochronny,
- pozłacane wtyki wszystkich przewodów,
- odłączany mikrofon na giętkim pałąku,
- miękki pokrowiec ochronny w zestawie,
- bardzo dobra jakość dźwięku,
- czyste i bardzo szczegółowe brzmienie,
- miękkie, mocne tony niskie,
- dobrze kontrolowane tony wysokie nie kłują w uszy,
- ciepłe, przyjemne brzmienie,
- kontrola głośności w kablu,
- bardzo dobra jakość wykonania.

test http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/hyperx-cloud-alpha-test-i-recenzja.html

Polecane słuchawki!
Superlux HD681
Superlux HD669 - Mam polecam!
HyperX Cloud I i Alpha i Stringer

Na razie zamówiłem arctis 7 w piątek mają być zobaczymy co i jak.. jak coś pójdą na zwrot wydaje mi się że to lepsza opcja dla mnie. Do tej pory korzystałem z dousznych Roccat Syva dlatego że nie zakrywają uszu i nie jest w nie za gorąco.. Mam mały pokój gdzie mam komputer i zwykle łapie tam nie fajne temperatury po kilku godzinach od włączenia PC.