Skocz do zawartości

Ankieta - gry komputerowe, media społecznościowe i trening, a czynniki psychologiczne


Julo91

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę Was o pomoc - chodzi o wypełnienie anonimowej ankiety skonstruowanej przez lekarzy oraz naukowców pracujących na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Interesują nas czynniki psychologiczne które odnoszą się do gier komputerowych, aktywności fizycznej oraz indywidualnego stylu życia. Odpowiedzi pozwolą nam lepiej zrozumieć w jaki sposób ludzie trenują, grają, jakie są ich motywacje, jaką rolę odgrywają media społecznościowe. 
Rozwiązanie ankiety zajmuje około 25 minut. Otrzymane wyniki przyczynią się do skonstruowania CAŁOŚCIOWYCH MODELI ZDROWIA, które uwzględniają nie tylko zmienne biologiczne (nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu) ale także aspekty związane z ludzką psychiką, samopoczuciem, stresem oraz społeczeństwem i kulturą które nas otaczają. 

Bardzo dziękuję Wam za poświęcony czas. 
link do ankiety:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSde25z-J50AChj9qW-BY8ixPgK_fMcmqJqbFvDJiqQjqK4m1A/viewform?usp=sf_link 

Wszelkie pytania oraz uwagi można kierować na adres mailowy [email protected]

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Bardzo wstępne wyniki dają nadzieję na ciekawe obserwacje dotyczące między innymi kobiet i treningu! Model kobiety i mężczyzny jeśli chodzi o sylwetkę i trening zmienia się dynamicznie na przestrzeni ostatnich lat dlatego aktualne badania naukowe są bardzo potrzebne. Dziękuję wypełniającym i bardzo proszę o pomoc tych którzy jeszcze nie znaleźli wolnego czasu :) W ramach motywacji zamieszczam zdjęcie złotej sztafety 4x400m :)

FKcOalh.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Kilka słów wyjaśnienia dla osób które po spojrzeniu na długość naszej ankiety szybko zamykają okno myśląc sobie "chyba ich pow***o":
 
1)Dlaczego taka długa?
-W naszej ankiecie poza pytaniami o aktywność fizyczną zamieściliśmy szereg ogólnoprzyjętych i występujących w publikacjach naukowych walidowanych kwestionariuszy badających następujące elementy ludzkiej psychiki:
-zależność od ćwiczeń, dysmorfofobię mięśniową, ortoreksję, zależność od dopingu, zaburzenia osobowości, zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, poziom agresji,  zależność od mediów społecznościowych, uzależnienie od gier komputerowych. 
 
2)Dlaczego pytacie kilka razy o to samo?
-Konstrukcja w.w kwestionariuszy  zakłada kilkakrotne badanie bardzo zbliżonych zmiennych. Po skróceniu ankiety, utraciłyby niestety potwierdzoną wcześniej  wiarygodność naukową.
 
3) Po co ta ankieta?
Jak dotąd nie przeprowadzono badania łączącego poziom zależności od gier komputerowych ,treningu i diety od  zaburzeń osobowości i zaburzeń nastroju. Chcemy poznać wpływ stosowania dopingu na nastrój i poziom agresji oraz odnieść uzyskane wyniki do czasów współczesnych w których często integralną częścią życia są media społecznościowe.
 
 
Po wyjaśnieniu powyższych kwestii pozostaje mi tylko ponownie poprosić w imieniu naszego zespołu o wzięcie udziału w ankiecie tych którzy jeszcze tego nie zrobili.
Zajmie Wam to około 25 min- taki krótki trening kardio dla mózgu :)
Edytowane przez Julo91
Odnośnik do komentarza

Zebraliśmy już 93 ankiety, wielkie dzięki:) Jeśli grasz w gry komputerowe, jesteś aktywny fizycznie, trenujesz profesjonalnie lub amatorsko, niezależnie od Twojego stażu gracza lub stażu  treningowego zapraszamy do wypełnienia ankiety.

Jeśli dodatkowo masz w rodzinie lub wśród znajomych graczy lub osoby intensywnie trenujące i/lub stosujące doping farmakologiczny będziemy wdzięczni o zaproszenie tej osoby do udziału w ankiecie. Link do ankiety poniżej:

docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSde25z-...viewform?usp=sf_link    

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający forum Ankieta   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...