Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak moge obniżyć zużywanie Pamięci RAM przez Serwer Minecraft


FruzzTekYT

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ilość pamięci RAM wykorzystywanej przez serwer jest zależne od pluginow, mapy, ilości graczy czy modyfikacji.

Jeżeli na serwerze jest ze 100 pluginow to po prostu powyrzucaj te które nie są potrzebne.

Zakładając serwer w prost pod modyfikacje musisz być przygotowany na większy pobór pamieć ramu.

1-2gb na serwer dla 30 osób nie wystarcza bo +- 125mb ramu serwera idzie na jednego gracza.

Jak pisałem popatrz czy czasem masz jakieś niepotrzebne pluginy, pliki, mody które obciążają serwer i je usuń zawsze to pomaga.

PS. W niektórych przypadkach wystarczy na zrobić bezstratna reinstalacje serwera(czy manualnie czy( automatycznie o ile taka możliwość oferuje serwer))

 

 

Opublikowano

przerzuć serwer na silnik paperspigot

https://yivesmirror.com/downloads/paperspigot

zrób timingi

/timings on
/timings paste

powyrzucaj wszystkie pluginy które podświetla na czerwono
 

skonfiguruj serwer wg. tego poradnika

https://aquifermc.org/threads/optimizing-paper-remove-lag-spikes-fix-tps-improve-performance.101/

 

opencraft.pl << { na takim jeszcze nie grałeś }

TDepLbR.gif

Opublikowano
Dnia 20.07.2018 o 20:01, Insigin napisał:

Ilość pamięci RAM wykorzystywanej przez serwer jest zależne od pluginow, mapy, ilości graczy czy modyfikacji.

Jeżeli na serwerze jest ze 100 pluginow to po prostu powyrzucaj te które nie są potrzebne.

Zakładając serwer w prost pod modyfikacje musisz być przygotowany na większy pobór pamieć ramu.

1-2gb na serwer dla 30 osób nie wystarcza bo +- 125mb ramu serwera idzie na jednego gracza.

Jak pisałem popatrz czy czasem masz jakieś niepotrzebne pluginy, pliki, mody które obciążają serwer i je usuń zawsze to pomaga.

PS. W niektórych przypadkach wystarczy na zrobić bezstratna reinstalacje serwera(czy manualnie czy( automatycznie o ile taka możliwość oferuje serwer))

kurde nie rozumiem czemu wszyscy piszą o tym 100mb per player, przecież wystarczy takie dane calkiem wywalic na np. serwerze lobby czy minigames, https://github.com/kamcio96/DisablePlayerData no i nie używać gównianych pluginów, a jak nie masz pewności czy TWÓJ kod jest wydajny czy coś w tym stylu to po prostu zapytaj na forum o to, a ktoś poleci ci lepsze rozwiązanie, np. na kilku serwerach 100+ graczy widze jak serwery mają antybota który wyrzuca "za weryfikacje" dopiero po wejsciu na serwer, a nie podczas łaczenia, no i zezwalają w ten sposób na stworzenie róznych danych o tym graczu nawet jeżeli jest botem i do tego reszta pluginów zrobi to co robi z graczem podczas wejscia na serwer, a on bedzie offline, ups = (

 

ta pasta na dole tez juz sie robi nudna

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...