Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak stworzyć serwer, aby zagrać z kolegami?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemano! Nie będę owijać w bawełne - chciałbym postawić serwer dla dwóch osób - po prostu aby pograć z kolegą na survivalu. Wytłumaczy ktoś albo da link do poradnika?

Ps. po prostu czysty serwer na czystym minecraftcie - bez modów.

Z góry dzięki! ;-)

  • Marosking zmienił(a) tytuł na Jak stworzyć serwer, aby zagrać z kolegami? - szukam poradnika.
Opublikowano

Jeżeli nie chcesz płacić to pobierzcie oboje Hamachi i postawcie na nim serwer, potem pobierz plik spigot 1.12/1.11 albo jaką wersję chcesz.

Uruchamiasz pobrany plik *.java odczekujesz aż wszystko się stworzy, jakies 2/5 minut max.
Potem tworzyć plik BAT o takiej treści:  java -Xmx1024M -jar NAZWAPLIKU.jar -o true   - gdzie NAZWAPLIKU musisz podać nazwę pliku .jar który pobrałeś
Zapisujesz jako start.bat i tyle, włączasz serwer, w ip wpisujesz localhost albo localhost:25565 to samo robi kolega i gracie.


Łatwiejsza droga to wykupienie serwera za5zł miesięcznie, włączenie whitelisty dla 2 osób żeby nikt inny nie wbił i podajesz IP koledze i gracie 

Mój zestaw

        Procesor: AMD Ryzen 5 3600                                                             System: Win10 Home

        Grafika: NVIDIA GeForce RTX 2080 DUKE OC 8GB MSI                 Dysk HDD: Samsung 1TB 7200RPM + SSD 256GB NVME + 700GB SATA

        Mysz: Lenovo Y Gaming Precision 8200 dpi                                    Klawiatura: Genesis Thor 200 Mechaniczna RGB 

        RAM: 32GB Viper Patriot 4x8GB 3200MHz                                      Monitor: Samsung 27" 144Hz WQHD Zakrzywiony

Opublikowano
11 minut temu, Nekrosmanteia napisał:

Jeżeli nie chcesz płacić to pobierzcie oboje Hamachi i postawcie na nim serwer, potem pobierz plik spigot 1.12/1.11 albo jaką wersję chcesz.

Uruchamiasz pobrany plik *.java odczekujesz aż wszystko się stworzy, jakies 2/5 minut max.
Potem tworzyć plik BAT o takiej treści:  java -Xmx1024M -jar NAZWAPLIKU.jar -o true   - gdzie NAZWAPLIKU musisz podać nazwę pliku .jar który pobrałeś
Zapisujesz jako start.bat i tyle, włączasz serwer, w ip wpisujesz localhost albo localhost:25565 to samo robi kolega i gracie.


Łatwiejsza droga to wykupienie serwera za5zł miesięcznie, włączenie whitelisty dla 2 osób żeby nikt inny nie wbił i podajesz IP koledze i gracie 

Gdzie ten serwer sie wykupuje? chociaż te 10 zł na miesiąc nie jest majątkiem a fajnie sobie pograć we 2 :D

I jak bys mogl opisz jak postawic taki serwer na takim hostingu dla 2 osob

 

Opublikowano
4 godziny temu, Biadeq napisał:

Gdzie ten serwer sie wykupuje? chociaż te 10 zł na miesiąc nie jest majątkiem a fajnie sobie pograć we 2 :D

I jak bys mogl opisz jak postawic taki serwer na takim hostingu dla 2 osob

 

Polecam Hosting "Pukawka.pl" nie drogi.

2LaT.gif

Opublikowano
Dnia 10.07.2018 o 16:28, Biadeq napisał:

Gdzie ten serwer sie wykupuje? chociaż te 10 zł na miesiąc nie jest majątkiem a fajnie sobie pograć we 2 :D

I jak bys mogl opisz jak postawic taki serwer na takim hostingu dla 2 osob

 

Różne hostingi, podam Ci linki do kilku wraz z cennikiem i parametrami:

 

https://crafthost.pl/offer.php   - 9.90zł za serwer dla max 5 osób, 750mb pamięci RAM i 2GB pojemności dysku.

https://www.enderchest.pl/oferta/mini_starter/ - za 2.50zł masz porządną opcję, z ograniczeniami ale nie tworzysz serwera dla ludzi a dla znajomych, 30dni ważności konta, 1GB pamięci ram, procesor 3.4Ghz, max 10 pluginów, 1GB dysku SSD

https://craftserve.pl/create/grass - nic nowego, 1gb raum, dysk i max 10 osób za 9.90zł

https://lvlup.pro/oferta/hosting-minecraft/ - 1GB ramu, 3GB dysku, brak limitu graczy, dyski ssd i procesory Xeon.

I tak orientacyjnie, jeden gracz na serwerze powinien mieć 250MB RAM do czystej gry.
Skoro was jest dwóch to potrzebujecie 500MB + RAM na serwer + RAM na pluginy

W zależności od tego co tam wrzucicie może to być wartość w okolicach 800MB - chyba że nie będziecie robili cudów to po 170MB na osobę wystarczy, (340MB na dwóch i macie 660MB dla serwera)

Mój zestaw

        Procesor: AMD Ryzen 5 3600                                                             System: Win10 Home

        Grafika: NVIDIA GeForce RTX 2080 DUKE OC 8GB MSI                 Dysk HDD: Samsung 1TB 7200RPM + SSD 256GB NVME + 700GB SATA

        Mysz: Lenovo Y Gaming Precision 8200 dpi                                    Klawiatura: Genesis Thor 200 Mechaniczna RGB 

        RAM: 32GB Viper Patriot 4x8GB 3200MHz                                      Monitor: Samsung 27" 144Hz WQHD Zakrzywiony

Opublikowano

Ja korzystam z darmowego ngrok'a. Wystarczy włączyć serwer, wpisać w konsoli ngroka komendę "ngrok tcp (port serwera, zwykle 25565) -region eu" i pojawi się IP twojego serwera, na który każdy będzie mógł wejść. Nie polecam hamachi, ze względu na wysoki ping (lagi), które można zniwelować tylko kupując od nich dostęp do serwerów z lepszym transferem.

  • Biter. zmienił(a) tytuł na Jak stworzyć serwer, aby zagrać z kolegami?
Opublikowano

Pukawka lub enderchest. Szukasz Vanillia(jeżeli takiego nie ma weź ten najtańszy) i bierzez najtańsze parametry, wybierasz ip i to wystarzcy możecie grać.

Pokémon Polish Community

Pokémonowy serwer Discord!

  • 1 rok później...
Opublikowano
Dnia 15.07.2018 o 12:13, Vertonowsky napisał:

Chyba jestem twoim rozwiązaniem :) Jeżeli chcesz serwa do 5-10 osób to wystarczy, że zrobisz sobie konto na https://freeservers.pl/ i możesz grać do bólu ZA DARMO. Nie ma sensu płacić, jeżeli masz bardzo małe wymagania :)

A jak właczyc vanilla bo jest tylko spidgot i craftbukkit

Opublikowano
Dnia 11.03.2020 o 20:59, ShalloweK napisał:

A jak właczyc vanilla bo jest tylko spidgot i craftbukkit

Spigot jest mega w porządku, nie wiem czy mają tam możliwość uruchomienia na Vanilli.

Opublikowano
Dnia 11.03.2020 o 20:59, ShalloweK napisał:

A jak właczyc vanilla bo jest tylko spidgot i craftbukkit

Jeżeli nie będzie Cię denerwował dłuższy czas włączania się serwera, to śmiało możesz odpalić serwer na silniku Spigot. Po prostu nie będziesz wygrywał pluginów.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...