Skocz do zawartości

Smartfon do 1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybym miała teraz wybierać telefon do 1500 PLN, to wybrałabym Huawei P20 Lite. Dobry aparat, nie najgorsze bebechy, ogólnie wydajnościowo naprawdę dobrze w swojej klasie. ;-) Aczkolwiek iPhone 7 też jest dobrym wyborem, bo jak wiadomo w jabłuszkach nie można narzekać ani na płynność działania, ani na podzespoły, a i zdjęcia robi przyzwoite. Uroki Apple. Niemniej jednak, subiektywnie, ja bym skłoniła się w stronę chińczyka. ;-) Opcjonalnie, jakby kolega chciał coś z większym ekranem, to może rzucić okiem na Huawei Mate 10 Lite. Wnętrze praktycznie takie samo, jak P20 Lite, z tą różnicą, że P20 pracuje na Androidzie 8.0 Oreo (EMUI 8.0), a Mate 10 Lite na 7.0 Nougat (EMUI 5.1) oraz ten pierwszy ma NFC, czym Mate 10 Lite się pochwalić nie może. I przykra sprawa, Mate nie ma stabilizacji obrazu... 

• 2 tygodnie później...

Skopiuję swoją wypowiedź z innego posta:

Huawei Mate 10 Lite - za 1099zł dostajesz telefon z 4GB RAMu, 64GB pamięci flash, świetnym aparatem i ekranem. Na nim jest fabrycznie zainstalowany Android 7, ale zrobisz update i masz Androida 8. Telefon wygląda świetnie, posiada dwa aparaty z przodu (13Mpix + 2Mpix) i dwa z tyłu (16Mpix + 2Mpix); obydwa robią niezłe zdjęcia i ośmiordzeniowym procesorem (4x 1.7GHz + 4x 2.36GHz), który zapewni Ci płynne działanie gier. Wadą, która mnie najbardziej w nim boli, to brak NFC, dzięki któremu mogę szybko przesłać plik z jednego telefonu do drugiego i płacić telefonem. Mate 10 Lite jest dodatkowo wyposażony w czytnik linii papilarnych. Bateria też nie jest zła. (3340mAh)

Link do telefonu: https://www.mediaexpert.pl/smartfony/smartfon-huawei-mate-10-lite-niebieski,id-998780

Znalezione obrazy dla zapytania mate 10 lite blue

DooGee S50 - kosztuje 1499zł, wyposażony został w 6GB pamięci RAM i 128GB flash, ekran jest o 0,2" mniejszy, niż w Mate 10 Lite, za to bateria w nim jest znacznie pojemniejsza, bo jej pojemność wynosi aż 5180mAh! Z przodu i z tyłu także są po dwa aparaty. Z przodu mamy dwie kamerki - 16Mpix + 8Mpix, a z tyłu 16Mpix + 13Mpix. Ponadto, telefon spełnia normy szczelności IP68, S50 to typowo pancerny telefon, ale design został tak zaprojektowany, że ochrzczono go mianem "pancernego eleganta). Sercem S50 jest ośmiordzeniowy (4 x 2.5GHZ + 4 x 1.6GHz) MediaTek Helio P23, który zapewni płynne działanie telefonu. Ten telefon również posiada czytnik linii papilarnych

Link do telefonu: https://www.mediaexpert.pl/smartfony/smartfon-doogee-s50-6-128gb-czarny,id-1148683

Znalezione obrazy dla zapytania doogee s50 black

Moja opinia: Za taką cenę, obydwa telefony są świetne; jeżeli chcesz dać jak najmniej - wybierz Mate'a. Jeżeli chcesz jak najlepszy telefon na swój budżet - wybierz DooGee S50. 

Pomogłem Ci?

Ty też możesz mi pomóc!

Daj Dzięki i też mi pomóż!

Nie pomagam na PW (ew. odpłatnie)

Dnia 31.07.2018 o 21:27, DasNiko napisał:

Huawei Mate 10 Lite - za 1099zł dostajesz telefon z 4GB RAMu, 64GB pamięci flash, świetnym aparatem i ekranem. Na nim jest fabrycznie zainstalowany Android 7, ale zrobisz update i masz Androida 8. Telefon wygląda świetnie, posiada dwa aparaty z przodu (13Mpix + 2Mpix) i dwa z tyłu (16Mpix + 2Mpix); obydwa robią niezłe zdjęcia i ośmiordzeniowym procesorem (4x 1.7GHz + 4x 2.36GHz), który zapewni Ci płynne działanie gier. Wadą, która mnie najbardziej w nim boli, to brak NFC, dzięki któremu mogę szybko przesłać plik z jednego telefonu do drugiego i płacić telefonem. Mate 10 Lite jest dodatkowo wyposażony w czytnik linii papilarnych. Bateria też nie jest zła. (3340mAh)

Link do telefonu: https://www.mediaexpert.pl/smartfony/smartfon-huawei-mate-10-lite-niebieski,id-998780

DooGee S50 - kosztuje 1499zł, wyposażony został w 6GB pamięci RAM i 128GB flash, ekran jest o 0,2" mniejszy, niż w Mate 10 Lite, za to bateria w nim jest znacznie pojemniejsza, bo jej pojemność wynosi aż 5180mAh! Z przodu i z tyłu także są po dwa aparaty. Z przodu mamy dwie kamerki - 16Mpix + 8Mpix, a z tyłu 16Mpix + 13Mpix. Ponadto, telefon spełnia normy szczelności IP68, S50 to typowo pancerny telefon, ale design został tak zaprojektowany, że ochrzczono go mianem "pancernego eleganta). Sercem S50 jest ośmiordzeniowy (4 x 2.5GHZ + 4 x 1.6GHz) MediaTek Helio P23, który zapewni płynne działanie telefonu. Ten telefon również posiada czytnik linii papilarnych

Link do telefonu: https://www.mediaexpert.pl/smartfony/smartfon-doogee-s50-6-128gb-czarny,id-1148683

Moja opinia: Za taką cenę, obydwa telefony są świetne; jeżeli chcesz dać jak najmniej - wybierz Mate'a. Jeżeli chcesz jak najlepszy telefon na swój budżet - wybierz DooGee S50. 

przecież nie chce huaweia to na kij go tu pakujesz?

LG G6 kocur, a p20 lite to taki mate 10 lite z lepszym aparatem, nic poza tym xD 

wykończę cię jak podatki.

Dnia 31.07.2018 o 21:27, DasNiko napisał:

Napisał, że brał pod uwagę Huawei P10...

Pomogłem Ci?

Ty też możesz mi pomóc!

Daj Dzięki i też mi pomóż!

Nie pomagam na PW (ew. odpłatnie)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Smartfon do 1500zł   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...