Skocz do zawartości

FPS spadają do zera, problem z grą

kazikowsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pod koniec maja zacząłem grać w Fortnite. Wtedy nie było żadnego problemu.

Od około dwóch tygodni borykam się z kosmicznymi spadkami fps. Tu nie chodzi o to, że gra działa wolno czy coś w tym stylu. Mam stałe 60 fps ale podczas byle jakiej czynności potrafi nawet na pare sekund spaść do 0. Tak jest przy pierwszej walce, w drugiej to już nawet nie ma gry, bo wtedy te fpsy ciągle wahają się między 0 a 20 maksymalnie. Na parę sekund potrafi wrócić z powrotem 60 fps ale dosłownie na chwilkę. Przy walce, czy strzelaniu to już jest w ogóle makabra. Czasem potrafią się nie wczytać tekstury, nawet postaci. Wtedy biegam samym zbierakiem po świecie niczym minecraft.

Co zrobiłem w tym kierunku:

-sterowniki od karty graficznej aktualne, tak jak i system

-system postawiony na nowo, na którym jest tylko Fortnite

-oc procesora z 3.2 na 3.8 Ghz

-Zbicie temperatury z procesora na max 50 stopni

-Wszystkie ustawienia nvidii pod wydajność

Nie ma reguły czy gram na średnio-wysokich, czy na najniższych ustawieniach graficznych. 

Wiem, że podobno ostatnie aktualizacje tylko pogarszają optymalizację, ale jednak inni gracze nadal grają, a nie wierzę, że każdy z nich ma nie wiadomo jaki komputer.

Podczas gry temp gpu max 60 stopni a cpu max 50

Spec:

Phenom II 955 [email protected]

4gb ram 1333Mhz CL9 

GTX 660

Chieftec 500w

Ja podejrzewam, że może braknąć ramu, ale może ktoś ma jakieś wytłumaczenie co jest nie tak. Może mój komputer nie jest demonem wydajności, ale z tą grą powinien sobie poradzić chociażby na średnich. Tylko nie mam pewności co do zjadanego ramu przez grę.

• N3ST0 zmienił(a) tytuł na FPS spadają do zera, problem z grą
57 minut temu, SorryMate napisał:

Powinieneś pomyśleć nad wymianą grafiki i dodaniem 4 gb ramu dodatkowo problem mogą stanowić ostatnie aktualizacje, które znacząco obniżają wydajność.

Grafika właśnie jest już na wyrost co do procesora. Na stockowym taktowaniu cpu (3,2ghz) ten już delikatnie ogranicza możliwości gpu. Uważam że z ramem masz rację, bo gra się zachowuje właśnie tak jak by brakowało już pamięci. Kiedyś było 8gb ale jedna kostka już zmarła śmiercią naturalną, niestety, stary komputer i już nie wszystkie pieniądze idą w niego :p Pomyślę nad dorzuceniem kolejnej kostki 4gb ale to może na przyszły miesiąc.

• 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum FPS spadają do zera, problem z grą   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...