Skocz do zawartości

Biwakowy Nóż Kandar

Mumia57

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, poszukuję aktualnie jakiegoś taniego (30-50 zł) a zarazem solidnego noża składanego na biwakowe wypady. Wiadomo nie do rąbania drewna (od tego mam siekierę) ale jakiś drobniejszych i powiedzmy to delikatniejszych prac. W oko wpadł mi Chiński Kandar o oznaczeniu N541A którego wrzucam zdjęcie. Spełnia on najbardziej moje kryteria jeżeli chodzi o długość ostrza (9.5 cm) jego szerokość (3.3 cm) oraz wagę (200 g) natomiast ciężko znaleźć jakieś opinię na jego temat, stąd zwracam się do was o porady może znajdzie się ktoś kto zna się na nożach i będzie w stanie go jakoś ocenić bądź polecić coś podobnego jego zdaniem lepszego.

Z góry dzięki za odpowiedzi oraz chęć pomocy.

Pozdrawiam.

9c247294444e80cd525ffe3525e1.jpg

Znawcą noży to nie jestem ale osobiście od jakiegoś pół roku posiadam i użytkuję Kandar'a Rescue nie wiem jaki dokładnie model, ogólnie większość ludzi odradzało zakup "Chińskiego" noża z uwagi iż jest to straszna lipa, moim zdaniem oponie trochę wyssane z palca od osób które są wielkimi znawcami nowy a takiego nigdy w ręce nie mieli (Oczywiście nikogo nie obrażając) moim skromnym zdaniem wykonanie noża jest jak za te pieniądze bardzo dobre oczywiście wszystko zależy od osobistych preferencji do czego chcemy go używać. Twój nóż jak również mój mają ostrze wykonane z tej samej stali, dość często trzeba ostrzyć. Ja swojego głownie używam w samochodzie, ale też czasem na jakieś wypady w lasy czy góry do zrobienia rozpałki, obskrobania jakiś patyków itp. Także moim zdaniem śmiało możesz kupować, to też nie jakieś straszne pieniądze.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Biwakowy Nóż Kandar   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...