Skocz do zawartości

Minecraft nie wykorzystuje w pełni komputera

krystianpolanow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępie pisze że nie wiedziałem dokładnie w jakim dziale umieścić mój problem, jeśli jest to zły dział to bardzo przepraszam i proszę moderatora o przeniesienie do odpowiedniego.\

Od razu zaznaczam iż zdaje sobie sprawę z tego że minecraft to gra mało zoptymalizowana pod względem kodu i że jak programiści zobaczyli po raz pierwszy kod to złapali się za głowę....

Mój problem polega na tym że na shaderach Sildrus Vibraant Shaders mam 30-40fps przy wykorzystaniu procesora 8% i grafiki 50% jak na niżej załączonym obrazku.

irSohEZ.jpg

Próbowałem zmieniać priorytet na wysoki i czasu rzeczywistego. Nie działa. Ustawienia nvidia na maksa wydajność. Tak samo proceosr. Brak oszczędzania energii.

W innych grach graj jeśli nie wyciska określonej liczy klatek to wszystko jest na 100% no przynajmniej grafika np w skyrim special edition mam 30-40 fps na 100% wykorzystaniu karty jak zmniejszę ustawienia to wykorzystanie karty się zmniejsza bo po prostu nie musi byc tak wysokie bo mam te 60 klatek. Tylko minecraft wykorzystuje tak małą liczbę zasobów.

Mój sprzęt to lenovo y580

i7-3610qm 4x2.3 z turbo boostem do 3.3

gtx 660m

8gb ram

Wiem że laptop nie grzeszy wydajnością no ale przecież wykorzystanie nie jest na 100%

Moje pytanie brzmi...

Jak wycisnąć z kompa więcej?

Tutaj macie moje ustawienia:

c75KZPj.jpg

banner.png

• Biter. zmienił(a) tytuł na Minecraft nie wykorzystuje w pełni komputera

Wąskim gardłem może być tutaj wydajność pojedynczego rdzenia procesora. Mimo, że Minecraft jest de facto wielowątkowy, to większość obliczeń jest wykonywana na tylko jednym wątku. Jeśli jego użycie dojdzie do 100%, gra może zwolnić. Możesz to zweryfikować przechodząc do zakładki wydajność w menedżerze zadań i przełączając wykres procesora na widok rdzeni.

Ponadto możesz zobaczyć, co dokładnie zużywa procesor poprzez użycie kombinacji shift + F3. W ekranie debugowania gry pojawi się wykres kołowy ukazujący procentowe wykorzystanie mocy obliczeniowej na określone operacje.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Minecraft nie wykorzystuje w pełni komputera   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...