Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dlaczego o atakach DDOS w tym dziale? Ponieważ każdy wie jakie jest dzisiejsze community, np. turniej mc$%, w którym była duża ilość pieniędzy do zgarnięcia, i co? Nagle 90% osób dostaje DDOS'a. W tym "tutorialu" postaram się przedstawić wszystkie możliwe sposoby. 

 

PAMIĘTAJ! Jeśli nie stosowałeś się nigdy do tych porad, postaraj się zmienić IP.

 

1. VPN: VPN to podstawa, jeśli nie wiesz co to VPN to tak po krótce: Program służący do "zmiany adresu ip".  Dlaczego w cudzysłowie? Ponieważ tylko zwykli Kowalscy nie mają twojego prawdziwego IP. W internecie jest pełno darmowych VPN'ów, lecz jeśli chcesz to możesz skorzystać z płatnego. Czym to się różni? Większy wybór krajów, stabilnstabilność.

2. Ostrożność: Korzystaj tylko z zaufanych serwerów. To że serwer ma dużo graczy, nie znaczy że ma odpowiedzialną administrację. Skorzystaj z tej porady, jeśli nie chcesz, aby twoje cyferki latały po necie.

3. Komunikator głosowy: Wybór komunikatora głosowego jest jak dla mnie oczywisty, wygrywa DISCORD. Dlaczego? Osoby z uprawnieniami na różnych serwerach TeamSpeak są w stanie przechwycić twoje IP dwoma kliknięciami.

4. Kamerki internetowe: Nie miałem pomysłu na nazwę tego punktu, a nie chcę robić reklam. Nie wchodź na strony, na których możesz rozmawiać z różnymi, randomowymi osobami przez kamerkę. Dochodzi tu do bezpośredniego połączenia ze strangerem, dlatego przechwycenie twojego IP to blachostka.

Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

@SlybackFan

 

A to dlatego, że RODO również obejmuje nasz adres ip. Oto cytat z artykułu o tej ustawie:

 

Cytat

Opinia Grupy Roboczej ds. Ochrony Danych, powołanej przez Parlament Europejski i Radę Europejską (rozdz. III pkt 3 przykład 15) uznała literalnie adres IP za dane dotyczące osoby możliwej do zidentyfikowania, stwierdzając, że: "dostawcy usług internetowych oraz menedżerowie lokalnych sieci mogą, stosując rozsądne środki, zidentyfikować użytkowników internetu, którym przypisali adresy ip ponieważ systematycznie zapisują w plikach daty, czas trwania oraz dynamiczny adres IP (czyli ulegający zmianie po każdym zalogowaniu) przypisany danej osobie.

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający forum Jak uniknąć DDOS?   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...