Skocz do zawartości

Sens gry dla nowych graczy

Ni0sz3K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym poruszyć pewien temat, który mnie osobiście zdziwił a także jest to odniesienie się do sensu zaczęcia gry dla nowych graczy. Proszę o dyskusję, bo interesują mnie wypowiedzi community lola :)

Pomyślałem, że zrobię nowe konto na EUW i zobaczę jak to jest na początku po tych zmianach, jak się wbija lvl, pogram postaciami o których nie mam najmniejszego pojęcia i będzie fun, ale tu się zdziwiłem, bo już od jakiegoś 6-7 lvl są same smurfy, nikt nie gra tak jak typowy 6-11 lvl (bo taki przed chwilą wbiłem) A jeśli się trafi takowy, to zaraz dostaje hejt, wyzwiska, że feeduje, intuje troll a gość, jest bogu ducha winny, bo próbuję się uczyć grać w grę. Rozumiem, że niektórzy gracze robią sobie smurf konta, ale to co się dzieję aktualnie to dla początkujących graczy jest porażka, jak nauczyć się grać gdy na 10 osób w grze z 5-6 gra na poziomie o którym taki newbie może pomarzyć. Kiedyś grajc w sezonie 4 i wbijając lvl, nie pamiętam aby były takie sytuację, trafiał się jakiś kozak na drugim koncie, ale to była rzadkość a teraz ? Mało ludzi będzie zaczynać, bo po kilka grach stwierdzi, że to nie ma sensu, same przegrane, nie da się gra itp. i z doświadczenia wiem,że to działa a psychikę i powoduję brak motywacji do gry a co za tym idzie mało graczy będzie zaczynać co skutkuję powolnym wymieraniem ligi legend, biorąc pod uwagę 'nową super metę' , która też wielu osobom nie pasuję.

Zapraszam do dyskusji.

Jak zakładałem nowe konto (nie pamiętam już kiedy) to grałem głównie aramy ale to było przed zmianami w poziomach (mówię o EUNE) to grało się normalnie, jak na normalnych, pierwszych poziomach. Nie czułem żadnej różnicy, a że gram już w tą grę, a raczej grałem bo odpuściłem na x czasu to grało mi się tak jak na 30 poziomie. Nie wiem jak jest teraz ale ludzie po prostu pewnie chcą wbijać nowe konta na wysoki poziom bo jest łatwiej i szybciej, a nagrody też ciekawe. Dla mnie osobiście nie robi to problemu bo gra jak gra - są lepsi i są gorsi. Tak samo jakbyś teraz wbił na Aiona na przykład na nowe konto i dostał wpierdul od typka z 60 poziomem. Też grałeś kiedyś, miałeś wysoki poziom, stwierdziłeś, że pograsz znów, a tu ktoś szybciej wbił poziom i Cię sklepał. To moje odniesienie do tematu. Pozdrawiam cieplutko, moderator działu League of Legends - Creative. 

76561198169311417.png

50 minut temu, Creative napisał:

Jak zakładałem nowe konto (nie pamiętam już kiedy) to grałem głównie aramy ale to było przed zmianami w poziomach (mówię o EUNE) to grało się normalnie, jak na normalnych, pierwszych poziomach. Nie czułem żadnej różnicy, a że gram już w tą grę, a raczej grałem bo odpuściłem na x czasu to grało mi się tak jak na 30 poziomie. Nie wiem jak jest teraz ale ludzie po prostu pewnie chcą wbijać nowe konta na wysoki poziom bo jest łatwiej i szybciej, a nagrody też ciekawe. Dla mnie osobiście nie robi to problemu bo gra jak gra - są lepsi i są gorsi. Tak samo jakbyś teraz wbił na Aiona na przykład na nowe konto i dostał wpierdul od typka z 60 poziomem. Też grałeś kiedyś, miałeś wysoki poziom, stwierdziłeś, że pograsz znów, a tu ktoś szybciej wbił poziom i Cię sklepał. To moje odniesienie do tematu. Pozdrawiam cieplutko, moderator działu League of Legends - Creative. 

Twoje porównanie do gry w, której widać, że typek ma 60 lvl,jakieś eq itd a Ty dopiero zaczynasz z 1 lvl, jest raczej słabe w porównaniu do ligi gdzie nie ma możliwości sprawdzenia jego umiejętności, które to jego konto, jaką ma dywizję na innych, bo jednak w takim aionie i np metinem od razu widać, że nie ma co konkurować z większymi lvl gdy Ty dopiero zacząłeś a także, chodzi mi o spojrzenie na to okiem początkującego gracza ligi legend, gdzie on ma się nauczyć grać jak nie 5v5 ?

Widziałem również statystki graczy w 2017 i jest tendencja spadkowa, pierwszy raz w historii ligi legend.

To graj od nowa na EUNE. Na EUW na low lvl'a od zarąbania polaczków co nie mogą z brązu na EUNE wyjść i przychodzą na EUW z wymówką, że na tym serwerze jest większy poziom, nie ma feederów/trolli i polaków którzy psują grę i na wyższym elo można pro graczy spotkać po czym i tak siedzą w tym brązie jak na EUNE i wracają sobie na swój serwer. Bez kappy!

tumblr_nu2fu56gEN1tj1rj6o2_500.png&ehk=7

Poziom na EUW jest wyższy gdzieś od diamentu 2 wzwyż. Także powiedziałbym że D1 na EUW to taki mocny master tier na EUNE.

Oczywiście że smurfy są, nie ma kompletnie sensu by ktoś teraz zaczynał w to grać. Ludzi już nie przybywa, przybywać może tylko kont (sam expie teraz sobie 4 konta na raz). Ja dobrze pamiętam jak grałem pierwszy raz w sezonie 3 i na setki gier na low lvlach na EUW widziałem może kilka osób które rzeczywiście zaczynały grę. Wiele ludzi usprawiedliwia swoją ułomność pisząc że są nowi, ale od razu idzie odróżnić nowego gracza od hardstuck brąza 3. 

Tak, to nie działa kolego jak Ci się wydaje riot już wypowiadał się na ten temat. Konta powiązane są jakoś zapisywane w bazie pewnie coś na zasadzie IP czy zapamiętywanie PC. Musisz też wziąć pod uwage ten cały system, który monitoruje każdy mecz i go sprawdza pewnie bierze też pod uwagę liczbę kliniec myszą poruszanie rzucanie skilli kupno itemów i tak dalej.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Sens gry dla nowych graczy   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...