Skocz do zawartości

Dysk wyłącza się w czasie pracy

MrWinex66

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam dysk SSD SiliconPower S55 240GB. Mniej więcej od 4-5 dni odłącza się podczas pracy. System przestaje go widzieć, i żeby to naprawić muszę (po wyłączeniu komputera) odłączyć dysk od zasilania oraz od kabla SATA, po czym wpiąć ponownie i dopiero wtedy uruchomić ponownie komputer. Od 2 dni występuje kolejny problem, mianowicie system, zamiast włączać się 10 sekund, włącza się dobre 3-4 minuty (system jest zainstalowany na drugim, zupełnie innym dysku SSD. Na tym wadliwym zainstalowane są praktycznie tylko gry). Po uruchomieniu komputera system znów nie widzi dysku, zatem albo z góry przy odpalaniu jest padnięty, albo w ciągu tych 4 minut startowania systemu dysk przestaje pracować. Przepinałem go między portami, wymieniałem kable, ale wciąż dzieje się to samo.
Aktualnie chodzi na przejściówce USB/SATA i problemy wydają się być załatwione. Zobaczymy na jak długo, póki co jest ok.
W czym może być problem? Czy coś może być uszkodzone z portami na płycie głównej?
Dziękuję z góry za pomoc 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Dysk wyłącza się w czasie pracy   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...