Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

(Pomoc)Jak Zmienić Hasło Do Bazy,Serwa I Inne Żeby Nikt Się Nie Włamał?


Kejsi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema znalazłem jeden temat na forum o zmianie hasła, ale jest tak hu*** napisany że nie mam pojęcia jak zmienić. Mógłby mi ktoś powiedzieć jak zmienić albo odesłać do lepszego tematu lub wytłumaczył jak ma wyglądać plik zaznaczony kolorem:

 

W zwiazku ze w poprzednim poradniku nie bylo do konca wyjasnione jak to zrobic postanowilem napisac nowy poradnik ktory mam nadzieje bedzie zrozumialy

 

A wiec tak sciagamy hxxp://winscp.net/eng/download.php - winscp (najlepszy program do polaczen ftp dla mnie )

 

(zmiana hasla do ftp , zmieniajac haslo w Virtual PC zmieniamy haslo w FTP)

 

1.Wlaczamy Virtual PC Zalaczamy serwa logujemy sie ale bez komendy "./start"

2.Wpisujemy "sysinstall"

3.Wybieramy "configure"

4.Wybieramy "root password"

5.Wpisujemy swoje haslo

6.Ponownie wpisujemy nowe haslo

7.Cancel->cancel->exit installer->(wpisujemy komende "reboot")

8.Po zbootowaniu serwa odpalamy go i logujemy sie na root , haslo nie mcncc.com tylko juz twoje

9.Koniec

 

 

(zmiana hasla w navicat)

1.Wlaczamy navicat

2.Logujemy sie na serwer w navicat

3.wybieramy manage users

4. edytujemy kazdego uzytkownika na swoje haslo wszedzie to samo !!

 

 

 

(zmiana hasla do MYSQL)

1.Wlaczamy WINSCP i logujemy sie tak jak na obrazku (jezeli ktos ma serwer nie hamachi tylko na zewnetrznym lub wewnetrznym ip musi wpisac to ktore ma )

hxxp://img197.imageshack.us/img197/9858/tut1o.th.jpg

 

2.jestesmy w folderze na winscp gdzie sa pliki start stop dellog itp , wlaczamy ta strzaleczke na gorze ktora jest podpisana 2ma kropkami

3.idziemy do folderu usr potem folder rain

4.Wchodzimy w folder "db" i otwieramy conf.txt

 

KOD

SQL_ACCOUNT = "localhost account mt2 "tutaj twoje haslo bez spacji nie wolno robic w hasle spacji!!" 0"

SQL_PLAYER = "localhost player mt2 "tutaj twoje haslo bez spacji nie wolno robic w hasle spacji! 0"

SQL_COMMON = "localhost common mt2 "tutaj twoje haslo bez spacji nie wolno robic w hasle spacji! 0"

SQL_HOTBACKUP = "localhost hotbackup mt2 "tutaj twoje haslo bez spacji nie wolno robic w hasle spacji!" 0"

 

5.Gdy juz zapisalismy wychodzimy do folderu

usr/rain

6.Wchodzimy do folderu "auth"

 

7.otwieramy plik "CONFIG"

KOD

PLAYER_SQL: localhost mt2 "tutaj znowu twoje haslo bez spacji" account

LOG_SQL: localhost mt2 "tutaj znowu twoje haslo bez spacji" log

COMMON_SQL: localhost mt2 "tutaj znowu twoje haslo bez spacji" common

8.Zapisujemy i idziemy do folderu usr/rain/channel/first

otwieramy plik "CONFIG"

 

i edytujemy

 

KOD

PLAYER_SQL: localhost mt2 "tu znowu swoje haslo" player

COMMON_SQL: localhost mt2 "tu znowu swoje haslo" common

LOG_SQL: localhost mt2 "tu znowu swoje haslo" log

 

9. zapisujemey idziemy do usr/rain/channel i edytujemy po kolei wszystkie pliki config w folderach

 

game1_1

game1_2

game1_3

game2

game61

game99

 

i zapisujemy zmiany

 

RESETUJEMY SERWER i cieszymys ie ze zaden .....ta nam nie wejdzie i nie pomienia plikow,kont,haselnie wykradnie itp

 

PROSZE O PRZYPIECIE DO TUTKOW

Opublikowano

Wystarczy ustawić hasło na usera systemowego - root, zmienić hasło rootowi mysql'owemu i zablokować dostęp do usera MT2 z zewnątrz - będzie dobrze.

A jeżeli ktoś chce coś sensowniejszego to na firewallu odbijać wszystkie połączenia do mysql, oprócz naszych; z ssh też podobnie można zrobić - będzie lepiej:)

Opublikowano

Hmm teraz to już wo gule nie kumam ;p

SQL_ACCOUNT = "localhost account mt2 "tutaj twoje haslo bez spacji nie wolno robic w hasle spacji!!" 0"

SQL_PLAYER = "localhost player mt2 "tutaj twoje haslo bez spacji nie wolno robic w hasle spacji! 0"

SQL_COMMON = "localhost common mt2 "tutaj twoje haslo bez spacji nie wolno robic w hasle spacji! 0"

SQL_HOTBACKUP = "localhost hotbackup mt2 "tutaj twoje haslo bez spacji nie wolno robic w hasle spacji!" 0"

Nie mogę zrozumieć tego jak mam wpisać te hasło bez spacji, podałby screena jak powinno to wyglądać to bym się domyślił bo z tego co napisał nie wiem jak wpisać hasło ;/

Jakby ktoś mógł to niech mi to wytłumaczy, słownie albo najlepiej SS

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Napisze mi ktoś ten kod który był na początku ? ( orginalnie )

Daj + to nie boli ,a pomaga ; )

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...