Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Naciskanie przycisku na stronie bez funkcji


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dzień dobry Forumowicze,

w AutoIt piszę niedługo więc pewnie pytania mogą się wydać laickie. Bardzo zależy mi, aby to wszystko udało się zrobić bez funkcji z UDFa <IE.au3>.

Po sprawdzeniu przycisku w przeglądarce:

<INPUT onclick='javascript:WebForm_DoPostBackWithOptions(new WebForm_PostBackOptions("ctl00$ContentPlaceHolder1$ExcelExportCtl1$btnExcelExport", "", true, "", "", false, false))' 
id=ContentPlaceHolder1_ExcelExportCtl1_btnExcelExport title="Click here to export to Excel." 
class=Medium type=submit value="Excel Export" name=ctl00$ContentPlaceHolder1$ExcelExportCtl1$btnExcelExport>

Moje nieudolne wypociny z komentarzami:

Func Przygotuj_Raport_DPM()
	$oIE = ObjCreate("InternetExplorer.Application")
	$oIE.Visible = True 
	$HWND = _IEPropertyGet($oIE, "hwnd");Nie wiem jak to obejsc bez <ie.au3>
	WinSetState($HWND, "", @SW_MAXIMIZE);Nie wiem jak to obejsc bez <ie.au3>
	$oIE.Navigate("http://mintel.us.dell.com/EMEA/OrderDashboard.aspx?RoleId=56729&ViewID=100075475&AreaId=1025304")
	
	Sleep(9000) ;Na $oIE.ReadyState <> 4 w petli while i sleep w zawartosci, wywala blad dlatego samo sleep

	$Przyciski = $oIE.document.getElementsByTagName("INPUT") ;tu nawet nie ma co pisać, totalny chaos i desperackie klepanie róznych kombinacji
	$Przycisk = $przyciski.document.getElementById("ContentPlaceHolder1_ExcelExportCtl1_btnExcelExport")
	;$oIE.document.forms.item("input").elements.item("ctl00$ContentPlaceHolder1$ExcelExportCtl1$btnExcelExport").click

	$Przycisk.click
EndFunc

Jakby tego było mało, trzeba jeszcze plik zapisać w podanej przeze mnie lokalizacji:

image.png

Proszę o pomoc w formie kodu/jego fragmentów/wskazania czegoś co mnie naprowadzi.

1. Jak użyć ReadyState przy otwieraniu strony?

2. Jak kliknąć ten przycisk?

3. Jak zapisać ten plik korzystając z tego komunikatu w IE?

Z góry dziękuję za pomoc. 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...