Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Zbyt wysokie uzycie nowego laptopa


MrMateuszPL

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czesc, kupilem ledwo co laptopa Lenovo : https://www.x-kom.pl/p/373474-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y520-15-i5-7300hq-8gb-2561000-rx560.html

no i tak, dosc ze na poczatku problemy z zainstalowaniem systemu to jak juz sie udalo to teraz procek mi cyrki odpieprza

wlaczanie google, czy chocby task managera odrazu go rzuca tak do 90-100% na chwile, potem juz uzywa tak 30-40

przy graniu, rocket league na maksymalnych siedzi około 70-80%

na samym lolu kiedy jest caly czas 60% uzycia, chlodzenie caly czas chodzi nawet na niskich ustawieniach i niskiej rozdzielczosci, watpie zeby tak powinno byc

co moze byc nie tak, juz naprawde wszystkiego probowalem, wylaczanie jakichs usług, update'ow, skanowałem go i nic ;/

Opublikowano

Odinstaluj CAŁKOWICIE jakikolwiek sft Lenovo ( nawet ten w sklepie ) , brakujące sterowniki tylko zainstaluj bez dodatkowego softu. 

 

Szybciej będzie zainstalować windows z pena olewając odzysk z recovery. Potem tylko same sterowniki. Usług żadnych nie wyłączaj i nie używaj programów do polepszania i czyszczenia systemu.  U mnie  laptop po instalacji windows, sterowników i aktualizacji windowsa max 10-15 % w czasie używania aplikacji 1-3% w spoczynku. Przy grach na max ustawieniach 60-80% .

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

instalowałem system z pena, tylko na poczatku nie widział dysku, z lenovo mam tylko jakis shit zeby sobie chlodzenie wlaczac, najwyzej powywalam i zobacze jak bedzie, akurat uslugi musialem wylaczac niektore bo taki kochany svchost (netcostam) bral mi 150% neta i google mi sie nie ladowalo nawet :D

@edit no w sumie odistalowalem 2 programy od nich (jeden zeby mi sprawdzil jaki mam komp do strony ze sterownikami) a drugi taki zebym sobie np ultra chlodzenie wlaczal no i w sumie bez google to na full ustawieniach 60-80 sie trzyma na rocket league, ale z google juz wiecej, zamieszcze screeny z tym czym mam jak bys mogl popatrzec, + moze byc taki problem ze google chrome mi jedzie na zintegrowanej karcie? bo mi np dxdiag nie czyta zwyklej karty tylko tam integra jest, i dlatego tak ciagnie procka

 

https://prnt.sc/hk1v4h - uzycie

http://prntscr.com/hk1xa5 - co mi zostalo zainstalowanego (nie wiem skad ta nvidia skoro mam karte od radka)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...