Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Plugin] OpenGUI - Proste narzędzie to tworzenia zaawansowanych GUI


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, dawno mnie tu nie było, jako że robię sobie API pod swój przyszły projekt to postanowiłem się nim podzielić.

Nie ma co dużo gadać, wszystko jest na githubie:

https://github.com/SocketByte/OpenGUI

Propozycje:

https://github.com/SocketByte/OpenGUI/issues/1

 

Jest to ulepszona wersja EasyGUI sprzed roku. Pozwala na obiektowe tworzenie itemów/GUI a także parę innych rzeczy. 

Działa całkiem przyzwoicie, choć może postaram się zoptymalizować to bardziej w przyszłym czasie. Kod też najlepszy nie jest (ba, jest kiepski) ale myślę że wystarczy.

Pozdrawiam.

Moja oficjalna strona! :)

http://socketbyte.pl/ 

Opublikowano
2 minuty temu, kacperduras. napisał:

Protip #1: Nie tworz zbiorczego issue na wszystko, nie ma sensu.

Protip #2: Testy jednostkowe?

1. Eee tam, i tak wątpie żeby ktokolwiek dał jakiś pomysł xD

2. Ni ma, nie chce mi się, jak bede miał czas to przejade jakimś JUnitem czy coś

Moja oficjalna strona! :)

http://socketbyte.pl/ 

Opublikowano

Nie lepiej byłoby napisać skrypt? Jest wszystko w jednym pliku a nie rozwalone jak Marta Linkiewicz...

Ładny plugin, oby tak dalej wuju Grzegorzu xD 

Opublikowano

Wygląda całkiem fajnie, ale nie każdy używa mavena, pewnie ok. 30% osób nie używających mavena ściągneło by sobie src z githuba, a wiadomo, używasz tam lomboka do getter i setter w większości, wiec taki początkujący bedzie sie głowił czemu mu nie działa przykładowo GUIElement#getSlot(), wiec fajnie by było jakbyś jeszcze dodał download jarki na githubie.

A tak to wszystko okej, może sam kiedyś użyję.

 

@edit bo nie chce robić spamu:

11 godzin temu, TheMajster napisał:

co za problem zmienic z mavena na normalne biblioteki? 

 

"używasz tam lomboka do getter i setter w większości" ale po c0o to piszesz, chciałeś zabłysnąć? 

" wiec taki początkujący bedzie sie głowił czemu mu nie działa przykładowo GUIElement#getSlot()" dlatego takaosoba jak ty nie ogarnie, jak użyć ;)

"wiec fajnie by było jakbyś jeszcze dodał download jarki na githubie. A tak to wszystko okej, może sam kiedyś użyję." Żeby nie użyjesz dopóki nie bedzie .jar bo nie potrafisz builda zrobic :)

Cytat

"używasz tam lomboka do getter i setter w większości" ale po c0o to piszesz, chciałeś zabłysnąć? 

stwierdzam fakt, podaję "powód", przez który większość osób może mieć problemy.

Cytat

" wiec taki początkujący bedzie sie głowił czemu mu nie działa przykładowo GUIElement#getSlot()" dlatego takaosoba jak ty nie ogarnie, jak użyć ;)

"wiec fajnie by było jakbyś jeszcze dodał download jarki na githubie. A tak to wszystko okej, może sam kiedyś użyję." Żeby nie użyjesz dopóki nie bedzie .jar bo nie potrafisz builda zrobic :)

serio, nie wiem czy jesteś idiotą czy tylko udajesz, używam mavena od ponad kilku miesięcy, ja nie mam z tym problemu, ale znam pełno osób ,które robią pluginy i zamiast mavena używają po prostu project structure > libraries, lub w eclipse dodają 'to' do build path

A, i tak na przyszłość polecam jakieś korki z j. polskiego bo 80% z tego co napisałeś nie zrozumiałem.

Cytat

co za problem zmienic z mavena na normalne biblioteki? 

nie wiem o co ci chodzi, ale ja tu piszę ,że KTOŚ może mieć problemy, ktoś kto nie ogarnia zbyt dobrze takich narzędzi jak maven lub obsługi samego eclipse,intellij, itd.

 

błagam naucz sie czytać ze zrozumieniem zanim napiszesz kolejny post. (może następnym razem zaczne ci podkreślać na czerwono to co jest "najważniejsze" do zrozumienia? napisz, bo to dla mnie żaden problem jeżeli naprawdę masz jakieś problemy ze sobą)

a jak masz jeszcze jakiś problem to zapraszam pw, nie mam zamiaru robić kolejnego spamu, do ciebie i tak nic nie dociera

 

Aktualnie interesuję się javą, powoli ogarniam java swing i awt, czasem bawię się HTML.

Opublikowano
37 minut temu, ˈyøøniks napisał:

Wygląda całkiem fajnie, ale nie każdy używa mavena, pewnie ok. 30% osób nie używających mavena ściągneło by sobie src z githuba, a wiadomo, używasz tam lomboka do getter i setter w większości, wiec taki początkujący bedzie sie głowił czemu mu nie działa przykładowo GUIElement#getSlot(), wiec fajnie by było jakbyś jeszcze dodał download jarki na githubie.

A tak to wszystko okej, może sam kiedyś użyję.

co za problem zmienic z mavena na normalne biblioteki? 

 

"używasz tam lomboka do getter i setter w większości" ale po c0o to piszesz, chciałeś zabłysnąć? 

" wiec taki początkujący bedzie sie głowił czemu mu nie działa przykładowo GUIElement#getSlot()" dlatego takaosoba jak ty nie ogarnie, jak użyć ;)

"wiec fajnie by było jakbyś jeszcze dodał download jarki na githubie. A tak to wszystko okej, może sam kiedyś użyję." Żeby nie użyjesz dopóki nie bedzie .jar bo nie potrafisz builda zrobic :)

Opublikowano
7 godzin temu, ˈyøøniks napisał:

Wygląda całkiem fajnie, ale nie każdy używa mavena, pewnie ok. 30% osób nie używających mavena ściągneło by sobie src z githuba, a wiadomo, używasz tam lomboka do getter i setter w większości, wiec taki początkujący bedzie sie głowił czemu mu nie działa przykładowo GUIElement#getSlot(), wiec fajnie by było jakbyś jeszcze dodał download jarki na githubie.

A tak to wszystko okej, może sam kiedyś użyję.

Maven to już chyba standard, a przynajmniej powinien być standardem. Jeżeli ktoś bardzo nie chce używać mavena, to musi sobie poradzić i się domyślać jak lomboka pobrać. Dla takich ludzi nie ma już ratunku ;) 

 

Tylko mi tu wojny nie wywoływać, już zbyt wiele lat się użerałem w takich wojenkach na MPC. Pokój ma być :D 

PS: Dzisiaj wejdzie parę poprawek, dodałem implementacje WindowResponse w GUIExtender, przez co można robić onOpen/onClose bez używania tej metody addWindowResponse.

Moja oficjalna strona! :)

http://socketbyte.pl/ 

Opublikowano

Aktualizacja!

Changelog:

  • Dodano implementację WindowResponse w GUIExtender
  • Poprawiono niektóre zmienne na finalne
  • Lista elementów od teraz trzymana jest w mapie (schemat: slot, element)
  • Przepisano całą klasę OpenGUI. Od teraz jest "nie-statyczna" oraz zmieniona została sama metoda rejestrująca.
  • Dodano obiekt SimpleGUI by móc zabstrakcjonizować GUIExtender.
  • Dodano masę automatycznie wygenerowanych testów używając EvoSuite (1.0.5) W przyszłości postaram się dodać bardziej rzetelniejsze i praktyczniejsze testy.
  • Zmieniono plik README (dodano syntax-highlighting oraz parę innych rzeczy)
  • Dodano Travis CI do projektu na GitHubie.
  • Przeniesiono całe repozytorium Mavena na pełnoprawnego Nexus Repository Manager.

Nic spektakularnego jeżeli chodzi o API, wiadomo, ale musiałem te rzeczy najpierw zrobić by później móc wypuszczać aktualizacje sprawniej. 

Pozdrawiam. Link do OpenGUI.

 

PS: Zmieniło się trochę użycie API, radzę przeczytać jeszcze raz! Niestety, ale prawdopodobnie będzie się jeszcze zmieniać :D 

Moja oficjalna strona! :)

http://socketbyte.pl/ 

Opublikowano

@ref

Aktualizacja 1.1b:

  • Dodano metodę do otwierania ekwipunku w obiekcie GUI. Pozwoli to na ominięcie tworzenia SimpleGUI jeżeli chcemy wyświetlić puste inventory.
  • Dodano możliwość tworzenia ItemBuilder'a od obiektu ItemStack. np. new ItemBuilder(itemStack);
  • WAŻNE! Naprawiono krytyczny błąd z subid przedmiotu. (Podczas dodawania [addItem] np. kolorowej wełny, nie dodawał się poprawnie element do listy)
  • WAŻNE! Naprawiono krytyczny błąd z WindowResponse. (Podczas zamykania zwykłego ekwipunku, np. kreatywnego, wykonywał się kod z GUI, ponieważ nie było od tego sprawdzeń)

Aktualizacja jest już dostępna na githubie.

Pozdrawiam.

Moja oficjalna strona! :)

http://socketbyte.pl/ 

Opublikowano

Aktualizacja 1.1c:

  • Dodano możliwość ustawiania przedmiotów które będzie można wrzucić do GUI.
  • Dodano event występujący kiedy użytkownik wrzuci przedmiot którego nie można wrzucić.
  • Dodano event występujący kiedy użytkownik wrzuci przedmiot który można wrzucić.
  • Inne poprawki

Aktualizacja jest już na githubie

https://github.com/SocketByte/OpenGUI

 

Moja oficjalna strona! :)

http://socketbyte.pl/ 

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

@ref

Aktualizacja 1.1e:

  • Naprawiono bug minecrafta z "ghost itemami" (można tak jakby wyciągnąć item z GUI, i on zostanie w ekwipunku póki się go nie "użyje")
  • Usunięto lomboka
  • Naprawiono repozytorium (UWAGA: Trzeba zmienić adres początkowy repozytorium na repo.socketbyte.pl)
  • Ulepszono wydajność

PS: Nie umknęła mi literka "d", ona była po prostu niepubliczna ze względu na padniętego nexusa (repozytorium). 

Od wersji 1.2 (nad którą zaczęły się prace) wszystkie zmiany niedotyczące API wprost (naprawy bugów etc), będą redeploy'owane do tego samego pliku (wersja 1.2) aby zaoszczędzić roboty przy zmienianiu na kolejne literki (a, b, c, d, itd..). Dlatego radzę włączyć "auto-import" mavenowy!

Moja oficjalna strona! :)

http://socketbyte.pl/ 

Opublikowano
2 minuty temu, kacperduras. napisał:

Wersjonuj normalnie, a nie jakiś alfabet czy inne twory, nie jesteśmy na polskim.

Oj, czepiasz się, czy będzie "a" czy dodatkowe ".1" to nadal string :v 

Btw. zaraz wejdzie petarda na githuba, tylko skończę pisać 500 linijkowe README. (trochę przydługawe wyszło :/) 

Moja oficjalna strona! :)

http://socketbyte.pl/ 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Aktualizacja 1.2!

Zmiany:

  • Dodano dodatkowe klasy które można serializować do configu w celu tworzenia dynamicznych configów.
  • Parę dodatkowych zmian/fixów.

Więcej o serializacji:

https://github.com/SocketByte/OpenGUI#serialization

 

Pozdrawiam

Moja oficjalna strona! :)

http://socketbyte.pl/ 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

zaoszczędziłeś mi trochę roboty! ;) 
przyda się! dzięki!!

Waros RPG - Krwawy Tron 2018 PREZENTACJA MPC Forum - KLIK
sygnatura.png

SERWER OD GRACZY DLA GRACZY!

  • Biter. zmienił(a) tytuł na [Plugin] OpenGUI - Proste narzędzie to tworzenia zaawansowanych GUI

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...