Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak włączyć przedni panel audio w biosie?


DyRoXCraft

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, pisze ten temat ponieważ mam dwa systemy ubuntu i win 10 na win 10 normalnie działa ale na ubuntu nie ma jako takich sterowników do relateka tylny panel działa normalnie.. ale mam go mocno zponiewieranego co powoduje po prostu odłaczanie się słuchawek/głośników. Po to włączyłem w win 10 panel przedni za pomocą realteka hd audio manager ale w ubuntu próbowałem alsamixer i wszystkie ustawienia OK ale nie działa, ubuntu nadal wymaga sterownika dźwięku jakim jest realtek.. który jest na windowsy i UNIXA i nie da się go zainstalować na ubuntu :v dlatego pomyślałem o włączeniu frontowego panelu przez bios tylko ja nie widze tam takiej opcji.. Może ktoś znajdzie rozwiązanie.. 

płyta główna: MSI MS-7528

Karta dźwiękowa zintegrowana: https://zapodaj.net/79336c3d88460.png.html , https://zapodaj.net/83a01acbe54d9.png.html

c50f297fe1f15.png

 

Opublikowano

Nie wiem po co podajesz pod windowsem dane skoro chcesz dla Linuxa ustawiać, te dane akurat są nie potrzebne.  

 

Wystarczy zainstalować alsa

sudo apt-get install alsa

uruchomić mixer

alsamixer

 zrobić unmute wyłączonego wyjścia audio.  Powinno być na czerwono Master,  zaznaczyć / najechać myszką na Headphone  i wcisnąć M.

 

 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...