Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Da się coś z tym złomem zrobić?


LifeTaker*

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam PC z:

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-H77-D3H
Typ procesora DualCore Intel Pentium G2130, 3200 MHz (32 x 100)
Karta wideo NVIDIA GeForce GT 630  (2 GB)
Karta dźwiękowa nVIDIA HDMI/DP @ nVIDIA GF108 - High Definition Audio Controller
zasilacz: Qoltec Storm 650W
ram: 2x 4gb kigston hyperx genesis
Obudowa: jakiś lipny logictech
Budżet: Myślę 1000-1300, mogą być używki.
 
Opublikowano

Oczywiście, że się da. Kupisz lepszego procka oraz mocniejszą kartę graficzną i w efekcie będziesz miał bardzo dobry zestaw do gier. A, i zasilacz będzie też potrzebny lepszy, bo Qoltec to syf. To samo obudowa.

Przykład:

- Procesor:

http://allegro.pl/procesor-intel-core-i7-2600-lga-1155-3-4ghz-3-msc-i7042978472.html

i7-2600. Posiada 4 rdzenie/8 wątków przy taktowaniu 3.4GHz. Na ten moment wystarczy w każdej grze bez problemu. Można się zastanawiać czemu procesor bez K. Już odpowiadam. Mianowicie - płyt na której będzie montowany procesor nie umożliwia jego podkręcania. Można teoretycznie kupić płytę na np. chipset'cie P67, ale aktualnie ceny takich płyt są dosyć wysokie i moim zdaniem jak już robić taki upgrade to lepiej kupić coś nowszego. Do tego procek z K jest nieco droższy (niewiele, bo około 120 złotych, ale jednak).

- Obudowa:

http://allegro.pl/silentiumpc-regnum-rg4-pure-black-i7010239642.html

Jedna z nowszych obudów od SPC - Regnum RG4. Jest to budżetowa konstrukcja, natomiast pomieści wszystkie podzespoły. Na plus można zaliczyć kontroler obrotów, 3 wentylatory w zestawie, możliwość instalacji wentylatora na topie, piwnicę na zasilacz i dyski, złącza USB 3.0 na topie oraz czytnik kart SD (także na topie).

- Zasilacz:

https://www.olx.pl/oferta/corsair-vs450-80plus-bardzo-dobry-stan-gtx1060-z3-plus-CID99-IDpJ1a1.html#02c908b626

Używany VS 450 od Corsair. Jak sama nazwa wskazuje - ma 450W. Budżetowy zasilacz, ale uciągnie zestaw bez problemu.

- Karta graficzna

http://allegro.pl/karta-graficzna-asus-gtx-strix-960-4gb-gwarancja-i7042978306.html

GTX 960 4GB w jednej z lepszych wersji - Strix od Asus'a. Sam miałem GTX'a 960 4GB i gry chodziły bez problemu na ustawieniach średnich-wysokich w Full HD. Żebyś mógł sobie porównać - jest to wydajność mniej-więcej GTX'a 1050 TI (właściwie GTX 960 4GB to starszy GTX 1050 TI z nieco większym poborem energii).

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...