Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut]Stały Adres Serwera Na Zmiennym Ip - Bez No-Ip - Dyndns - Router / Neo


Gość @DeWo@

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zapewne wielu z Was ma internet z TeleKomuny. Wielu z Was ma również router i problem ze zmiennym IP - ja też.

Jeśli zaliczasz siędo tej grupy - TEN PORADNIK JEST WŁAŚNIE DLA CIEBIE!

 

Masz 3 możliwości rozwiązania problemu zmiennego IP:

 

1. Podawanie kolegom, którzy będą z Tobą grały za każdym razem innego IP

 

2. No-ip (nie polecam - trzeba bawić się w portmapa - nawet na serwerze no-hamachi - a p tym jest ten TuT)

 

3. Skorzytanie z tego Tutoriala =)

 

Pamiętaj! Ten poradnik kierowany jest do osób, których ISP* to TePsa, stawiających serwer no-hamachi i łączących się ze światm przez router!

 

Więc przechodzimy do cz. I - Rejestracja w DynDns.com:

 

1. Wchodzimy na DynDns.com

2. Kliknij na „Sign up free”, potem „Sign Up” w kolumnie free

3. Wypełniamy według wzoru:

 

Hostname: [pierwsza część tworzonego adresu serwera] . [końcówka z listy]

Service type: offline hostname

IP address: (zostawiamy puste)

Mail routing: (NIE zaznaczamy)

ork From Home Office or VPN: remote file access; ftp backup; ssh; database

Hosting and Design For Web Sites and Blogs: web page

Remote Access For Devices: data storage; game server

 

,

Klikamy „Add to cart”

4. Widzimy formularz rejestracji. Rejestrujemy się (chyba nie muszę opisywać). Klikamy „Create Account”

5. Kikamy na link aktywacyjny, wysłany na naszego maila

6. Kikamy „Activate Services >>”

 

Konto w DynDns mamy już aktywne. Teraz podpinamy je do routera

Cz. 2:

 

1. Logujemy się do panelu routera (najczęstsze adresy to: 192.168.1.1; 192.168.2.1; 192.168.3.1, a dane logowania to prawie zawsze admin i hasło admin)

 

2. Odszukujemy zakładkę

DDNS, DynDns, lub ExternalDns (u mnie znajuje się to: Access Mangememt -> DDNS [mam jeden z najpoplarniejszych paneli])

 

3. Wypełnij pola w tej zakładce danymi DynDns, np.:

 

Dynamic DNS : Activated

Service Provider : www.dyndns.com

My Host Name : twojanazwa.koncow.ka

E-mail Address : (email podany przy zakładaniu konta)

Username : (nazwa użytkownika DynDns)

Password : (hasło DynDns)

Wildcard support : No

 

 

4. Klikamy save

 

Koniec :) teraz podając graczom IP serwera (np. Do wpisania w mc.txt) podajemy „hostname” z DynDns.

 

pzdr

DeWo

 

(sorry jeśli było, ale ja nie znalazłem)

Zabraniam kopiowania całości lub części artykułu bez mojej zgody.

 

* - ISP - Internet Service Provider, pl. Dostawca usług internetowych

Opublikowano

Dzięki Stary Czekałem na to ,. Zobacze Czy działa i dam Edita ! o.O

 

@edit

 

Jak wpisac w gmlist i gmhost hostname jak to adres strony !

gtav2.png

Opublikowano

w gmhost i gmlist wpisujesz lokalny ip maszyny typu 192.168.1.5

Opublikowano

Ale ja mam Tak ! mam wykupiony Serwer Dedykowany kimsufi !

 

i gdy do niego się łacze mam 1 ip a router resetuje co 2 dni i prydziela nowe ip !

 

Wiec niewim co dac w gmlist i gmhost jakie ip tam dac ! ?:angry:

gtav2.png

Opublikowano

po wpisaniu sysinstall dajesz configure -> networking -> interfaces -> enter -> no -> yes .i IP Address to jest lokalnyip serwera ktory w gmlist i gmhost wpisujesz

Opublikowano

To nie tak jak myslisz ! ja niemam serwera postawionego na kompie :D

Tylko wykupiony !

 

kolega daje mi gma na adres z pokapoka.pl

 

a mi router zmienia ip co 2 dni i chce zrobic tak by adres sie zachował niezmianił się niewie ktos jak to zrobić ?:rolleyes:

gtav2.png

Opublikowano

Czyli mam wpisac Tak samo na hamachi sie daje ip załozyciela jak sie komus daje Gm'a to tu tak samo wygenerowany adres kupionego dedyka Tak ??

gtav2.png

Opublikowano

Zaraz zaraz... Masz serwer na hamachi? Już się pogubiłem :)

 

@edit walnij na PW bo warny polecą dla nas :)

Opublikowano

Powiem ci Tak ! :

 

Serwer jest Dedykowany Postawiony we Francij Tak jak serwer Triadica i yitian2 ! Serwer Dedykowany !

Dodaje do mysql w GMlist i GMhost moje ip z pokapoka.pl bo na serwerze dedykowanym podaje sie ip zew !

i w jest zle ze to ip sią zmienia ! to co mam wpisac w gmlist i gmhost jakie ip by miec gm bo trzeba co 2 dni resa robic bo daje nowe wygenerowane id z pokapoka.pl !

jak dac gm na zmiennym ip ! próbowałem tut od sui ale to nnic nie daje pisze bład podczas łącznia z Serwerem ! pomóz ! :huh:

gtav2.png

Opublikowano

Siema, tylko mam problem, co mam wpisać tu, bo tu kliknalem ddns :

 

beztytuuhni.png

22618.gif

40863.png

 

To ja Zabrzan, tutaj mam unbanned.

Jeśli Ci pomogłem, daj plusa, a jeśli oczekujesz pomocy ode mnie, napisz na pw ;)

<3

Opublikowano

karpielek a wiesz co mam tu zrobic? albo na takim routerze na noip serwa?

22618.gif

40863.png

 

To ja Zabrzan, tutaj mam unbanned.

Jeśli Ci pomogłem, daj plusa, a jeśli oczekujesz pomocy ode mnie, napisz na pw ;)

<3

Opublikowano

ale bajer ;p, jak będzie działać to ci dam wszedzie plusy gdzie się da xD

A podmaska jaka ma być na serwerze??

[center][img]http://oi42.tinypic.com/2evrhgx.jpg[/img][/center]

Opublikowano

Spróbuję tak postawić serwer ( na tej podkładce ) :)

"+"

DAWAĆ -------------- !!!!!!!!!!!!

post-103988-1279197452,31.png

 

2% MPC Forum lubi Mou ,jeżeli należysz do tych 98% wklej to do podpisu .

Jbc. to ja to wymyśliłem ;> Pobijecie mnie ? Mou strzela warnami ...

 

 

 

Jeżeli nie jesteś POKEMONEM ,daj "-" ,a jeżeli jesteś ... To też daj "-"

 

dajminusa.png

Opublikowano

@bartek0096, w username wpisujesz nazwę użytkownika z dyndns; w password hasło; a w host name adres, który wybrałeś podczas pierwszego kroku rejestracji

 

 

@karpielek, no-ip jest podobne do DynDns, ale to nie to samo :)

Różnica, jest według mnie wielka.

No-IP działa jako klient instalowany na pececie, a DynDns podpina się do routera (klienta też można pobrać, ale po co?)

 

Dlaczego DynDns jest lepsze?

Załóżmy, że mamy w domu 2 komputery. Na jednym Windows, itp. a na drugim FreeBSD. Żeby założyć no-ip musimy przekierować porty na komputer z Windowsem, na którym zainstalowany jest klient no-ip, i za pomocą portmapa przekierować porty na wewnętrzne ip komputera z FreeBSD. I w takim przypadku, żeby no-ip działało muszą być włączone dwa komputery

 

Jednak jeśli korzystać z tego poradnika, wystarczy porty w routerze przekierować na wewnętrzne ip komputera z FreeBSD, i podpiąć DynDNS do routera. Łatwiej? Łatwiej :]

 

Dziś dam ssy do TuTa

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

A mi już od 2 godzin na e-maila nie chce przyjść aktywacja o.O


Kiedyś to były czasy. Teraz już nie ma czasów...

Opublikowano

Jak sie podepne do tego dyndns i potem zrobie server to gdy wylacze komputer to server bedzie caly czas chodzi? bo ja mam neostrade z routerem ADSL i chce oczywiscie zrobic server no ip..

Kocham mpcforum.pl!!!

18706.png

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...