Witaj na MultiPlayer Community Forum | Kody, Porady | Gry online

Zarejestruj się, aby otrzymać dostęp do wszystkich funkcjonalności forum.

mmaxx

kilka pytań od nowego gracza

4 posty w tym temacie

Autor tematu Napisano · Zgłoś post

Cześć,

Jestem nowym graczem wow-a, wcześniej grałem przez miesiąc i wbiłem 70 poziom co mi dało jako takie rozeznanie o co w tej grze chodzi, lecz parę dni temu zakupiłem dodatek i mam parę pytań. (zawsze lubiłem grać w mmo, ale nigdy ich nie ogarniałem xd).

1. Czy po za robieniem krain czekają na mnie jakieś aktywności? W sensie czy wątek fabularny rozwija się w raz z robieniem krain czy muszę odpalić jakąś specjalną sekwencję zadań? Czy muszę najpierw wbić 110 lvl, żeby rozpoczął się endgame?

2. Czy już teraz mogę w jakiś sposób się przygotowywać do tego co będzie później? Jeżeli tak to w jaki sposób?

3. Zboostowałem sobie shamana na 100 lvl, czy był to dobry wybór? gra mi się nim całkiem przyjemnie, ciekawi mnie czy nie będę miał problemu przy znalezieniu ekipy do raidów przez to, że gram tą klasą. (czasami w innych mmo tak jest, że dana klasa nie nadaje się na niektóre aktywności).

4. Głupie pytanie, ale jak rozpocząć raidowanie? Kiedy wchodzę w "wyszukiwarke" dungów itd. to kiedy wchodzę w zakładki raid to nic tam nie ma, a wyszukiwanie się nie odpala.

5. O co chodzi z mythic+? Coś o tym słyszałem, ale nie ogarniam co i jak.

6. Jest gdzieś jakiś przejrzysty poradnik jak zdobywać mounty, albo transmogi? Próbowałem ogarnąć zakładkę z achivmentami, ale nie mogę się w tym wszystkim połapać. Fajnie jakby była jakaś stronka, która by to wszystko ładnie, łopatologicznie tłumaczyła.

7. Czy na raidach jest cross-realm?

8. Jaki lvl itemów powinienem mieć, żeby móc zacząć rajdować?

9. Tak w skrócie, warto zająć się garnizonem? Są z tego jakieś korzyści? Jeżeli tak to jest jakiś w miarę aktualny poradnik?

10. Przyjmie mnie ktoś do guildi? :P Defias-brotherhood, Alliance.

Liczę na jak najbardziej wyczerpujące i proste odpowiedzi. Prosiłbym jeszcze o wytłumaczenie każdego skrótu myślowego czy zagadnienia.

Pewnie wymyśliłbym jeszcze coś o co chciałbym zapytać, ale na razie nie przychodzi mi nic do głowy.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

1. Krain nie robisz?? Zwiedzasz je, robisz storyline dla każdego regionu wbijasz reputację aby ogarnąć jak najszybciej latanie i wsio. 110lvl albo 112 i masz endgame. Doskonalisz swoją postać, eq do expa/pvp, ogarniasz taktyki pod raidy etc...

2. [Jak najbardziej możesz zdobyć sporą ilość golda] Zależy od nowego patcha/dodatku możesz nazbierać sobie czegoś co obecnie jest warte x golda a później będzie potrzebne i zbijesz na tym dość spora golda

3. imho bym założył dh'a, ogarnął mechanikę gry na 110lvl i potem myślał nad swoim mainem, bo tak to może się okazać że zmarnowałeś sobie boosta bo jako początkujący gracz nie wbijesz w kilka h 0-100 lvl jak Ci się Szaman jako klasa nie spodoba. Shaman - dps + healer, więc na instancje, rajdy jak najbardziej znajdziesz miejsce

4. Tam gdzie masz grupkę do instancji powinien być coś w stylu raid i tam jest te wyszukiwanie. Tylko z raidy były od x iLvl+  https://www.google.pl/search?q=wow+raid+finder&rlz=1C1PRFE_enGB563PL563&tbm=isch&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwiFi-Kf86LWAhWIApoKHdwKBj4Q_AUICygC&biw=1745&bih=863&dpr=1.1#imgrc=InS6QaWLdG1I0M:

5. potwory są lepsze, musisz mieć lepsze eq aby podjąć te wyzwanie oraz posiadać ogarnięty team, z którym zrobisz to. Po ukończeniu masz lepsze nagrody i mythic+ weekly chest'a

6. Masz yt'bera, który tłumaczy w miarę spoko - nexos. Jeśli jesteś w miarę ogarnięty z j. angielskim zajrzyj na stronę wowhead. Bardzo duże kompendium wiedzy, praktycznie wszystko tam znajdziesz.

7. chyba tak

8. to zależy jaki raid, normal, heroic czy mythic

9. Jeśli chodzi o ten z dranenoru to się nie opłaca, strata czasu imo chyba że zależy ci na achievementach.

nie grałem od 4 msc. więc coś mogło ulec zmianie

2. Możesz levelować sobie profki np. Herbalism i Alchemy co daje spory zarobek. ( kilka godzin zbierania i masz na abonament )

4. Są 2 rodzaje raidowania:

1. Raid Finder - idziesz z randomowymi graczami którzy też wyszukiwali ekipy na ten raid i robisz. Itemy z takiego Raidu mają o kilkanaście mniej iLvL. 

2. Guild Run - idziesz z gildią, umawiacie się o określonej godzinie danego dnia i czyścicie. Są 3 poziomy trudności: normal, heroic, mythic. Ze wszystkich lootają te same itemy tyle, że różni się ich iLvL ( czyli statystyki ).

10. Na Defias-Brotherhood nie ma ogarniętej polskiej gildi, jedynie GROM ale zanim z nimi coś osiągniesz musisz czekać długo w kolejce na jakieś itemy z raidów bo najpierw ubierają znajomych i ich alty.

Co do wbicia jakiegoś przyzwoitego iLvL po wbiciu cap lvl na pvp możesz nabić sobie wysoki ( battlegrounds, arenki ) tylko, że nie koniecznie będą dobre staty w itemach ale będziesz miał "wstęp" na raidy i dungeony.

No i musisz robić jak najwięcej world questów i emisarek bo z tego masz szansę na Legende.

Z takich podpowiedzi to jak najszybciej zrób sobie questy w Class Order Hall bo niektóre trwają po kilka godzin ( wysyłasz takich typów na wyprawy jak w grach przeglądarkowych ) a da ci to duży boost do dmg bo odblokujesz nowe talenty broni i będziesz mógł szybciej robić mnożniki Artefact Power.

21 godzin temu, Morness napisał:

9. Jeśli chodzi o ten z dranenoru to się nie opłaca, strata czasu imo chyba że zależy ci na achievementach.

Od zakończenia WODa hajs sam się robi w garnizonie. Trzeba tylko kilka zmian wprowadzić i nie nastawiać się na gold z misji przydupasów.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

O forum

MPCforum.pl to największe w Polsce i tej części internetu forum o grach komputerowych. Znajdziesz u nas wszystko czego szukasz, niezależnie czy szukasz kodów do gier, poradników jak pokonać kolejny poziom w swojej ulubionej grze, czy po prostu miejsca do podzielenia się swoją pasją – grami. Od prawie dziesięciu lat tworzymy miejsce przyjazne każdemu, poszukującym przyjaciół i znajomych do wspólnej gry, czy też graczom szlifującym swoje umiejętności do maksimum. Dla wytrwałych poszukiwaczy oferujemy dostęp do mrocznej wiedzy, botów do gier, a także innych ułatwień w rozgrywce. Niezależnie czego szukasz: zabawy, porad, czy nowej inspiracji w co zagrać MPCforum.pl to miejsce dla Ciebie i każdego, gwarantuje to nasza ponad milionowa społeczność graczy!

Tematy: 0
Użytkowników: 0