Skocz do zawartości

Który bank wybrać?

Polecane posty

No hej.

Stanąłem przed wyborem konta bankowego (młodzieżowe, jeśli to ważne), w internecie znalazłem jakieś rankingi, no i wybór padł na mbank, tylko jest jeden mały problem - najbliższa placówka to około 30km.

No i tu nasuwa się pytanie - czy warto? Warto zakładać konto przez internet (ewentualnie pojechać te 30km, żeby to konto założyć)? Jak by było z wypłatą w bankomatach (tych mbankowych też oczywiście u mnie nie ma) i wpłatą pieniędzy?  

No i mogę oczywiście założyć konto w banku, który w mieście się znajduje, ale on ma słabszą ofertę dla młodzieży.

Pani Kasia

Najlepsze konto dla młodzieży to jak dla mnie PKO BP Konto dla Młodych. Wszystko jest absolutnie za darmo (karta, konto, wypłaty we wszystkich bankomatach). No i umowę można spokojnie podpisać przez internet.

MBanku bym nie polecała, bo z tego co czytałam to ostatnio wprowadzili prowizję przy wypłatach z bankomatu poniżej 100 zł, a takie wypłaty (20 czy 50) chyba najbardziej interesują młodzież.

Pozdrawiam

12 minut temu, Ramzes. napisał:

No hej.

Stanąłem przed wyborem konta bankowego (młodzieżowe, jeśli to ważne), w internecie znalazłem jakieś rankingi, no i wybór padł na mbank, tylko jest jeden mały problem - najbliższa placówka to około 30km.

No i tu nasuwa się pytanie - czy warto? Warto zakładać konto przez internet (ewentualnie pojechać te 30km, żeby to konto założyć)? Jak by było z wypłatą w bankomatach (tych mbankowych też oczywiście u mnie nie ma) i wpłatą pieniędzy?  

No i mogę oczywiście założyć konto w banku, który w mieście się znajduje, ale on ma słabszą ofertę dla młodzieży.

Wybierz taki bank, który tobie idzie na rękę - wybierz taki, który jest atrakcyjny. Koncentruj się głównie na aspektach takich jak:

1. Czy konto jest Darmowe?
  2. Czy prowadzenie konta jest darmowe?
  3. Czy ponoszę opłaty za wypłatę z bankomatów?
  4. Czy muszę wpłacać pieniądze co miesiąc na konto, by nie ponosić kosztów za brak aktywności na koncie może wiązać się z pkt. 2 - lecz treść w pkt. 4 jest inna, należy brać to pod uwagę. 
  5. Czy to jedyny bank, który jest najbliżej twojego miejsca zamieszkania? - by nie tracić swojego czasu gdy musisz udać się do banku w celu załatwienia swoich prywatnych spraw związanych z kontem lub ofertami banku.
  6. Zadaj sobie pytanie dlaczego ten bank? - sprawdź każdą ofertę bankową byś nie miał poczucia w sobie, że zrobiłeś źle.
  7. Podejmuj odpowiedzialne decyzje
  8. Powodzenia, miłego dnia.

Pani Kasia

1 godzinę temu, Astern napisał:

Wybierz taki bank, który tobie idzie na rękę - wybierz taki, który jest atrakcyjny. Koncentruj się głównie na aspektach takich jak:

1. Czy konto jest Darmowe?
  2. Czy prowadzenie konta jest darmowe?
  3. Czy ponoszę opłaty za wypłatę z bankomatów?
  4. Czy muszę wpłacać pieniądze co miesiąc na konto, by nie ponosić kosztów za brak aktywności na koncie może wiązać się z pkt. 2 - lecz treść w pkt. 4 jest inna, należy brać to pod uwagę. 
  5. Czy to jedyny bank, który jest najbliżej twojego miejsca zamieszkania? - by nie tracić swojego czasu gdy musisz udać się do banku w celu załatwienia swoich prywatnych spraw związanych z kontem lub ofertami banku.
  6. Zadaj sobie pytanie dlaczego ten bank? - sprawdź każdą ofertę bankową byś nie miał poczucia w sobie, że zrobiłeś źle.
  7. Podejmuj odpowiedzialne decyzje
  8. Powodzenia, miłego dnia.

9. Jak będzie wyglądała oferta po zakończeniu "okresu młodzieżowego"

Ja osobiście wybrałem milenium. Wszystko masz za darmo (Wyjątek to karta, ale wystarczy jedna transakcja w miesiącu i problem z głowy). Co prawda mam jakieś 40km do najbliższego oddziału, ale po prostu daje kasę ojcu, i mi przelewa na konto. Po skończeniu 25 roku życia aby dalej mieć darmowe konto wystarczy co miesiąc wpłacać bodajże 1000zł (już nie pamiętam).

2 godziny temu, OivanenM napisał:

Najlepsze konto dla młodzieży to jak dla mnie PKO BP Konto dla Młodych. Wszystko jest absolutnie za darmo (karta, konto, wypłaty we wszystkich bankomatach). No i umowę można spokojnie podpisać przez internet.

MBanku bym nie polecała, bo z tego co czytałam to ostatnio wprowadzili prowizję przy wypłatach z bankomatu poniżej 100 zł, a takie wypłaty (20 czy 50) chyba najbardziej interesują młodzież.

Pozdrawiam

A, i co do PKO to zachęcić Cię może ich najnowsza promocja, która dotyczy zwrotu 50 zł za jedzenie w restauracjach. Poczytaj koniecznie!

Ja mimo ponad 18 lat dalej mam konto młodzieżowe [jest ono bodajże do 24 roku życia] I jedynym minusem mbanku jest to że maksymalnie dziennie mogę wypłacić z bankomatu 1000zł, dlatego jeśli chce jakąś większą kwotę to muszę iść i wypłacać w oddziale i płacić 8 zł prowizji bodajże.

Pani Kasia

co do pko konta dla młodych:

jesli w ciągu miesiąca wykonasz 3 lub 5 operacji płatności kartą (niezależnie czy przez neta czy normalnie) to nie musisz płacić 3/5 złotych za posiadanie tej karty. Nie pamiętam dokładnie ilości operacji/pieniędzy bo zawsze wyrobioną mam normę, ale jest taki "szczególik" 

jeśli chcesz żebym znów odpowiedział, zacytuj mnie.

1374609758-U346826.png

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...