Skocz do zawartości

Problem z siecią komputerową

Polecane posty

Autor tematu Napisano (edytowany)

Witajcie, otóż postanowiłem zainteresować się trochę moją siecią i natknąłem się na pewien problem. Krótko opiszę wam jak działa moja sieć, internet mam kablowy od Multimedia Polska, przez co potrzebuje modemu, do modemu podłączony jest router, który podłącza do sieci pierwszy komputer oraz wysyła sygnał Wi-Fi do telefonów w domu oraz drugiego routera, który odbiera sygnał i wysyła go do drugiego konputera oraz konsoli. Wymieniony został pierwszy router który podłączony jest do modemu. Problem mam taki, że prędkość internetu z tego sygnału na telefonie wynosi 54Mbps (czyli tyle ile powinno być), a prędkość na drugim komputerze (tym podłączonym do routera, który odbiera sygnał) wynosi już tylko 24Mbps. Moje pytanie jest takie, co może powodować taki spadek prędkości? W momencie wykonywania testu konsola oraz telefony w domu były odłączone od sieci, a router który odbiers sygnał ma maksymalny przesył 150 Mbps. 

Edytowano przez value2k

Pani Kasia

Próbowałeś zrobić ustawienia fabryczne na drugim routerze?

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

Tak, robiłem to przy zmianie pierwszego routera

Temat do zamknięcia. Nowy router tracił zasięg po kilku metrach, wystarczyło zamienić je miejscami i wszystko wróciło do normy

Pani Kasia

Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...