Skocz do zawartości

[Champ] 2 postacie do szybkiego carrowania

Polecane posty

Autor tematu Napisano (edytowany)

Szukam postaci na duo, żeby jak najszybciej wbijać range :)

Master i kayle dadza rade?

Edytowano przez AIlfa123

Udostępnij ten post


Link to postu
Pani Kasia

Master - kayle to bardzo specyficzne duo, pierwszy raz uzyte przez chińskich boosterów. Strategia polega na spushowaniu przeciwnika jako Kayle tak, aby wbiła ona level 6 tuż przed przeciwnym toplanerem. Wtedy, master z ultem przychodzi i wykonuje dive'a na toplanereze, który jest pewny na 99% dzięki ulcie Kayle. Przed 6 master oczywiście cały czas farmi. Następnie gank się powtarza, aż zniszczycie turreta, expandujecie na górną jungle i wreszcie na mida. Ważne: kayle rushuje ardenta dla mastera! Bez tego strategia nie działa. Jeśli uważasz. że jesteś w stanie razem ze znajomym wykonać takiego ganka a następnie zamienić swoją przewagę w jeszcze większą przewagę... dlaczego nie? Dziala w masterze, to i niżej, przy dobrym execute też!

 

Problem z tą strategią jest taki, że w obecnej mecie jungla bardzo mocno faworyzuje gankowanie bota, ponieważ jest ono najbardziej opłacalne - patrz, supporty z ardentem czy hypercarry ad. Albo połączenie tego. Jeśli masz taką kombinacje wyciągniętą na przód już od early, to połowa wygranej. Wracając do tematu, jeśli nie będziecie w stanie wykonać dobrze executa, a ich bot wyjdzie górą z laning phase'u, no to krótko mówiąc, możecie mieć w chuj problemów. Niezależnie, strategia jest dobra.

 

Patrząc na całą sytuację... szukasz postaci, żeby "jak najszybciej wbić rangę". Żeby awansować, musisz znać grę, a ją poznajesz grając. I ucząc się, bo to podstawa. Jeśli na serio zależy Ci na byciu w platynie czy w diamencie, wystarczy, że przyłożysz się do gry, oraz skupisz się na sobie. Nigdy nie flejm (czy jak to tam sie po polsku odmnienia!), to nic nie daje poza rozgoryczeniem siebie i całej drużyny. Jeśli jesteś wkurzony, powiedz coś pod nosem o swoim ad, a potem znajdź coś, co mogłeś zrobić lepiej i zwal całą winę na SIEBIE. Jeśli jesteś natomiast wkurwiony, odpocznij. Nie musisz koniecznie teraz grać! Farma jest niesamowicie ważna - celujesz w 9/10 CS/m w każdej grze, realistycznie możliwe jest 7/8 CS/m w każdej grze, a zwykle wychodzi 6/7.

 

Odpowiadając do końca na Twoje pytanie, master i kayle dadzą radę. Świetnym duo może być też janna/lulu + kog/tristana/twitch na bocie. Nie ma to jak exploitowanie łatwych postaci, które są zdecydowanie zbyt silne (kog tylko w duo, a twitch tylko w soloq). Innym pomysłem może być coś w stylu heca + fiora dla splitu - heca pilnuje, żeby drużyna za bardzo nie feedowała kiedy Ty splitujesz fiorą, czy tam jaxem. Nauczysz się grać Asolem - świetny champ do soloq, tylko, że bardzo trudny. Moim zdaniem jednak szybki rankup nie jest dobrym pomysłem, chyba, że w międzyczasie szybko będziesz się uczył gry ze wspomagaczami (nie, nie BoL, mówie o oglądaniu streamów, przeglądaniu poprzednich gier i odtwarzaniu ich pod analizę, ćwiczenie farmienia w customach etc.). W końcu, ranga nie gra.. każdy może być zboostowany.


To wygląda jak sygnatura!

Udostępnij ten post


Link to postu
Pani Kasia

Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
Okienko zamknie się za 5 sekund...