Skocz do zawartości

Jaki Internet?

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 755 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Polecane posty

Autor tematu Napisano (edytowany)

Witam. Niedługo kończy mi się umowa z Orange (do 10MB/S), z której jestem szczerze bardzo niezadowolony i żałuję, że ją wybrałem. Otóż przez większość umowy prędkość wynosiła ~1.3mb (MB, Mb, no wiadomo o co chodzi), a po zmianie routera już lepiej, bo wahała się w okolicach 8mb. Jednakże po pół roku użytkowania z nowego routera przywrócona została prędkość do starych standardów, czyli 1,3mb..Może wina to tych kabli telefonicznych (najbardziej prawdopodobna opcja).. Dzwonienie po "specjalistów" nic nie dało. Używałem jednego kalkulatora do obliczenia do której jestem podłączonej centrali- wykazało, że 3,5km na podstawie tam jakiegoś parametru chyba tłumienia czy jakoś tak. Co ciekawe moi sąsiedzi oddaleni o ok. 300m od mojego domu mają tę samą umowę i nie wiem czy oni są podłączeni do innej centrali czy coś, skoro ich prędkość internetu wynosi od ZAWSZE 8mb. Nawet jeżeli tak, to dlaczego mój jest podłączony do tej bardziej oddalonej.
No i tak... Za 2 miesiące kończy mi sie umowa i nie zamierzam jej przedłużać. Szukałem różnych ofert internetu (aktualnie u mnie nie ma światłowodów, ale są już plany by gmina do mojej miejscowości je 'dostarczyła"). Szukałem po różnych ofertach: PLUS ze smartdomem 100GB nielimitowany LTE (mam zasięg z swojego domu) za chyba 50zł/msc, NETIA do 10mb/s, lecz nie wiem czy nie byłoby takiego cyrku jak przy orange... PLAY i T-MOBILE mnie zbytnio nie przekonały. Prosiłbym Was o doradzenie, którego dostawcę wybrać. Co do np. vectry-- wątpie by u mnie ściagało  te 30 mb (czy nawet mniej... te 10 by mnie bardoz zadowoiło), raczej byłoby podobnie, lecz nie wiem, bo nie znam się bardzo na dostawcach internetu i nie wiem czy nie byłbym podłączony do centrali tp.Chciałbym poznać Wasze opinie o internecie z plusa, netii i byście mi pomogli z dobraniem internetu. U mnie w domu prawie każdy korzysta z internetu- 1 tablet, 6 telefonów, 4 laptopy i niedługo dołączy do tego zestawienia 1 pc- z czego większość tego korzystania to jest oglądanie filmów, jakieś filmiki na yt czy pobieranie większych plików, gier.. Mój aktualny router to jest router od tplinka TD-W8950N
Pozdrawiam

Edytowano przez xavierxcreper

//

Pani Kasia

W plusie chyba dają możliwość przetestowania internetu, więc możesz przez parę dni sprawdzić jak to u ciebie będzie działać. 

Z tych pozostałych to ciężko coś doradzić, bo to bardzo zależy od okolicy. Niektórzy mają internet od danego operatora i nigdy nie ma z nim problemów, a inni co chwilę się skarżą. 

1398258449-U383457.png

Proponuje wybrać usługi kogoś mniej komercyjnego niż Orange i Play. Ja posiadam internet od TKK - Telewizja Kablowa Kołobrzeg - nie narzekam :)

Proponuje znaleźć lokalnych usługodawców, powodzenia.

Pani Kasia

Plusa i Cyfrowy Polsat nigd y nie bierz

Jak masz testowy internet to dają Ci super prędkość a gdy zrobisz umowę i minie dwa tygodnie po których można ją jeszcze zerwać nagle prędkość internetu spada do takich prędkości, że mam ochotę powołać się na konwencje genewską

1149730ee7ddaf7UVMV7ZB.gif

38 minut temu, Astern napisał:

Proponuje wybrać usługi kogoś mniej komercyjnego niż Orange i Play. Ja posiadam internet od TKK - Telewizja Kablowa Kołobrzeg - nie narzekam :)

Proponuje znaleźć lokalnych usługodawców, powodzenia.

W mojej okolicy takowych nie ma (sprawdzając na operatorzy net)

Z pobliskich miejscowości są, ale ich oferty nie są przekonujące.

33 minuty temu, Drenek napisał:

Plusa i Cyfrowy Polsat nigd y nie bierz

Jak masz testowy internet to dają Ci super prędkość a gdy zrobisz umowę i minie dwa tygodnie po których można ją jeszcze zerwać nagle prędkość internetu spada do takich prędkości, że mam ochotę powołać się na konwencje genewską

U mnie w domu wszystkie telefony są z Plusa i dodatkowo są 2 CP. No cóż, poczytam jeszcze opinie o różnych sieciach i oczywiście poczekam tutaj na odpowiedzi.

//

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 755 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...