Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

RPG, działki, freebuild czy ma to sens na 1.12?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, tworze serwer coś ala rpg+fb na 1.12 jak myslicie czy ma to sens? wiecie otwarty świat, prace, handel, działki, wiele ciekawych ukrytych miejsc, gospodarka? jak myślicie czy ma sens taki serwer na najnowszej wersji 1.12?

Opublikowano

Jak dla mnie tak, ale to uzasadnię:

  • Wielki plus to najnowsza wersja
  • RPG- bardzo mało jest takich serwerów, na których można by było pograć, bo prawie wszystkie mają problem z głupim Jobs
  • Jeżeli będzie tam gospodarka, prace, działki do kupienia (polecam ci plugin SimpleRegionMarket), własny generator to jak najbardziej, przy dobrej reklamie będzie on oblegany przez graczów
  • Najlepiej jakby była jakaś fabuła tzn. urząd miasta, stanowiska, możliwość założenia własnej działalności itd.
  • Najważniejsze jest też to, żeby nie było Pay2win
Opublikowano

nie, nie zależy mi na kasie, planuje właśnie zrobić coś typu stanowiska, własciciel miasta, jak rozwinie sie serwer to mozliwosc zalozenia wlasnej wiosk iitp.

Opublikowano

Jeśli nie przerośnie cię fakt, że wkład pracy włożony w ten serwer będzie odwrotnie proporcjonalny do zysków jakie z niego wyciągniesz (już nawet pomijając zyski w polskich złotych) to możesz taki serwer zrobić.

Jednak muszę Cię ostrzec, że na chwilę obecną rzucasz się na mieszankę dwóch trybów, które nie cieszą się zbytnią popularnością. FB jest na dłuższą metę po prostu nudy (wejdź, pokop coś, zarób kasę na zbudowanie domku, kup działkę i zbuduj domek, wyjdź z serwera i zapomnij o nim), a RPG jest nader trudnym typem rozgrywki, a gracze mają wobec niego wysokie wymagania - po prostu zjedzą cię za sam fakt, że "ośmieliłeś się nazwać to RPG'iem a dałeś tylko jakieś prace i handel", nawet dobra fabuła nie uratuje serwera gdy nie poprzesz go technologią (czyt. odpowiednimi pluginami). Nie bez powodu nie ma żadnego (polskiego, bo zagraniczne może bym na siłę z 2-3 bym znalazł) serwera RPG'a na chwilę obecną, a wszystkie inne szumne zapowiedzi "niewiadomoczego", albo nie zostały nigdy zrealizowane, albo wyszła kupa, a sam serwer tak szybko jak sie pojawił tak szybko zniknął.

106071453484304291456.jpeg

Opublikowano
7 godzin temu, Pitbull_ napisał:

Jeśli nie przerośnie cię fakt, że wkład pracy włożony w ten serwer będzie odwrotnie proporcjonalny do zysków jakie z niego wyciągniesz (już nawet pomijając zyski w polskich złotych) to możesz taki serwer zrobić.

Jednak muszę Cię ostrzec, że na chwilę obecną rzucasz się na mieszankę dwóch trybów, które nie cieszą się zbytnią popularnością. FB jest na dłuższą metę po prostu nudy (wejdź, pokop coś, zarób kasę na zbudowanie domku, kup działkę i zbuduj domek, wyjdź z serwera i zapomnij o nim), a RPG jest nader trudnym typem rozgrywki, a gracze mają wobec niego wysokie wymagania - po prostu zjedzą cię za sam fakt, że "ośmieliłeś się nazwać to RPG'iem a dałeś tylko jakieś prace i handel", nawet dobra fabuła nie uratuje serwera gdy nie poprzesz go technologią (czyt. odpowiednimi pluginami). Nie bez powodu nie ma żadnego (polskiego, bo zagraniczne może bym na siłę z 2-3 bym znalazł) serwera RPG'a na chwilę obecną, a wszystkie inne szumne zapowiedzi "niewiadomoczego", albo nie zostały nigdy zrealizowane, albo wyszła kupa, a sam serwer tak szybko jak sie pojawił tak szybko zniknął.

Chce stworzyć coś nowego, coś co wciagnie na wiele godzin graczy nie na chwile, tak aby gracze chetnie przebywali i dążyli do swoich celów. Zmienna gospodarka i wiele wiecej, nie stawiam nic na zarobek, wystarczy mi na utrzymanie maszyny, równiez nie stawiam wagi na autorskie pluginy, jezeli cos bedzie trzeba jasne zapłace ale nie bede kupował czegoś co jest i jest dobre.

Opublikowano

Myślę, że taki serwer wypali, sam osobiście bym zagrał. Trzeba w końcu zachęcić graczy do używania, grania na nowej wersji. Sam jestem w trakcie tworzenia serwera na wersję 1.11.2 (i jak widzę to dużo pluginów już jest update'owanych)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...