Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Dioda powiadomień miga po zalaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Dzisiaj wpadłem razem ze swoim Samsungiem galaxy s6 egde do stawu :F. Telefon był w etui i prawie wg się nie zalał. Natomiast po podłączeniu ładowarki pojawia się duża dioda ładowania  i po chwili się wyłącza i tak cały czas? Co robić? Telefon niby wodoodporny. Telefonu też nie da się rozebrać. 

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
Dnia 26.06.2017 o 17:22, Pawent napisał:

Witam. Dzisiaj wpadłem razem ze swoim Samsungiem galaxy s6 egde do stawu :F. Telefon był w etui i prawie wg się nie zalał. Natomiast po podłączeniu ładowarki pojawia się duża dioda ładowania  i po chwili się wyłącza i tak cały czas? Co robić? Telefon niby wodoodporny. Telefonu też nie da się rozebrać. 

Telefon niby wodoodporny, ale Samsung podobno nie uznaje gwarancji jak telefon wpadł do wody, więc ta wodoodporność to tak, by ładniej wyglądała specyfikacja. Po zalaniu mogło się wszystko stać. Ciężko powiedzieć co może być przyczyną migania diody. Spróbuj jeszcze to co kolega wyżej podał.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

  • miszkurkam zmienił(a) tytuł na Dioda powiadomień miga po zalaniu
Opublikowano
Dnia 27.07.2017 o 07:24, miszkurkam napisał:

Telefon niby wodoodporny, ale Samsung podobno nie uznaje gwarancji jak telefon wpadł do wody, więc ta wodoodporność to tak, by ładniej wyglądała specyfikacja. Po zalaniu mogło się wszystko stać. Ciężko powiedzieć co może być przyczyną migania diody. Spróbuj jeszcze to co kolega wyżej podał.

sony też ponoć nie daje gwarancji na zalanie. (2k15) nie wiem jak samsung stoi z zaślepkami (ma czy nie), ale jeżeli ma i były domknięte to idź twardo do serwisu i kłóć się. Niekoniecznie musisz mówić, że wpadłeś z tym do stawu tylko np. do zlewu. 

Moja M2A wpadła prosto do kibelka, gdzie jedna zaślepka była "kulawa", poszłam, powiedziałam, że do zlewu, odesłali mnie w ME do domu, pojechałam do innego punktu, wysłali i po 2 tygodniach dostałam Z3  z odzysku.

 

warto wrzucić telefon do ryżu, ale teraz to już kicha. Największy błąd po zalaniu to włączanie/wyłączanie telefonu, duszenie jakichkolwiek przycisków i podłączanie ładowarek/słuchawek

wykończę cię jak podatki.

Opublikowano
2 godziny temu, Evil Smile napisał:

sony też ponoć nie daje gwarancji na zalanie. (2k15) nie wiem jak samsung stoi z zaślepkami (ma czy nie), ale jeżeli ma i były domknięte to idź twardo do serwisu i kłóć się. Niekoniecznie musisz mówić, że wpadłeś z tym do stawu tylko np. do zlewu. 

Moja M2A wpadła prosto do kibelka, gdzie jedna zaślepka była "kulawa", poszłam, powiedziałam, że do zlewu, odesłali mnie w ME do domu, pojechałam do innego punktu, wysłali i po 2 tygodniach dostałam Z3  z odzysku.

 

warto wrzucić telefon do ryżu, ale teraz to już kicha. Największy błąd po zalaniu to włączanie/wyłączanie telefonu, duszenie jakichkolwiek przycisków i podłączanie ładowarek/słuchawek

Większość producentów stosuje chwyt, że niby telefon wodoodporny, ale gwarancja nie uznaje uszkodzeń od zalania (żartobliwie mówiąc, telefon jest wodoodporny dopóki nie wpadnie do wody).

Do ryżu to można kiedy telefon jest rozbieralny. Wtedy ma to sens.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano
20 godzin temu, miszkurkam napisał:

Większość producentów stosuje chwyt, że niby telefon wodoodporny, ale gwarancja nie uznaje uszkodzeń od zalania (żartobliwie mówiąc, telefon jest wodoodporny dopóki nie wpadnie do wody).

Do ryżu to można kiedy telefon jest rozbieralny. Wtedy ma to sens.

Oczywiście. Ale mi jednak uznali, pomimo, że częściowo to była moja wina (albo i nie, bo chujowe zaślepki).

 

A co do ryżu - niekoniecznie, moja obecna XA była w wodzie i jakoś działa, pomimo, że nie jest rozbieralny. 

wykończę cię jak podatki.

Opublikowano

Telefony nie są wodoodporne tylko wodoszczelne, niestety błędy w tłumaczeniach znajdziesz nawet na stronach producentów.

Dnia 1.08.2017 o 23:29, miszkurkam napisał:

Większość producentów stosuje chwyt, że niby telefon wodoodporny, ale gwarancja nie uznaje uszkodzeń od zalania (żartobliwie mówiąc, telefon jest wodoodporny dopóki nie wpadnie do wody).

Do ryżu to można kiedy telefon jest rozbieralny. Wtedy ma to sens.

Nie uznaje bo w gwarancjach często jest napisane, że telefon ma klasę IP67/68 czyli zanurzenie do np. 1m lub zachlapania.

74f31dbf1675f.jpg

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...