Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Wgrywanie niestandardowej ikony - YaTQa


ɴoɴαмe

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

PRMaGQ2.png

 

Witam, nie widziałem poradnika na MPCForum, który by mówił jak wgrać ikonkę niestandardowej wielkości (większą niż 16x16) przez YaTQa.

 

Czym jest YaTQa?

 

Mówiąc w wielkim skrócie program do zarządzania naszym serwerem TeamSpeak 3.

 

Gdzie to mogę pobrać?

http://yat.qa/

Poradnik będzie podzielony na 2 typy serwerowe:

- VPS (Ranga Admin Server Query)

- Slotówka (Ranga Server Admin)

 

No to zaczynajmy!

 

VPS:

 

Na samym początku musimy zmienić wartość permisji:

i_max_icon_filesize

z domyślnego 8192 na -1 co pozwoli nam na wgrywanie ikonek które dużo ważą.

Żeby to uczynić musimy udać się do ustawień TeamSpeak'a (skrót ALT+P) > Application > Misc > Advanced permissions system.

W celu włączenia zaawansowanych permisji.

SS:

 

Ibjhwdc.jpg

 

 

 

Gdy już to zrobiliśmy możemy zmienić naszą permisje żeby to zrobić musimy wejść do panelu zarządzania rangami.

Permissions > Server Group (ctrl+F1).

Po czym wybieramy rangę Admin Server Query wpisujemy w Filters: i_max_icon_filesize i zmieniamy wartość na -1

SS:

b11c72S.jpg

 

Gdy już to wykonamy możemy przejść do naszego programu YaTQa.

Server addres - Podajemy adres IP naszego naszego serwera.

Query port - Standardowy to 10011

Port - Można zostawić

Username - Standardowy to serveradmin chyba ,że zmieniłeś bądź używasz swojego loginu wygenerowanego poprzez opcję "ServerQuery Login"

Password - Twoje hasło

Po podaniu danych możemy kliknąć "Connect".

SS:

 

R0WJif4.jpg

 

 

 

Wchodzimy w zakładkę Servers > wybieramy swój server (kliknięcie 2 razy w serwer bądź jedno w serwer i select) > Miscellaneous > Icons > Add... > From file... > Wybierz swoją ikonkę.

SS:

 

x7tAVFL.jpg

OAzDCYN.jpg

Edbvs1r.jpg

 

 

 

 

 

Slotówka:

 

Na samym początku musimy zmienić wartość permisji:

i_max_icon_filesize

z domyślnego 8192 na -1 co pozwoli nam na wgrywanie ikonek które dużo ważą.

Żeby to uczynić musimy udać się do ustawień TeamSpeak'a (skrót ALT+P) > Application > Misc > Advanced permissions system.

W celu włączenia zaawansowanych permisji.

SS:

 

Ibjhwdc.jpg

 

 

 

Gdy już to zrobiliśmy możemy zmienić naszą permisje żeby to zrobić musimy wejść do panelu zarządzania rangami.

Permissions > Server Group (ctrl+F1).

Po czym wybieramy rangę Server Admin wpisujemy w Filters: i_max_icon_filesize i zmieniamy wartość na -1

SS:

1MMyZ7C.jpg

 

Musimy teraz wygenerować wygenerować nasze hasło i login do konta użytkownika query.

W tym celu przechodzimy do Tools > ServerQuery Login

Podajemy jaki chcemy login > klikamy ok

Dostajemy nasze hasło i pokazuje nasz wcześniej wpisany login.

SS:

 

f114vhh.jpg

dZcGpa8.jpg

IRQZTSi.jpg

 

 

 

Gdy już to wykonamy możemy przejść do naszego programu YaTQa.

Server addres - Podajemy adres IP naszego naszego serwera.

Query port - Standardowy to 10011

Port - Podajemy port naszego serwera mój to 9987

Username - Podajemy swój login wygenerowany poprzez opcję "ServerQuery Login"

Password - Twoje hasło

Po podaniu danych możemy kliknąć "Connect".

SS:

 

IAHHcKB.jpg

 

 

 

Wchodzimy w zakładkę Miscellaneous > Icons > Add... > From file... > Wybierz swoją ikonkę.

SS:

 

Edbvs1r.jpg

 

 

 

 

 

Brawo, udało ci się wgrać ikonkę teraz wystarczy ,że wybierzesz ją z listy swoich ikonek  :).

 

 

FAQ:

Mam inny port query:

 

 

Klikamy w programie YaTQa - Settings... > Allow connecting to a non-default query port.

SS:

 

 

kA5AJSO.jpg

 

 

 

 

Gdy próbuję wgrać ikonkę pokazuje mi się błąd:

"Could not retrieve a file transfer key.

Status:2565

Error message: invalid size

Filie size: 0 Byte."

 

 

Najprawdopodobniej nie zmieniłeś permisji i_max_icon_filesize na wartośc -1

SS:

 

 

gU2gDdX.jpg

 

 

 

 

Jeżeli masz jakiś problem to śmiało pisz tutaj albo PM na forum  ;)

 

 

Poradnik by ɴoɴαмe, 2017 © MPCForum.PL

fPdC8vF.jpg

 

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Przydatne mordo leci +

Masz jakieś wątpliwości? Zapraszam do kontaktu PW!

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...