Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut]Jak Zrobić Neonową Animcaje


Mr0zi0

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tutorial jak zrobić neonową, animowaną sygnaturę.[GIMP]

 

1. Tworzymy nowy obraz o dowolnych rozmiarach.

 

2. Tworzymy warstwę tekstową i coś piszemy, np. swój nick.

 

3. Klikamy na Obraz -> Połącz widoczne warstwy -> Przycięta do obrazu. Klikamy przycisk Łączenie.

 

4. Klikamy na Warstwa -> Przezroczystość -> Zmień kolor w alfę i ustawiamy kolor biały (jest ustawiony domyślnie). Klikamy OK.

 

5. Tworzymy nowy obraz o rozmiarach takich samych jak pierwszy obrazek i usuwamy warstwę Tło.

 

6. Na wcześniejszym obrazku klikamy Filtry -> Alfa na logo -> Neon, wybieramy kolor a Rozmiar efektu ustawiamy na 5.

 

7. Następnie Edycja -> Skopiuj widoczne i wklej do nowego obrazka jako nowa warstwa.

 

8. Na obrazku z którego kopiowaliśmy klikamy Ctrl+Z (Cofnij) i znów ustawiamy neon, tym razem na 10. Następnie pkt. 7.

 

9. Punkty 6,7 i 8 powtarzamy dotąd aż uzyskamy zadowalającą nas liczbę warstw do płynnej animacji.

 

Oto przykładowe wartości dla "rozmiaru efektu"

 

  • Warstwa 1: 5
  • Warstwa 2: 5
  • Warstwa 3: 10
  • Warstwa 4: 15
  • Warstwa 5: 20
  • Warstwa 6: 25
  • Warstwa 7: 30
  • Warstwa 8: 25
  • Warstwa 9: 15
  • Warstwa 10: 5
  • Warstwa 11: 5
  • Warstwa 12: 5

 

10. Następnie klikamy Plik -> Zapisz, do nazwy dodajemy końcówkę .gif i w oknie, które nam wyskoczy zaznaczamy Zapisz w postaci animacji.

 

Powinno to wyglądać tak :

animacjay.gif

 

Jak jakiś mod/globmod to czyta TO NIECH MI ZDEJMIE 10%

1356885104-U84203.png

Opublikowano

jak doszłam do kanału alfa to skumałam, że to tut dla gimpa :D.

pewnie bym coś popróbowała, ale gimpa nie ogarniam. efekt fajny, zobaczymy co inni zrobią.

1321896841-U198706.png

Gość krzywy231
Opublikowano

cos jest zle

bo jak robie w nowy obrazie

i ustawiam neon i mi znika napis

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...