Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Własny VPN z wirtualnej maszyny [VPS]


muchomor321

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam nudzi mi się to napiszę prosty poradnik dot. stworzenia własnego vpn

 

 

 

Najpierw upewnij się że masz uruchomiony TUN/TAP 

 

 

RĘCZNIE PRZEZ PUTTY SIĘ NIE DA !

TYLKO PRZEZ PANEL W DANYM HOSTINGU / DEDYKOWANYM SERWERZE

PONIEWAŻ NIE KAŻDY TO URUCHAMIA

 

 

VPS'Y które tego nie udostepniają [bynajmniej w moim przypadku gdzie testowałem]

 

titanaxe

Nazwa.pl

 

 

Ok, przechodzimy do prostego poradnika

 

apt-get update

apt-get install openvpn

 

Pobieramy plik z głównej strony: https://openvpn.net/index.php/access-server/download-openvpn-as-sw.html   Do danego systemu

Trzeba skopiowac link i wkleić ponieważ był update mpcforum i wyświetli się że ten link nie istnieje

 

 

 

Po pobraniu wrzucamy plik do naszego serwera i nadajemy prawa 777

 

chmod 777 nazwa.pliku

 

 

Przechodzimy do pliku

 

 

Teraz wpisujemy

 

dpkg -i nazwapliku

 

 

Wyświetli nam się adres strony [Naszej] gdzie trzeba wejść

Po restarcie maszyny by uruchomić też to wpisujemy 

 

TERAZ TYLKO ZMIENIC HASLO

 

PASSWD OPENVPN

 

 

 

Wchodzimy na adres podany wczesniej w putty i się logujemy. 

Możecie również podać swoje hostingi na którym to działa chętnie poczytam

 

 

 

Dalej wyświetli się by pobrać program openvpn na windows, gdy pobierzemy po wpisaniu loginu openvpn i twojego hasła używasz już VPN z VPS

 

Życie to fabuła. Przestałem bać się wyborów, bo i tak tylko wspomnienia zostają.

https://grzyb.ovh

Opublikowano

Poradnik został zaktualizowany jednak na arubie działa

 

UWAGA, jeżeli chcesz inny adres vpn. Trzeba od nowa pobrać plik openvpn, dlatego na większości mi nie działał 

Życie to fabuła. Przestałem bać się wyborów, bo i tak tylko wspomnienia zostają.

https://grzyb.ovh

Opublikowano
Dnia 20.06.2017 o 17:14, muchomor321 napisał:

Poradnik został zaktualizowany jednak na arubie działa

 

UWAGA, jeżeli chcesz inny adres vpn. Trzeba od nowa pobrać plik openvpn, dlatego na większości mi nie działał 

Na arubie jak najbardziej działa :) 

Jak ktoś ma problemy z zainstalowaniem vpn na swojej arubie to zapraszam do mnie (pw)

Pij rozważnie.

Opublikowano

No działa działa, wcześniej napisałem że nie działa bo nie wiedziałem że trzeba zreinstalować program na windows

Życie to fabuła. Przestałem bać się wyborów, bo i tak tylko wspomnienia zostają.

https://grzyb.ovh

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...