Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Prosba dotyczaca poradnika o postawienie serwera bez Hamachi na routerze Wi-Fi


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witaj,

 

Nie na każdym sieci da się postawić serwer minecraft, wszystko jest zależne od tego czy posiadasz publiczny adres IP.

Na witrynach typu YouTube znajdziesz wiele poradników odnośnie takiego sposobu stawiania serwera, jednakże należy pamiętać o tym, że routery są podzielone na różne panele konfiguracyjne i może się zdarzyć tak, że na filmiku będzie inny, ale od tego jest głowa i trzeba myśleć i szukać tych funkcji.

Osobiście nie polecam tego, sprawiałoby Ci to tylko i wyłącznie problemy, między innymi: ataki sieciowe, więc do tego jeszcze dochodzą zabezpieczenia, które musiałbyś wprowadzić, a nie jest to proste.

Pomocnik
Opublikowano

Witaj,

 

Nie na każdym sieci da się postawić serwer minecraft, wszystko jest zależne od tego czy posiadasz publiczny adres IP.

Na witrynach typu YouTube znajdziesz wiele poradników odnośnie takiego sposobu stawiania serwera, jednakże należy pamiętać o tym, że routery są podzielone na różne panele konfiguracyjne i może się zdarzyć tak, że na filmiku będzie inny, ale od tego jest głowa i trzeba myśleć i szukać tych funkcji.

Osobiście nie polecam tego, sprawiałoby Ci to tylko i wyłącznie problemy, między innymi: ataki sieciowe, więc do tego jeszcze dochodzą zabezpieczenia, które musiałbyś wprowadzić, a nie jest to proste.

Jeśli łączy się z internetem to chyba logiczne że ma publiczny adres IP, w obrębie swojej domowej sieci tzw. LAN będzie miał prywatny adres na użytek domowy, a nie globalny - bardzo kolokwialnie rzecz ujmując. Teoretycznie jeżeli kolega ma stałe IP to wystarczy uruchomić serwer w serverpropeties wpisać swoje IP, dać jakiś port lub zostawić domyślny i z innej sieci spróbować się połączyć na danym sockecie tzw. ip+port albo jeżeli domyślny port to samo IP, najpierw trzeba wyłączyć zaporę w wingrozie, bo może blokować.

 

Jeżeli mieszkasz w gęstym miejscu i nie łączysz się po paśmie 5GHz, tylko 2.4GHz to odradzam wifi.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...