Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Wiedźmin 3 - mam pytanie odnośnie działania na laptopie


Kamnozka

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej. Zakupiłem wiedźmina 3 Dziki Gon Edycja roku i chciałem się was poradzić jak sprawić aby gra była mobilniejsza. 

Mój laptop to:

Procesor 

Intel Core I7-4510 CPU @ 2.00GHz 2.60 GHz

16GB Ram

Win 10

 

Ogólnie jak zainstalowałem grę to preferowane ustawienia były na średnich, ale troche się zacinało. Zmienilem na najniższe i jakoś to tam chodzi, rewelacji nie ma. Może jakieś sterowniki do karty graficznej musze pobrać albo coś? Laptopa kupiłem niedawno, a w sprawach komputerów jestem zielony i proszę Was o pomoc. 

Opublikowano

Niestety do Wiedźmin 3 nie ma właśnie takich sposobów typu zabawa w konsoli itp, żeby podnieść FPS.

Jaki to dokładnie laptop, jaka karta graficzna? Wszystkie sterowniki powinieneś znaleźć na stronie producenta. Jeżeli nie wiesz dokładnie gdzie, to podaj nazwę tego laptopa.

Innymi sposobami jest ustawienie po prostu wszystkiego na low+gra w oknie na niskiej rozdzielczości.

Jeszcze innym sposobem jest mod, który zmienia ci ustawienia graficzne na jeszcze niższe niż low. Ja sam wolałbym grać 25-30fps, niż grać na tym modzie, ale kto co woli.

Tutaj masz co nieco o tym modzie-

 

Oglądaj od 4:05.

Opublikowano

Niestety do Wiedźmin 3 nie ma właśnie takich sposobów typu zabawa w konsoli itp, żeby podnieść FPS.

Jaki to dokładnie laptop, jaka karta graficzna? Wszystkie sterowniki powinieneś znaleźć na stronie producenta. Jeżeli nie wiesz dokładnie gdzie, to podaj nazwę tego laptopa.

Innymi sposobami jest ustawienie po prostu wszystkiego na low+gra w oknie na niskiej rozdzielczości.

Jeszcze innym sposobem jest mod, który zmienia ci ustawienia graficzne na jeszcze niższe niż low. Ja sam wolałbym grać 25-30fps, niż grać na tym modzie, ale kto co woli.

Tutaj masz co nieco o tym modzie-

 

Oglądaj od 4:05.

 

Jest to karta dedykowana Nvidia GeForce GT820M

A model laptopa Lenovo Z50-70

 

Przeraziłem się nieco wyglądem grafiki w tym modzie, więc raczej odpada. Nie jestem jakimś estetą, ale to wygląda co najmniej okropnie.

Opublikowano

 

Niestety do Wiedźmin 3 nie ma właśnie takich sposobów typu zabawa w konsoli itp, żeby podnieść FPS.

Jaki to dokładnie laptop, jaka karta graficzna? Wszystkie sterowniki powinieneś znaleźć na stronie producenta. Jeżeli nie wiesz dokładnie gdzie, to podaj nazwę tego laptopa.

Innymi sposobami jest ustawienie po prostu wszystkiego na low+gra w oknie na niskiej rozdzielczości.

Jeszcze innym sposobem jest mod, który zmienia ci ustawienia graficzne na jeszcze niższe niż low. Ja sam wolałbym grać 25-30fps, niż grać na tym modzie, ale kto co woli.

Tutaj masz co nieco o tym modzie-

 

Oglądaj od 4:05.

 

Jest to karta dedykowana Nvidia GeForce GT820M

A model laptopa Lenovo Z50-70

 

Przeraziłem się nieco wyglądem grafiki w tym modzie, więc raczej odpada. Nie jestem jakimś estetą, ale to wygląda co najmniej okropnie.

 

Tutaj masz najnowsze sterowniki do karty, na Windows 10 x64- http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/117410/pl

Nic innego tak naprawdę nie pozostaje. Zarąbisty laptop do gry to on nie jest. Zostaje maksymalnie ustawienie wszystkiego na Low+gra w oknie w niskiej rozdzielczości.

Możesz sobie jeszcze zainstalować dwa mody, które usuwają szczegóły typu plamy na ekranie od wody, słońca czy brudu. Wątpię, że to coś ci da, ale możesz spróbować.

http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/347/?tab=1&navtag=http%3A%2F%2Fwww.nexusmods.com%2Fwitcher3%2Fajax%2Fmoddescription%2F%3Fid%3D347%26preview%3D&pUp=1
http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/408/?

Do tego wszystkiego oczywiście wszystkie inne gówienka typu Skype, gg wyłączone w tle.

Opublikowano

 

 

Niestety do Wiedźmin 3 nie ma właśnie takich sposobów typu zabawa w konsoli itp, żeby podnieść FPS.

Jaki to dokładnie laptop, jaka karta graficzna? Wszystkie sterowniki powinieneś znaleźć na stronie producenta. Jeżeli nie wiesz dokładnie gdzie, to podaj nazwę tego laptopa.

Innymi sposobami jest ustawienie po prostu wszystkiego na low+gra w oknie na niskiej rozdzielczości.

Jeszcze innym sposobem jest mod, który zmienia ci ustawienia graficzne na jeszcze niższe niż low. Ja sam wolałbym grać 25-30fps, niż grać na tym modzie, ale kto co woli.

Tutaj masz co nieco o tym modzie-

 

Oglądaj od 4:05.

 

Jest to karta dedykowana Nvidia GeForce GT820M

A model laptopa Lenovo Z50-70

 

Przeraziłem się nieco wyglądem grafiki w tym modzie, więc raczej odpada. Nie jestem jakimś estetą, ale to wygląda co najmniej okropnie.

 

Tutaj masz najnowsze sterowniki do karty, na Windows 10 x64- http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/117410/pl

Nic innego tak naprawdę nie pozostaje. Zarąbisty laptop do gry to on nie jest. Zostaje maksymalnie ustawienie wszystkiego na Low+gra w oknie w niskiej rozdzielczości.

Możesz sobie jeszcze zainstalować dwa mody, które usuwają szczegóły typu plamy na ekranie od wody, słońca czy brudu. Wątpię, że to coś ci da, ale możesz spróbować.

http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/347/?tab=1&navtag=http%3A%2F%2Fwww.nexusmods.com%2Fwitcher3%2Fajax%2Fmoddescription%2F%3Fid%3D347%26preview%3D&pUp=1
http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/408/?

Do tego wszystkiego oczywiście wszystkie inne gówienka typu Skype, gg wyłączone w tle.

 

 

 

Zmiana rozdzielczości gry poprawiła wydajność znacząco bo teraz wszystko chodzi płynnie. Mam nadzieje, że sterowniki także poprawią sprawę, bo zdecydowanie efektywniej gra się na całym ekranie, a nie tylko na 3/4. Cóż dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

 

 

Aresorek, mam jeszcze jedno pytanie. Podczas instalacji sterowników do karty graficznej wystpępuje błąd :CRC ERROR. Nie wiesz może czym to może byc spowodowane ?

Opublikowano

Sam nigdy tego moda nie używałem, ale możesz spróbować. Nic innego tak nie pozostaje :D

Innych takich graficznych modów podnoszących FPS nie ma za bardzo.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...