Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Teamspeak 3 PHP Framework Cz.1. Wstęp i łączenie z serwerem


MrSanten

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam w pierwszym z serii poradniku o pisaniu botów i skryptów opartych na Framework'u Teamspeak 3 PHP. 

Dlaczego pisze akurat o TS3PHPF? To proste! Większość skryptów które tworzę opieram właśnie na nim. Niektórzy mogą się ze mną nie zgodzić i powiedzieć że np ts3admin.class jest lepsze. Kto ma rację? Wszystko zależy od twórcy. Ja lubię TS3PHPF ze względu na łatwość połączenia z serwerem ( wystarczy jedna linijka kodu ).

 

Ale nie jest to miejsce aby rozwodzić się nad tym co jest lepsze. Większość poleceń w obu przypadkach jest taka sama. Opierają się one (biblioteki) o to samo czyli polecenia Querry TS3.

 

 

Skoro wyjaśniliśmy że będziemy używać TS3PHPF należy go pobrać z oficjalnej strony:

https://www.planetteamspeak.com/powerful-php-framework/

Bezpośredni link do GitHub:

https://github.com/planetteamspeak/ts3phpframework

 

Aby znać polecenia trzeba zapoznać się z dokumentacją, która znajdziemy pod tym linkiem:

https://docs.planetteamspeak.com/ts3/php/framework/index.html

 

Na stronie znajdziemy kilka przykładów użycia biblioteki. Niektóre z nich są przestarzałe i wymagają małych przeróbek. Mam nadzieję że zdążymy odnieść się do każdego z nich i rozwinąć je do bardziej przystępnego działania w kolejnych częściach poradnika.

 

W tej części pokaże wam tylko implementację biblioteki i łączenie z serwerem.

 

Zaczynamy!

 

Pobrane pliki wrzucamy na serwer. Ja wrzucę je do katalogów www co ułatwi ich odpalanie i zarządzanie poleceniami. Wam również to polecam.

Zawartość folderu "ts3phpframework-master" wrzucam do stworzonego na serwerze katalogu "inc".

 

V1HFX31.jpg

 

Na stronie wygląda to tak:

 

z8MZA0e.jpg

 

Teraz tworzymy nasz plik php w którym będzie działa się "magia". Nazwę go bot.php

 

lbblXdK.jpg

 

Edytujemy plik (polecam Notepad++)

 

Pierwszą rzeczą jaką robimy jest dodanie biblioteki do pliku (oczywiście po znaczniku php):

require_once("inc/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php");

Następnie ustalamy zmienną z konfiguracją połaczenia:

$config = array();
	  $config['teamspeakip'] = 'localhost'; #Ewentualnie IP maszyny z serwerem TS3
	  $config['QueryName'] = 'serveradmin';
	  $config['QueryPass'] = 'hasło_serveradmin';
	  $config['QueryPort'] = 'port_querry';
	  $config['PortServer'] = 'port_ts3';

Teraz czas na połączenie z serwerem w tym celu tworzymy zmienną która będzie użytkownikiem querry:

$ts3_VirtualServer = TeamSpeak3::factory("serverquery://".$config['QueryName'].":".$config['QueryPass']."@".$config['teamspeakip'].":".$config['QueryPort']."/?server_port=".$config['PortServer']."";

Jest to podstawa którą trzeba opanować i która nie powinna wam sprawić większych problemów.

 

Cały kod:

<?php
require_once("inc/libraries/TeamSpeak3/TeamSpeak3.php");


$config = array();
     $config['teamspeakip'] = 'localhost'; #Ewentualnie IP maszyny z serwerem TS3
     $config['QueryName'] = 'serveradmin';
     $config['QueryPass'] = 'hasło_serveradmin';
     $config['QueryPort'] = 'port_querry';
     $config['PortServer'] = 'port_ts3';
	  
$ts3_VirtualServer = TeamSpeak3::factory("serverquery://".$config['QueryName'].":".$config['QueryPass']."@".$config['teamspeakip'].":".$config['QueryPort']."/?server_port=".$config['PortServer']."");
?>

Teraz aby uruchomić bota należy wejść na stronę: http://twójadresserwera.pl/katalog_z_plikiem/bot.php

Strona jest pusta:

SeZntf5.jpg

 

Ale tego właśnie chcieliśmy. Natomiast na serwerze widzimy że bot się połączył:

bwwQQbj.jpg

 

 

To wszystko w pierwszej części. Umiemy już dołączyć plik z biblioteką oraz połączyć się z serwerem. W kolejnej części zmienimy nazwę bota oraz pobierzemy listę użytkowników wraz z ich id. W komentarzach będę odpowiadał na wasze pytania i rozwiązywał problemy. Zapraszam również do pisania propozycji tematyki kolejnych części poradnika.

 

Linki do kolejnych części:

(')(.)(;)

Opublikowano

Fajny poradnik, lecz popracuj trochę nad przejrzystością.

 

Czekam, aby zobaczyć więcej.

 Też zauważyłem że trochę to nieprzejrzyste. Wyrobię się ;)

(')(.)(;)

Opublikowano

Co mogę powiedzieć, poradnik się na pewno komuś przyda lecz dużo pracy przed tobą. Wygląd prezentacji odrazu odpycha weż ustaw normalną ścionke od mpcforum.

 

 

A tak to + za poradniczek.

1.png

Opublikowano

Co mogę powiedzieć, poradnik się na pewno komuś przyda lecz dużo pracy przed tobą. Wygląd prezentacji odrazu odpycha weż ustaw normalną ścionke od mpcforum.

 

 

A tak to + za poradniczek.

Dzięki za podpowiedź. Na pewno się zastosuję ;)

(')(.)(;)

Opublikowano

Nie rób botów w katalogu www tylko przez cli .-.

Poza tym już lepiej jest korzystać z composera i pobrać jako dependency zamiast wrzucać na sucho?

Opublikowano

Nie rób botów w katalogu www tylko przez cli .-.

Poza tym już lepiej jest korzystać z composera i pobrać jako dependency zamiast wrzucać na sucho?

Zgadzam się z tobą jeżeli miałoby to iść w stronę botów działających "w tle" ale ja chciałbym tu pokazać raczej tworzenie prostego panelu admina.

Nadawanie rang przez stronę, listy online i właśnie dlatego od początku zaczynam wszystko w katalogu www.

 

Poradnik do tworzenia typowych botów być może też napiszę i wtedy owszem będę używał cli.

(')(.)(;)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...