Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak Poprawnie zrobić cuboid - Poradnik


us3rn0tf0und

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, dziś przedstawiam wam poradnik jak poprawnie stworzyć cuboid

bez zbędnego gadania:

 

Na początku musimy się zaopatrzyć w dwa pluginy:

https://dev.bukkit.org/projects/worldguard/files
https://dev.bukkit.org/projects/worldedit

(Pamiętając o tym, aby pobrać odpowiednią wersję!)

 

Następnie instalujemy je na swój serwer

wrzucając je do folderu Plugins, a następnie wykonujemy restart serwera.

 

 

Gdy zrobiliśmy wszystko, co wyżej napisałem, wykonujemy komendę //wand z poziomu gracza.

Otrzymujemy siekierkę, którą zaznaczamy dwa boki naszego kwadratu lub prostokąta.

 

Wpisujemy następną komendę która rozszerza nasz cuboid -

//expand (ilosc klocków w dół) (ilość klocków w góre) up

 

Na przykład:

 //expand 30 30 up

 

Teraz musimy nazwać swój cuboid, nazywamy go komendą -

/rg define (nazwa)    

      

Na przykład. /rg define test

Dobrze, mamy swój cuboid rozszerzony o 30 kratek z nazwą test, na którym jedynie nie można niszczyć bloków, co dalej? - Dodajemy tzw. "flagi" dzięki, którymi możemy ustalić co można robić w danym cuboidzie.

 

Robimy to komendą - /rg flag (flaga)

Listę flag znajdziemy na tej stronie:

http://wiki.sk89q.com/wiki/WorldGuard/Regions/Flags

Co zrobić gdy stworzyliśmy nie taki cuboid? - It's easy.

Wykonujemy komendę /rg remove (nazwa)

i nasz cuboid zostaje usunięty!

 

Twój kolega chciał z tobą budować spawna, a nie chcesz dawać mu rangi lub operatora?

Użyj komendy /rg addowner (nazwa_cuboida) (gracz)

Od teraz twój kolega zostanie nowym budowniczym.

 

A co jeśli przypadkiem daliśmy uprawnienia nie temu graczu :0 ?

Wykonujemy komendę /rg removeowner (nazwa_cuboida) (gracz)

 

 

Pozdrawiam.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

mogłeś popisać że expand nie działa tylko na duł i do góry tylko można prawo lewo przód tył ułatwia to tworzenie kuba zapomniałeś o expand vert nie musisz się martwią góra duł tylko znaczysz od bedroka do końca mapy w górę można by to rozbudować było by ciekawsze 

  • 6 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...