Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Ustawianie dropu szkatułek serwerowych z all mobów


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, otóż chciał bym ustawić drop tak żeby szkatułka serwerowa dropiła ze wszystkich mobów w grze. 

Wiem że można to zrobić poprzez wejście w mob_drop_item i klepać bardzo długo drop do każdego id moba osobno 

Lub zrobić to questem.

Postanowłem wgrać questa, oto jego zawartość. 

http://wklej.to/kDkkJ

Quest ładnie działa 0,1% szansy że szkatułka wyleci na ziemię. Ale chciał bym żeby rękawica złodzieja zwiększyła odpowiednio szansę na wypadniecie przedmiotu.

Ale quest działa jak ruletka, losuje liczbę do 1001 i jeśli liczba ta jest równa 1 wtedy przedmiot wyleci na ziemię.

Mógł bym wpisać drop do mob_drop_item, ale większość dropu ustawiona jest type kill przez co dopiero po zabiciu iluś tam potworów jest szansa że skrzynia wypadnie.

A nie chce zmieniać wszystkich type na drop, ponieważ wiązało by się to z ustawieniem dropu od nowa, testowanie czy przedmiot leci odpowiednio.

Bardzo, ale to bardzo proszę o pomoc 

Wynagrodzę + 

Pozdrawiam 

Opublikowano

Mam jeszcze bardzo śmieszny problem, bowiem edytowałem sobie questy biologa w folderze 

/usr/home/mt2/share/locale/poland/quest/collect_herb

więc chce sobie te pliki skompliować:

wpisuje cd /usr/home/mt2/share/locale/poland/quest/collect_herb 

i następnie ./qc collect_herb_lv4.quest 

Wyskakuje ./qc: command not found 

plik o takiej nazwie tam jest, rozszerzenie ma .quest

prawa 0777 też ma.

Tu rodzi się pytanie dlaczego? :/

 

PS.inne questy które są w katalogu /quest wgrywam normalnie, i działają ideolo.

Tylko z tym questem mam taki problemik

ref

Opublikowano

Mam jeszcze bardzo śmieszny problem, bowiem edytowałem sobie questy biologa w folderze 

/usr/home/mt2/share/locale/poland/quest/collect_herb

więc chce sobie te pliki skompliować:

wpisuje cd /usr/home/mt2/share/locale/poland/quest/collect_herb 

i następnie ./qc collect_herb_lv4.quest 

Wyskakuje ./qc: command not found 

plik o takiej nazwie tam jest, rozszerzenie ma .quest

prawa 0777 też ma.

Tu rodzi się pytanie dlaczego? :/

 

PS.inne questy które są w katalogu /quest wgrywam normalnie, i działają ideolo.

Tylko z tym questem mam taki problemik

ref

cd /usr/home/mt2/share/locale/poland/quest

./qc collect_herb/collect_herb_lv4.quest

would u miss me? 1105814451671351221478.png

 

 

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...