Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Bindowanie strzałek i klawisza myszki na konkretnej pozycji


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Czy byłaby możliwość zbindowania strzałek tak, że np. po wciśnięciu UP zadziałałoby LPM w konkretnej pozycji w grze?

Analogicznie z pozostałymi strzałkami np. DOWN i zadziała LPM w innej pozycji.

 

Ma ktoś jakiś pomysł na funkcję, która by to realizowała?

 

@Edit

Samą pozycję myszki można chyba odczytać z (Frozen)AutoIt v3 Window Info

Opublikowano

Sam sobie odpowiedziałeś, wystarczy bind -> akcja -> pozycja myszki czyli HotKeySet

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Ale chciałbym zrobić to na zasadzi, że akcja jest wykonana, ale kursor myszki nie jest przesuwany w to klikane miejsce, tylko jakby odbywa się to wirtualnie(bez ingerencji w prawdziwy kursor myszki), a gdybym użył

MouseClick ( "przycisk" [, x, y [, klik [, szybkość]]] )

to by mi się kursor przesuwał na to miejsce prawda?

W ogóle możliwe jest coś takiego jak opisuje?

Opublikowano

Proponuję coś takiego:

HotKeySet("{ESC}", "end")
HotKeySet("{UP}", "up_LPM")
HotKeySet("{DOWN}", "down_LPM")

Global $x_up=100, $y_up=100, $x_down=200, $y_down=200 ;miejsca klikania

Do
   Sleep(10)
Until False

;------------------------------------------------
Func end()
   Exit
EndFunc

Func up_LPM()
   Local $x=MouseGetPos(0), $y=MouseGetPos(1)
   MouseClick("left", $x_up, $y_up, 1, 0)
   MouseMove($x, $y, 0)
EndFunc

Func down_LPM()
   Local $x=MouseGetPos(0), $y=MouseGetPos(1)
   MouseClick("left", $x_down, $y_down, 1, 0)
   MouseMove($x, $y, 0)
EndFunc






Opublikowano

Próbowałem z tym MouseClickiem, ale efekt taki sam z ControlClickiem pewnie będzie.

Ogólnie w grze (Tibia) jest tak, że jak się klika mapclick to postać biegnie z max możliwą szybkością. Gdy biega się strzałkami to tracimy tę szybkość ze względu na nasz ping, który nie jest doskonały(nie zagłębiając się w szczegóły).

Chciałem zrobić tak, że klika się mapclick na prawo/lewo/góra/dół od postaci, ale jeszcze wolniej w ten sposób biega niż strzałkami, by czerpać korzyści z mapclicka trzeba by kliknąć na dalszą część ekranu, ale problem się pojawia gdy coś jest na drodze. Także ta metoda chyba nie odniesie rezultatu.

 

Może ma ktoś na to jakiś pomysł?

Nawiasem mówiąc chodzi o klient OTC.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

moge ci napisac cos takiego ze jak wciskasz LEFT to myszka klika powiedzmy 300 pixeli w lewo od aktualnej pozycji kursora po czym wraca na miejsce.

dzieje sie to w ulamku sekundy wiec nawet nie zauwazysz ruchu myszki. 
jezeli ci chodzilo o dzialanie tej funkcji przy nieaktywnym oknie to... nie pomogĘ xD

 

nie wiem czy o to ci chodzilo

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Chodzi mi po prostu o dash(szybkie chodzenie). W grze chodzi się strzałkami albo map clickiem. Map click leci szybko, a strzałki lecą wolniej ze względu na nieidealny(często wysoki) ping. Chciałbym jakoś wykminić, żeby strzałkami chodzić szybciej(n ajlepiej tak jak na mapclicku, ale każde "trochę szybciej" będzie lepsze niż tak jak bez tego jest).

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...