Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Asus M5A97-PRO rev 2.0 - grzejaca sie sekcja zasilania


arabkostek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

No elo,

tydzien temu z allegro kupilem uzywana plyte https://www.asus.com/pl/Motherboards/M5A97_R20/

bo stara plyta (ga-78lmt-usb3) tak troche sie popsula sama z siebie(okolo miesiac po oc do 4.3GHz na napieciu 1.435). Przerzucalem sobie pliki z kompa na dysk zewnetrzny no i tak po godzinie komp juz byl wylaczony, przychodze  i dupa, nie wlaczal sie.

No to se zdiagnozowalem ze mobo poszlo bo zasilacz i wogle wszystko dziala, no to na allegro wypatrzylem takowa za 160zl, nic lepszego nie bylo.

No i niby wszystko spoko, eufi bios zawsze na propsie, fajnie wyglada i ogolnie cudo w porownaniu ze starym mobo, ale sekcja zasilania sie tak troche grzeje. Chyba jest tam jakos chlodzona bo ma na sobie te takie masywne niebieskie "cosie", tyle ze po kilku minutach ma juz tak na oko, moze 60 stopni Celcjusza. Temperatura raczej nie wzrasta, nawet po kilku godzinach. Po prostu grzeje i tyle (po sekundzie trzymania tam palca parzy xD ale to raczej zrozumiale jak na temperaturke).

No i tu takie pytanie mam (jeszcze podlacze przedni + tylni wentylator bo tak to tylko fera chodzi, to moze sie polepszy cos). Czy mozna jako tako jeszcze podkrecac proca przy takich temperaturkach? czy nie bardzo? xD

Niby nie potrzebuje tego bo fx zapewnia mi stale fpsy w grach no ale zawsze te +8fps w gta mile widziane (zawsze mozna podciagnac opcje ;-))

==== OBECNA SPECYFIKACJA PC JEŚLI KOGOŚ TO OBCHODZI: ====
 
CPU: AMD FX-6300 X6     GPU: Nvidia GeForce MSI GTX 750Ti 2GB GDDR5                PSU: SilentumPC Vero L1 500W 80Bronze PLUS     MOBO: ASUS M5A97-PRO R 2.0 [AM3+]     RAM: GoodRam 2X4GB 1333MHz CL9      HDD: 1TB SEAGATE 7200RPM/s  
PC CASE: SilentiumPC Regnum RG1w       CPU COOLER: SilentiumPC Fera III v.2 
 
==== SPRZĘT POZA PC JEŚLI KOGOŚ TO OBCHODZI: ====
 
MONITOR: LG FLATRON W2241S 60Hz (@71Hz) MONITOR #2: LG 24M45 60Hz KEYBOARD: Natec Genesis RX22     MOUSE: A4TECH Bloody Sniper ZL5     MOUSEPAD: A4Tech Bloody B-070   

Potrzebujesz gotowki w GTA Online?http://araboooo.weebly.com

Opublikowano

Sekcja się nagrzewa, bo działa, a jednak np. FX'y lubiły dostawać dużo energii. Podkręcić można.

 

P.S. - nie dotykaj podzespołów jak działa, bo jeszcze się coś spieprzy.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

AMD zawsze się grzało.Jeżeli płyta ma funkcję OC to nie bez powodu. Próbuj, ale może będziesz musiał wymienić termopady i pastę.

 

btw. Za tyle już masz i3 2100 i parę złotych do płyty. I już byś miał niezły sprzęt. Ja na takiej i3 w każda gre na srednich gralem.

 

Wysłane z mojego SM-G7105 przy użyciu Tapatalka

 

 

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

Czyli jak stara plyta nawet po oc sie nie grzala, to nie byla odpowiednia do oc?

jeeej, 4ghz nadchodze

==== OBECNA SPECYFIKACJA PC JEŚLI KOGOŚ TO OBCHODZI: ====
 
CPU: AMD FX-6300 X6     GPU: Nvidia GeForce MSI GTX 750Ti 2GB GDDR5                PSU: SilentumPC Vero L1 500W 80Bronze PLUS     MOBO: ASUS M5A97-PRO R 2.0 [AM3+]     RAM: GoodRam 2X4GB 1333MHz CL9      HDD: 1TB SEAGATE 7200RPM/s  
PC CASE: SilentiumPC Regnum RG1w       CPU COOLER: SilentiumPC Fera III v.2 
 
==== SPRZĘT POZA PC JEŚLI KOGOŚ TO OBCHODZI: ====
 
MONITOR: LG FLATRON W2241S 60Hz (@71Hz) MONITOR #2: LG 24M45 60Hz KEYBOARD: Natec Genesis RX22     MOUSE: A4TECH Bloody Sniper ZL5     MOUSEPAD: A4Tech Bloody B-070   

Potrzebujesz gotowki w GTA Online?http://araboooo.weebly.com

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...