Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Asus U36JC - czarny ekran po kliknięciu opcji "Update"


Gość Vaxu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam lapka (Notebooka) U36JC Asus (Tak wiem jestem bidok bo są lepsze notbuki)  T_T

 

Ale nie ważne.

 

Wbiłem sb do biosa chciałem zmienić karte graficzna bo mam 2 

 

No i generalnie sprawdzalem all opcje

 

I była taka opcja jak "Easy Flash" coś tam.

 

Kliknąłem na to i wyskoczył mi taki dysk jak recovery. Tam jest chyba na nim windows 7 nwm on był zawsze jakaś gwarancja? Kij wie. No i kliknąłem przez "przypadek"

w costam.bin

 

I zaczeło się coś "Aktualizować?" szybko odłączyłem ładoware bo ni ch---ya nwm co to jest.

No i się stało. Gdy włączam laptop git diody świecą all jest lux xD.

Tylko czarny ekran. Czekałem ponad 30 min i dalej czarny ekran.

 

Nwm czy to wina matrycy? Raczej nie. All działało

Wynagrodzę dużą ilością + za rozwiązanie!!!!! 

 

P.s Czy trzeba iść do jakiegoś "znawcy" czy można to naprawić samemu?

pzdr i p.s. tak wiem że będą komentarze typu "Eee nie baw się w biosie" "Nie umiesz używać biosu to wyp" itp. Nie będę na takie rzeczy odpisywał. I tyle. LICZE NA SZYBKĄ ODPOWIEDŹ 

 

Sry za ślepca przenieście temat do usterek ;p

 

//Nikt tu ślepy nie jest.

miszkurkam

 

no chyba nie j3b3m blad i zamiast w usterkach pisalem tu.

vaxu xDD

Opublikowano

Wgraj bios programatorem (SPI ) ale raczej nie masz go to oddaj do serwisu i zapłać za programowanie. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Przecież nie masz  programatora i nie wiesz do czego go podłączyć  to jak chcesz wgrać ? 

 

Ten laptop nie ma Recovery dla BIOS by wgrać z pena czy innego nośnika. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Przecież nie masz  programatora i nie wiesz do czego go podłączyć  to jak chcesz wgrać ? 

 

Ten laptop nie ma Recovery dla BIOS by wgrać z pena czy innego nośnika. 

To lipa ;/ A nie wiesz może ile takie wgrywanie może kosztować?

Opublikowano

Nie wiem, spytaj to ci powiedzą cenę za wszystko. 

 

Programatory zwykły byle badziew  na USB ok 30-100 zł kosztują , pewnie z softem od razu są , ale jaki będzie dobry to nie wiem.

Sprawdź jaki jest najlepszy  dla układu epromu  i naucz się jak wyedytować rom bo czystego i spakowanego  biosu ze strony producenta nie wgrasz programatorem. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Dobra dzięki. Może są jakieś "tricki na hard reset" Nwm jak jest znawca to na pewno odpisze

 

Narazie jeszcze nie zamykać tematu. 

 

Chyba że już niczego nie znajde

 

 

@Edit A wie ktoś może gdzie w u36jc jest bateria biosu?

Opublikowano

A po co ci bateria kiedy masz uwalony przez siebie  bios całkiem i trzeba go wgrać od nowa.

Nie ma dla ciebie czegoś takiego jak hard reset biosu tylko wgranie dobrego biosu. 

 

Bateria jest w laptopie , skoro jej nie widzisz to nie rozkręciłeś  jeszcze   laptopa. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...