Skocz do zawartości

Zakładanie małego serwera-pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar z kolegami założyć serwer taki dla siebie.

Nie znam się wgl na tym więc mam parę pytań.

1.Ile średnio mb mają te najpotrzebniejsze pluginy jak np. Essentials, authme. Essentials jak pobrałem to prawie 1mb czyli na serwerze tez to będzie tyle? przypominam że to taki serwer dla mnie i kolegów?

2. ile mb na gracza i ile zostawiać na pluginy?

3. Są maszyny jak craftbukkit, spigot itd. To jak pobieram pluginy ze strony bukkit to mogę se je wszędzie wgrywać?xD bo w przypadku hostingu titanaxe koło tych silników jest np. survival, freebuild, skyblock itd to wybrać właśnie sobie survival czy jakiś silnik. I czym się różnią te maszyny?

4. Czy mogę nawet już zakładać serwer, czy jeszcze się czegoś poduczyć, bo nie wiem czy to łatwe czy trudne?

1. Nie więcej niż 5 mb ( ale to nie jest ważne )

2. Zależnie od konfiguracji na gracza może przypadać od 70mb do nawet 170mb na slot. 130mb na slot przy optymalnej konfiguracji powinno wystarczyć.

3. Są to silniki. Najlepszym wyborem przy każdej konfiguracji jest silnik paperspigot ( jest najbardziej konfigurowalny, wydajny i ma wiele poprawek )

https://yivesmirror.com/downloads/paperspigot

bez problemu możesz wgrywać pluginy pisane pod bukkita na silniki spigot i paperspigot

4. Poducz się, nie ma gdzie się śpieszyć.

opencraft.pl << { na takim jeszcze nie grałeś }

TDepLbR.gif

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Zakładanie małego serwera   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...