Skocz do zawartości

Problem z wejściem na serwer TS3.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

chciałbym zwrócić się do Was o pomoc w rozwiązaniu pewnego problemu, który występuje na moim serwerze TS3. Mianowicie chodzi o to, że gdy jakiś użytkownik spróbuje połączyć się z serwerem to nie jest w stanie, gdyż wyskakuje błąd:

<18:10:37> Trying to connect to server on [ADRESIP].

<18:10:42> Failed to connect to server.

Błąd ten występuje zarówno przy próbie połączenia z serwerem poprzez domenę jak i poprzez ip.

Jest jedno ale, ponieważ w momencie, w którym ktoś połączy się na jakiegoś TeamSpeak'a, a następnie z tamtego TSa połączy się na naszego, to problem z połączeniem znika.

Czy ktokolwiek jest w stanie pomóc mi zlokalizować problem lub pomóc go rozwiązać?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi oraz pozdrawiam.

,,To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.''

Jonathan Carroll

Mam zablokowany port 80, za co on odpowiada i jak go odblokować, jeśli musi być odblokowany?

Jonathan Carroll

a serwer jaką ma licencje ?

Wątek nie jest na temat licencji mojego serwera, a na temat problemu z wejściem na serwer, czy mógłbyś nie nabijać postów?

PS. Powtórzę i w tym poście:

Mam zablokowany port 80, za co on odpowiada i jak go odblokować, jeśli musi być odblokowany?

Jonathan Carroll

Wątek nie jest na temat licencji mojego serwera, a na temat problemu z wejściem na serwer, czy mógłbyś nie nabijać postów?

Jeśli masz crackowaną licencję najprawdopodobniej przez to nie możesz wbić. Sprawdz czy możesz wbijać na inne serwery

Chcesz zautomatyzować serwer a nie umiesz lub nie daje rady twoja maszyna ? 

Zobacz http://www.mpcforum.pl/topic/1583551-boty-serwerowe-pod-serwer-ts/

Jeśli masz crackowaną licencję najprawdopodobniej przez to nie możesz wbić. Sprawdz czy możesz wbijać na inne serwery

Na serwerze w ogóle nie ma licencji, postawiony jest na razie do testów, więc to nie przez to. Tak, mogę wbić na inne serwery, lecz nie chodzi mi o to, że ja nie mogę wbić, a o to, że żaden użytkownik nie może wbić na serwer do momentu, aż nie połączy się z innym serwerem i dopiero z innego serwera połączy się na nasz.

Czy serwer jest w lokalizacji Hosteam?

Spróbuj połączyć się np. na serwer z OVH i zobacz, czy problem występuje

Nie jest w lokalizacji Hosteam. Gdy ktoś wejdzie na jakikolwiek serwer, a następnie z niego połączy się na nasz, to nie ma problemu - może normalnie wejść na serwer, lecz w momencie, w którym od razu ktoś chce połączyć się na nasz serwer bez wchodzenia na inny, to jest to niemożliwe - wyskakuje błąd.

Jonathan Carroll

Ustaw w ini serwera tylko ipv4, inaczej pierwsze połączenie będzie inicjowane na ipv6 a nie wszyscy dostawcy internetu w PL udostępniają taką możliwość.

Dla tych co powyżej pisali: to nie ma nic wspólnego z licencją, wersją serwera czy też pogodą w San Escobar.

Ustaw w ini serwera tylko ipv4, inaczej pierwsze połączenie będzie inicjowane na ipv6 a nie wszyscy dostawcy internetu w PL udostępniają taką możliwość.

Dla tych co powyżej pisali: to nie ma nic wspólnego z licencją, wersją serwera czy też pogodą w San Escobar.

Gdzie znajdę ten plik ini? A raczej jaka jest jego pełna nazwa? [jeśli dobrze zrozumialem, że chodzi o plik]

Jonathan Carroll

Musisz stworzyć plik: ts3server.ini i w jego zawartośc daj:

machine_id=
default_voice_port=9987
voice_ip=ip_serwera
licensepath=
filetransfer_port=30033
filetransfer_ip=ip_serwera
query_port=10011
query_ip=ip_serwera
query_ip_whitelist=query_ip_whitelist.txt
query_ip_blacklist=query_ip_blacklist.txt
dbplugin=ts3db_sqlite3
dbpluginparameter=
dbsqlpath=sql/
dbsqlcreatepath=create_sqlite/
dbconnections=10
logpath=logs
logquerycommands=0
dbclientkeepdays=90
logappend=1

Wstaw swoje ip i ewentualnie porty jak są inne, odpalasz wtedy serwer z parametrem.

Edytujesz ts3server_startscript.sh i w linii COMMANDLINE_PARAMETERS="${2}" zamieniasz na  COMMANDLINE_PARAMETERS="inifile=ts3server.ini" s, zapisac i gotowe.

Pozostaje restart: ./ts3server_startscript.sh restart

Musisz stworzyć plik: ts3server.ini i w jego zawartośc daj:

machine_id=

default_voice_port=9987

voice_ip=ip_serwera

licensepath=

filetransfer_port=30033

filetransfer_ip=ip_serwera

query_port=10011

query_ip=ip_serwera

query_ip_whitelist=query_ip_whitelist.txt

query_ip_blacklist=query_ip_blacklist.txt

dbplugin=ts3db_sqlite3

dbpluginparameter=

dbsqlpath=sql/

dbsqlcreatepath=create_sqlite/

dbconnections=10

logpath=logs

logquerycommands=0

dbclientkeepdays=90

logappend=1

Wstaw swoje ip i ewentualnie porty jak są inne, odpalasz wtedy serwer z parametrem.

Edytujesz ts3server_startscript.sh i w linii COMMANDLINE_PARAMETERS="${2}" zamieniasz na  COMMANDLINE_PARAMETERS="inifile=ts3server.ini" s, zapisac i gotowe.

Pozostaje restart: ./ts3server_startscript.sh restart

2017-03-03 17:35:37.666062|CRITICAL|VirtualSvrMgr |   |Could not start file manager 258 no network port available

Przy próbie uruchomienia serwera.

@osobnik

Jonathan Carroll

Odblokowanie portu nic ci nie da jeśli inni normalnie wchodzą. Raczej to kwestia internetu, możesz jeszcze odblokować zapore sieciową w komputerze albo wyłączyć a jak nadal nic to zmień hosting albo zresetuj router by zmieniło ci się ip. Jeśli nie masz zmiennego zadrzwoń do serwisu by ci zmienili, ja czasem tak mam że jak dostane ddosa zmienia mi się ip i nic nie działa znaczy np gram normalnie w metina a google, ts itd. nie działa dopóki nie zadrzwonie i nie zmienią ip

Nie martwcie się o mnie,
któregoś dnia wrócę,
na pewno, tylko muszę wygrać
ze swoimi demonami...

Odblokowanie portu nic ci nie da jeśli inni normalnie wchodzą. Raczej to kwestia internetu, możesz jeszcze odblokować zapore sieciową w komputerze albo wyłączyć a jak nadal nic to zmień hosting albo zresetuj router by zmieniło ci się ip. Jeśli nie masz zmiennego zadrzwoń do serwisu by ci zmienili, ja czasem tak mam że jak dostane ddosa zmienia mi się ip i nic nie działa znaczy np gram normalnie w metina a google, ts itd. nie działa dopóki nie zadrzwonie i nie zmienią ip

Pozostawiam bez komentarza.. :D 

Najpierw przeczytaj temat do końca i go zrozum, zanim coś napiszesz, ale mimo to dzięki za chęci podzielenia się opinią. 

Jonathan Carroll

Temat rozwiązany.

Przyczyną problemów był hosting, który dopiero po jakimś czasie przyznał się, że mają problemy z przesyłem pakietów.

Przepraszam wszystkich za stracony czas, gdyby wcześniej się przyznali, to nie byłoby tego tematu.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Jonathan Carroll

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Problem z wejściem na serwer TS3.   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...