Skocz do zawartości

Host i nie tylko

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jestem Vallhallen i mam kilka pytań odnośnie serverów w minecraft

Posiadam swój własny mały server (czysty survival, jeśli ktoś jest ciekaw) jest to mały dwu osobowy server (bo gra samemu była nudna). Pewnego dnia  przyszła mi do głowy  taka myśl

a może by tak założyć własny server w minecraft? Może by podzielić się swoim pomysłem na stworzenie servera? Może  wydam  troche  pieniedz by pograć  z kimś w jakimś ciekawym universum? Ale wraz z tymi pytaniami pojawiły sie kolejne. Jaki host? Czy jest jeszcze hype na mc? czy ktoś będzie grał?

I tu  pytanie do  Ciebie  czytający to użytkowniku, jesli znasz się na MC  chociaż trochę i chcesz mi pomóc udzielając odpowiedzi to bedę bardzo wdzięczny.

1. Jaki host polecasz i dlaczego (Dwuosobowy server  załozony jest na enderchest)
2. Czy uważasz ze jest duzy hype na gre?
3. Czy twoim zdaniem trudno jest utrzymać server?

4. Jaka wersja servera?

Prawde powiedziawszy mam zarys tego co chciałbym mieć na serverze  jak miałby wyglądać. Myślę ze jeśli pomysł by wypalił to  otworzył bym server  około czerwca.

Jeśli chcesz więcej szczegółów / chcesz pomóc przy tworzeniu pisz priv

1. VPS na początek, czysta swoboda.

2. Nieee, tysiące na serwerach survival, minigames, nieee. Nie ma hype!

3. Zależy od jakiego punktu widzenia, pieniężnego? Nie, aż tak.

4. Survival to polskie społeczeństwo = 1.7.10

784091427630431250239.png

Regulamin sygnatur

1. VPS na początek, czysta swoboda.

2. Nieee, tysiące na serwerach survival, minigames, nieee. Nie ma hype!

3. Zależy od jakiego punktu widzenia, pieniężnego? Nie, aż tak.

4. Survival to polskie społeczeństwo = 1.7.10

Czym jest ten VPS i czym różni sie od innych serverów? I Jakiego hosta polecasz?

Za resztę odpowiedzi dziękuję :D

1. Host jest uzależniony od Twoich funduszy. Możesz zacząć od zwykłego hostingu (polecam lvlup) i w miarę wzrostu liczby graczy (to musi być jedyny wyznacznik) możesz przemieszczać się na droższe oferty - vps - > dedyk.

2. Jest duży hype, z tym, że dzieciaki biegają za youtuberami. Jest już kilka dużych serwerów, które wypełniają rynek.

3. Jeśli uzależnisz granie na serwerze od zakupów to nie będzie Ci trudno utrzymać, ale to nieetyczne. Wydatki na serwer: hosting serwera, hosting strony www i forum, TeamSpeak(?), reklamy. 

4. Jeśli startujesz od zera to korzystaj z jak najnowszej wersji - bardziej zoptymalizowanych.

Czym sie różni VPS od Dedyka? 

Myślalem nada  takim  mniejszym serverem  zeby nie grać samemu około 50 slotów  w razie gdyby się to rozrosło to można by pomyśleć nad czymś wiecej  ale  jakbyście mogli polecic  server na  50 slotów to gdzie ?

Zastanawiałem sie nad Craftserve oferta premium albo nad enderchest (tylko tutaj zastanawiam sie  ile ramu potrzeba  by  50 osób  grało bez lagów)

Najprościej mówiąc to części serwera. Serwer dedykowany to znaczy, że cała maszyna jest do Twojej wyłącznej dyspozycji. VPS to część tego serwera, gdzie masz jasno wyznaczone wielkości ramu i pojemności, a hosting (tutaj masz panel i wsparcie) to usługi polegające na wydzielaniu części maszyny., tutaj wartości teoretycznie są z góry ustalone, ale w praktyce będziesz się gryzł z innymi serwerami (ktoś przeciąża swój serwer, ale u Ciebie też się pojawią lagi). Hosting, oczywiście jest najtańszą usługą i myślę, że do 50 osób będzie najbardziej odpowiedniem miejscem na swój serwer.

Polecam Ci lvlup bo mają stabilne serwery. Enderchest i craftserve są już wyzuci do szpiku kości. Weź na początek 2 GB ramu, żeby spokojnie pracować z World Editem. Buduj mapę, wgrywaj pluginy, testuj je, sprawdzaj, czy serwer jest stabilny z nimi. A potem, wraz ze wzrostem graczy, dodawaj ramu. Wystarczy napisać wiadomość, że chcesz więcej ramu to Ci dorzucą.

A ogólnie rzecz biorąc  na jedną osobę ile powinno przypadac ramu zeby nie lagowało? I wybacz teraz nagłą zmiane zdania ale  chyba  przesadziłem z tą  50  wszystko ładnie pięknie ale jeszcze musze znaleźć ludzi wiec zastanawiam sie  ile   potrzeba  ram na taki prosty server mc np. 20 osobowy?

albo lepiej  ile  powinno na gracza przypadac

Powiem tak, gram prywatnie. 20 osób. Nieograniczona mapa. SlimeFun (plugin na podstawie modów, mnóstwo nowych rzeczy) + skinrestorer + essential. Wykupiłem 3 GB ramu i wszystko śmiga. Jeszcze jest sporo nadwyżki.

Im więcej pluginów, tym będzie Ci więcej ramu zżerało. Ale myślę, że 3 GB będzie dla Ciebie idealne.

Postanowiłem wybrać  enderchest  i mam takie pytanie  czym sie różni spigot od bukkitu?

Bo są dwa rodzeje serverów Start "Oferta skierowana do osób które dopiero zaczynają przygodę z serwerami Minecraft." oraz  Proffesional  "Oferta skierowana do osób które dokładnie znają się na konfiguracji serwera Minecraft, oraz chcą uruchomić serwer dla większej ilości graczy."

No i w tym pierwszym maksymalna ilość ram to 1400 MB  za 7 zł. a w tym proffesional  minimum to 2gb za 15 zł

Wiec sie zastanawiam czy na server 20 osób który bedzie moim pierwszym jest sens kupowania tego drugiego z wiekszą liczbą ram czy ten  starter? 

Jeśli ten starter też da rade to mam pytanie odnosnie tych silników  bukkit i ten spigot  bo na  startowym jest spigot a na  profesional bukkit  czym to sie rózni?

Mozesz zajrzeć na ich stronę i dokładnie zobaczyc o co mi chodzi

Postanowiłem wybrać  enderchest  i mam takie pytanie  czym sie różni spigot od bukkitu?

Bo są dwa rodzeje serverów Start "Oferta skierowana do osób które dopiero zaczynają przygodę z serwerami Minecraft." oraz  Proffesional  "Oferta skierowana do osób które dokładnie znają się na konfiguracji serwera Minecraft, oraz chcą uruchomić serwer dla większej ilości graczy."

No i w tym pierwszym maksymalna ilość ram to 1400 MB  za 7 zł. a w tym proffesional  minimum to 2gb za 15 zł

Wiec sie zastanawiam czy na server 20 osób który bedzie moim pierwszym jest sens kupowania tego drugiego z wiekszą liczbą ram czy ten  starter? 

Jeśli ten starter też da rade to mam pytanie odnosnie tych silników  bukkit i ten spigot  bo na  startowym jest spigot a na  profesional bukkit  czym to sie rózni?

Mozesz zajrzeć na ich stronę i dokładnie zobaczyc o co mi chodzi

1. BŁĄD! Nie bierz enderchesta, jest to totalnie bez sensu, masz lepsze hostingi ( w sumie twój wybor, ale zastanów się, czy wolisz normalny serwer, czy coś co ma słabe opinie i jest wątpliwej jakości).

2. Żadna z tych ofert raczej nie wystarczy, by płynnie grać, ale dalej nie podałeś w sumie jak serwer ma wyglądać i co ma się na nim znajdować.

3. Spigot jest wydajniejszy i bardziej polecany od bukkita, ale generalnie pluginy itp. są nich te same.

Jeżeli chcesz ten serwer na 20 slotów i jakieś pluginy, to 2 gb to może być o wiele za mało, polecam lvlup, ale chociaż 3 gb RAM'u ;)

1. Jaki host polecasz i dlaczego (Dwuosobowy server załozony jest na enderchest)?

https://craftserve.pl/ - tylko ten z polskich :)
Polecam serwery https://www.swedishhost.se/, miałem tam kiedyś postawiony jeden i działał bez zarzutu.
Jeżeli nie masz głębszego rozeznania, to polecam zostać przy craftserve.

Jeżeli już byś uzbierał dosyć sporą ilość graczy to bym przeniósł serwer na jakiegoś dobrego dedyka

2. Czy uważasz ze jest duzy hype na gre?

Ogromny! Graczy cały czas przybywa, czy to młodszych, czy to starszych.
Administrator byłego serwera 3mod(nie znam aktualnej nazwy) potrafił zarobić 250-500zł na czysto.

3. Czy twoim zdaniem trudno jest utrzymać server?

Na początku tak, musisz się postarać o reklamy serwera. Potem Ci się to zwróci.
Jeżeli nie będzie reklam = nie będzie graczy = nie będzie hajsiwa xD

4. Jaka wersja servera?

Tutaj jest dosyć dużo możliwości. Niestety nie podam Ci dokładniej wersji...
Pamiętaj, że survival też posiada dane modyfikacje, aby urozmaicić rozgrywkę bardziej niż vanilla.
Ja bym dostosował wersję do wszystkich modów/pluginów, które są w miarę aktualne i optymalne.

No to pisząc  tak na tą chwile  myślę że 20 osób Na raz na serverze
Waluta / Działki  cos takiego reallife jednak prace i takie tam 
 no i podstawowe  pluginy na  nieniszczenie  czyjegos mieszkania i  komendy na  skrzynki i hasło przy logowaniu

Nie chodzi mi o jakis super  wymagający server tylko o cos  takiego małego szczerze to mam wrazenie ze wiecej niz 10 osób naraz na nim nie bedzie wiec dlatego myslałem nad tym enderchest

@1361622928-U485574.pngKantynaLaser

Nikt nie okreslił konkretni jaki serwer i dlaczego

No to pisząc  tak na tą chwile  myślę że 20 osób Na raz na serverze

Waluta / Działki  cos takiego reallife jednak prace i takie tam 

no i podstawowe  pluginy na  nieniszczenie  czyjegos mieszkania i  komendy na  skrzynki i hasło przy logowaniu

Nie chodzi mi o jakis super  wymagający server tylko o cos  takiego małego szczerze to mam wrazenie ze wiecej niz 10 osób naraz na nim nie bedzie wiec dlatego myslałem nad tym enderchest

@1361622928-U485574.pngKantynaLaser

Nikt nie okreslił konkretni jaki serwer i dlaczego

https://lvlup.pro/oferta/hosting-minecraft/

Proszę bardzo, konkretna oferta, suwakiem wybierasz 3 gb RAM'u i będzie pięknie śmigać.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Host i nie tylko   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...