Skocz do zawartości

W jakim języku Streamować?

marceli17

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, zacząłem bawić się w strimerkę, fajnie fajnie. Tylko zastanawiam się nad nadawaniem w języku angielskim...
teoretycznie więcej potencjalnych oglądających, ale też większa (o wiele) ''konkurencja''. Co sądzicie? Możecie mi też podlinkować jakieś tematy z innych for itp, czego bym nie wpisał w google wyszukiwało mi tłumaczenie słowa ''stream'' na polski ;v
Z góry dzięki!

1375198444-U163133.jpg

Z angielską nie masz co się brać bo twitch czat Cię zje w kilka minut za akcent/słownictwo i ogólny przekaz. Rób to po Polsku, jesteś w Polsce, nie w Ameryce. Jankos siedzi w H2K i streamuje z ich chatki po Polsku i co? Kilka tysięcy ludzi go ogląda. Nie chce mi się wierzyć (jeśli jest inaczej to mnie popraw), że będziesz w stanie po angielsku wszystko wytłumaczyć, rozmawiać, etc. 

76561198169311417.png

Streamuję na YouTube, jakoś przyjemniej.

Byłbym w stanie, tak myślę, chodzi mi tez o podszkolenie jakoś tego angielskiego, chciałbym w przyszłości wydupiać z tego kraju ;v

No ale póki co zostanę przy Polskim, może w przyszłości! :D

Jeśli takie masz plany to działaj, ale polecam Ci po naszemu gadać, łatwiej będzie się skomunikować i ogólnie lepszy content wtedy jest.

76561198169311417.png

Nie wiem, czy w krajach zagranicznych tak jest, ale mnie np ciekawi to jak osoba, która urodziła się za granicą Polski jest w stanie rozmawiać po polsku, ogólnie ludzie niektórzy byli by chętni bardziej zobaczyć jak mówisz, oraz grasz. Aniżeli tylko grasz 

animaatjes-16-e2da7b8e7f46849a5b8e8fc22e

próbowalem na dwa baty lecieć (hehe) ale szczerze ciężko, prowadzisz po ang - polak odejdzie, prowadzisz po pl - nikt z zagranicy nie wejdzie.
Chodzi mi też o to, że chciałbym mieć kontakt z ludźmi spoza kraju, porozmawiać nie tylko o Lidze itp. Nie mam problemu z angielskim, normalnie się dogadam. (wiadomo, nie znam każdego słowa świata). 
A co myślicie o widowni? Podobno gorzej jest mieć tych 5-10 stałych widzów za granicą niż w polsce bo więcej ludzi też stremuje xD

1375198444-U163133.jpg

1.Poziom oglądalności zależy od twojej dywizji,ludzie nie będą oglądać zmagań silvera/golda tylko chcą się czegoś nauczyć

2.Ciekawy tytuł dla streama aby przyciągnął oczy widzów

3.Wiem że reklamy to free cash ale staraj się je ograniczac do minimum

4.Nie bądź nieśmiały rozmawaj z widzami,komentuj swoją grę,zażartuj,możesz też pójść pod publikę i odjebać coś głupiego poprzedzając shotujcie to a może do bronzowych mysli trafisz :D :D :D ,mi osobiście nieodpowiadałoby to

5.Fajnie jest zbierać donate i subskrypcje ale pamietaj abyś też dawał to w zamian skoro jesteś początkujący na pierwsze 100 widzów możesz pomyśleć coś o nagrodach w postaci psc

6.Jakość,chyba najważniejsza rzecz,jeśli nagrywasz na kiepskim pc(gra nie jest płynna) i streamujesz w 480p masz 0 szans na przebicie się

7.Język główna rzecz,najlepiej tak jak wspomniałeś na dwa baty mozesz mówić po polsku ale odpowiadac na pytania zadane z angielskiego lub też co nie pasuje dla każdego trochę polskiego trochę angielskiego jest sporo ludzi którzy tak robią np.arkadata czasem po angielsku czasem po francusku.Pamiętaj że są też ludzie którzy wybili się nawet nic nie mówiąc np. mush is gosu dopiero potem gdy stał się bardziej popularny zdecydował się na komentarz

8.Muzyka w tle,czasem zdarza się zamilknąc na chwilę kiedy to wymaga np. skupiając się na czymś,dobra muzyka w tle jest tego rozwiązaniem nie tylko miła dla widzów ale i dla cb

9.Fanpage/kanał yt to oddzielna bajka ale przydatna na fanpagu mozesz wrzucac info kiedy stream oraz konkursy a na yt np. wycinki/najlepsze momenty ze streama

Trochę rozpisałem się nie na temat ale myślę że przytoczyłem kilka przydatnych wskazówek

@matizal77
Wow! Większość z tego co napisałeś to ja doskonale wiem, ale i tak dzięki za rady! Fajnie, że nie dostałem od Was fali hejtu za próbę streamu xD Dzięki wielkie za pomoc, póki co pozostanę przy PL, jak się uda to coś pomyślę :D temat do zamknięcia, pozdrawiam <3

1375198444-U163133.jpg

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający forum W jakim języku Streamować?   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...