Skocz do zawartości

Veigar czy warto maimować na midzie?

vehr

Rekomendowane odpowiedzi

Każdego championa warto mainować bo jak już umiesz nim grać to każdą grę możesz nim ugrać. Masterki 12/18 z Thunderlords Keystonem. Build to jak najwięcej AP żebyś 1shotował enemy carry, do tego zawsze jakiś defensywny item typu Zhonya czy Abysall

tumblr_nu2fu56gEN1tj1rj6o2_500.png&ehk=7

To co wyżej kolega tylko mała poprawka:
 >Abyssal nie jest stricte defensywnym itemem ze względu na aurę. Pozwolę sobie ją przypomnieć:
UNIQUE Aura: Nearby enemy champions take 10% more magic damage.

Przeciwnik otrzymuje 10% więcej obrażeń magicznych, czyli zamiast burstu za np. 1000 - będzie 1100. Abyssal to klucz na postaciach typowo burstowych.
W dodatku Veigar ma bardzo pomocne AoE CC (jako, że zajmuje dużą powierzchnie, jest kołem i potrafi zatrzymać na 1.75 albo 2 sekundy). Ma też znośnie duży zasięg dzięki czemu możesz i obijać przeciwnika i wygodnie lasthitować miniony. Pasywka przy zbudowaniu Archangela nie pozwoli Ci się pozbyć many na szybko.

O ile Zhonya i Protobelt wydają się dobrymi itemami stricte defensywnymi, dorzuciłbym Archangela jako jeden z najpotężniejszych itemów dających AP (ze względu na skalowanie z many osiąga wyniki większe niż 120AP), Rabadon do multiplikowania, Abyssal do multiplikowania obrażeń i buty które mogą być zastąpione Void Staffem na rzecz Protobelta. W zależności od rozgrywki możesz nawet jeden z tych itemów zamienić na Gunblade dla piątej umiejętności skalującej się z AP i zadającej paręset obrażeń wzwyż. Wszystko zależy od Ciebie.

Pomogłem? Polub mój post :3

@Rafcioext 

Nie mam zbyt wielu rozegranych gier Veigarem, więc nie jestem od niego specem, ale z jednym nie mogę się zgodzić.

Ma też znośnie duży zasięg dzięki czemu możesz i obijać przeciwnika i wygodnie lasthitować miniony. 

Laning phase moim zdaniem jest momentem kiedy Veigar kuleje, i to dość mocno. Jego stun castuje się z opóźnieniem, nie może zbyt dobrze roamować, nie ma dobrego sustainu, nie ma mechanizmu ucieczki, może być w miarę łatwo odcinany od farmy i gankowany, poza ultem ma 3 umiejętności którymi trzeba trafić, a w niektórych matchupach na mobilne postacie nie jest to zbyt proste.

Nie mówię, że postać jest zła. Bardzo dobrze skaluje się do późnej fazy gry, jego cc daje dużo w walkach drużynowych, jest w stanie oneshotować większość przeciwników etc, etc, ale jego faza liniowa pozostawia wiele do życzenia.

giphy.gif

@Rafcioext 

Nie mam zbyt wielu rozegranych gier Veigarem, więc nie jestem od niego specem, ale z jednym nie mogę się zgodzić.

Ma też znośnie duży zasięg dzięki czemu możesz i obijać przeciwnika i wygodnie lasthitować miniony. 

Laning phase moim zdaniem jest momentem kiedy Veigar kuleje, i to dość mocno. Jego stun castuje się z opóźnieniem, nie może zbyt dobrze roamować, nie ma dobrego sustainu, nie ma mechanizmu ucieczki, może być w miarę łatwo odcinany od farmy i gankowany, poza ultem ma 3 umiejętności którymi trzeba trafić, a w niektórych matchupach na mobilne postacie nie jest to zbyt proste.

Nie mówię, że postać jest zła. Bardzo dobrze skaluje się do późnej fazy gry, jego cc daje dużo w walkach drużynowych, jest w stanie oneshotować większość przeciwników etc, etc, ale jego faza liniowa pozostawia wiele do życzenia.

Co prawda możecie się śmiać kiedy powiem, że coachuję normalnie ludzi, ale trochę koloryzujesz.

>Laning phase moim zdaniem jest momentem kiedy Veigar kuleje i to dość mocno. Jego stun castuje się z opóźnieniem

Nie powiem ile razy sam wpadłem w tego stuna przez to opóźnienie i nie powiem ile razy mi to uratowało tyłek z powodu tego opóźnienia. To nie jest wada.

>Nie może zbyt dobrze roamować

Duża częśc championów nie jest super mobilna. Tak samo duża część championów nie ma dobrego ability kitu aby zatrzymać przeciwnika i zasecurować gank. Veigar posiada średni movement speed i (jak dla mnie) genialny zasięg stuna. To naprawdę nie jest trudne aby spushować linię w całości (Dark Matter jest twoim przyjacielem) i ruszyć w stronę spushowanej przez przeciwnika linii (czyli "Bread and Butter Roam") - czy posprzątać niedobitków gdy coś się dzieje dookoła twojej środkowej alejki (czyli "Reaction Roam" - gdy coś się dzieje, rzucasz wszystko i idziesz w tamtą stronę. Niestety ten typ roamu rzadko się dzieje poniżej platyny ze względu na map awareness ludzi).

>Nie ma dobrego sustainu

Nukerzy nie mają sustainu. Nie można mieć wszystkiego :(

(chyba, że zbudujesz faktycznie protobelt i jakiś hextech gunblade, ale to trochę naciągany sustain. 15% spell vampa + masterki i znośny HP pool.)

>Nie ma mechanizmu ucieczki

Faktycznie, nie ma - jak zwykle Nukerzy mają problem. Ale ma AoE Stun który jest szeroki jak pół lane'a. Zatrzymasz tym prawie każdego championa który nie ma mobilności i wielu championów którzy ją mają (chociażby Lee Sina). I to jest jakaś własność przy której MUSISZ pomyśleć czy chcesz użyć agresywnie czy defensywnie.

>Może być łatwo odcinany od farmy

Potrzebujesz znajomości trading stance aby się wypowiedzieć. Veigar otrzymuje benefity z poke'u, więc nie do końca mogę Ci przyznać rację. W dodatku ma umiejętność o średnim zasięgu z której też masz benefity na last hitach.

>i gankowany

To co pisałem wyżej o AoE stunie.

>Poza tym posiada trzy umiejętności którymi trzeba trafić...

Zasadniczo, jeżeli nie wylądujesz stuna - nie próbujesz nukować. Chyba, że przeciwnik jest low. Flash+Q+R. Na pewno jedną trafisz, przestraszysz przeciwnika/zabijesz go i możesz śmiało spushować linię i odejść.

>a w niektórych matchupach na mobilne postacie nie jest to zbyt proste.

w zasadzie...

Ale nadal ważny argument: nie stunujesz, nie nukujesz, nie podejmujesz akcji, nie bawisz się w ruletkę, prosisz junglera o zagranie postaci z CC, cokolwiek. A jeżeli możesz liczyć tylko na siebie, to tylko twój Event Horizon jest twoim kompanem. Albo roamy na bota, dwóch łatwiej złapać niż jednego.

---

A tak personalnie, każdy może mieć swoje zdanie, jeżeli Cię nie przekonałem - to trudno. Nigdy nie miałem większych problemów w konkretnych matchupach - chyba, że to Yasuo blokujący pociski i prowadzący mnie do rzucania klawiaturą po nieudanym ulcie. Unlucky :(

Pomogłem? Polub mój post :3

Wszystko fajnie skalowanie do late ok ale są lepsze champy w late np ekko który nas rozwalił ostatnio w late jak muchy, veigar jest papierkowy strasznie i to mnie boli, najgorsze to ze stun ma opóźnienie, tym samym stał się moim zdaniem bezużyteczny...

Veigar moja ulubiona postac, poczatek jest zawsze ciezki i trzeba miec pomoc junglera, no chyba ze gramy przeciwko slabym przeciwnikom to wiadomo ;p.

Ja polecam najpierw cos na mane ubrac, zeby farmic sobie stacki do AP. 
Czasami też chodze sobie nim na supporta, roznie to wychodzi.

W late game masz duzy dmg, ale tez jestes latwym celem, jak przeciwnik ma w druzynie zabojce, ktory na ciebie poluje, to moze byc ciezko.

<p class='bbc_center'><span style='font-size: 24px;'><span style='font-family: lucida sans unicode'><strong class='bbc'>Hejtować będę</strong></span></span></p>

Wszystko fajnie skalowanie do late ok ale są lepsze champy w late np ekko który nas rozwalił ostatnio w late jak muchy, veigar jest papierkowy strasznie i to mnie boli, najgorsze to ze stun ma opóźnienie, tym samym stał się moim zdaniem bezużyteczny...

Skoro nie widzisz sensu w nim to nie graj nim, malo jest otp veigarow w tym sezonie ktorzy by wyszli do high elo, w ostatnich dwoch sezonach byl czesciej widywany.

Albicoolvod->Katatuki

d64cee27e8dd47f0bbd3738cee5a7cce.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Veigar czy warto maimować na midzie?   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...